Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 11


355 raspunsuri la acest subiect

#331
babymelon

babymelon

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 23:48

Offff....daca nu te simti bine din cauza tensiunii si o simti marita ar fi bine sa mergi la medic. Cel mai bine ar fi sa te poti relexa..dar asta este greu de facut si usor de spus. Dar cum ti-ai dat seama ca a crescut, te simti intr-un fel anume? Eu la 13/8 nu simteam nicio diferenta.

#332
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 23:51

Eu avand mereu tensiunea mica imediat ce creste ma simt aeriana, ma simt obosita ca si cum as fi alergat 10 km

#333
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 23:51

Mă alătur voua fără somn, azi am avut pulsul 140 iar tensiunea oscilanta când mare când 10 cu 6, azo a venit mami pe la mine a dat cu aspiratiratorul şi a cacat cu mare drag hainutele pe care le-am spălat picilor a fost tare fericită sigur că stand pe pat le calcam şi eu dar cand am văzut câtă fericire era pe ea eu le-am aranjat, am precut s-o lăsăm acasă şi taţi m-a rugat sa-l las sa-i ia el cercelusi fetiţei, îmi doream sa -i iau eu dat tot aşa nu l-am putut refuza
sunt atât de fericiţi cu toţii, şi ai mei şi ai soţului ne spun ce mandrii vor fi ei că au şi băiat sifata şi soţia fratelui soţului e însărcinată cu zece zile mai mică decât mine şi are băiat) şi m-ai am două verisoare care nasc în febr baietei deci prinţesa mea vă fi o răsfăţată şi o baietoasa în atâtea baietei
sper sa se înţeleagă cu printisorul meu când vor creşte
doamne se vede că nu am somn

#334
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 23:51

Mă alătur voua fără somn, azi am avut pulsul 140 iar tensiunea oscilanta când mare când 10 cu 6, azo a venit mami pe la mine a dat cu aspiratiratorul şi a cacat cu mare drag hainutele pe care le-am spălat picilor a fost tare fericită sigur că stand pe pat le calcam şi eu dar cand am văzut câtă fericire era pe ea eu le-am aranjat, am precut s-o lăsăm acasă şi taţi m-a rugat sa-l las sa-i ia el cercelusi fetiţei, îmi doream sa -i iau eu dat tot aşa nu l-am putut refuza
sunt atât de fericiţi cu toţii, şi ai mei şi ai soţului ne spun ce mandrii vor fi ei că au şi băiat sifata şi soţia fratelui soţului e însărcinată cu zece zile mai mică decât mine şi are băiat) şi m-ai am două verisoare care nasc în febr baietei deci prinţesa mea vă fi o răsfăţată şi o baietoasa în atâtea baietei
sper sa se înţeleagă cu printisorul meu când vor creşte
doamne se vede că nu am somn

#335
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 23:56

Baam bine ai venit in club. Asta e club de nesomn si de tensiuni sarite de pe fix.

#336
babymelon

babymelon

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 14 noiembrie 2014 - 00:04

Inainte de sarcina tensiunea mea era 8/5 sau 9/6. Medicii care mi-o luau ma intrebau dc ma simt ok; nu aveam nicio problema. De cand am ramas insarcinata, mi-a crescut 11/7 sau 12/7. Faza ciudata este ca eu nu simt nicio diferenta...adica ma simt la fel indiferent de cat arata tensiometrul.

Poate daca reusiti sa dormiti fetelor, se va regla pana dimineata...cine stie?!

#337
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 14 noiembrie 2014 - 00:04

Dragelor ce proastă am fost că nu m-am dus şi eu până acum la şcoală mamei, am fost azi la primul curs la sp la giuleşti ne-a arătat maternitatea arată f bine , că la privat pot spune, am văzut rezervele costă 100 lei pe noapte şi am optat şi eu pt rezervă sper sa pot beneficia, toate saloanele au tv frigider şi baie în camera şi sunt cu 5 sau 7 paturi sunt ok, am fost şi la neonatologie erau bebei aşa mici off şi în sala de travaliu unde mai bine nu mergeam că se vedea pe faţă femeilor suferinţă şi apoi la curs
unde s-a discutat de naştere nat şi cezariana şi de cât e de bine sa naşti natural off dar eu cu 2 pici e mai greu şi mi-e atât de teamă de anestezie şi de perioada de după , a zis că dacă vrem putem bea din luna a opta ceai de lactatie că sa ne hidratam şi sa ne obişnuim cu el şi că la cezariana corpul nefiind pregătit de naştere lactatia se instalează a 2 a a 3 a zi
şi mâine mă duc iar sper sa mă ţină salele că azi am luat 2 no spa mâine se discuta despre nou născuţi ingrijire abia aştept apoi o sa se mai discute în alte ore despre alimentaţie mama şi bebe masaj bebe şi altele dar nu ştiu cât mai apuc sa merg pentru că abia mă mişc
yupii am făcut şi noi 35 de sapt, cred că asta aşteptam că sa mă ia somnul ;-)aaa şi ne-a zis că nu se fac injecţii de maturare preventiv numai dacă ajungem în prima faza a travaliului la spital până în 37 de sapt încearcă sa ne oprească contractiile şi în 72 de ore se administrează 3 injecţii oricum mie tot mi-e teamă dar cu Dumnezeu inainte

#338
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 14 noiembrie 2014 - 00:04

Dragelor ce proastă am fost că nu m-am dus şi eu până acum la şcoală mamei, am fost azi la primul curs la sp la giuleşti ne-a arătat maternitatea arată f bine , că la privat pot spune, am văzut rezervele costă 100 lei pe noapte şi am optat şi eu pt rezervă sper sa pot beneficia, toate saloanele au tv frigider şi baie în camera şi sunt cu 5 sau 7 paturi sunt ok, am fost şi la neonatologie erau bebei aşa mici off şi în sala de travaliu unde mai bine nu mergeam că se vedea pe faţă femeilor suferinţă şi apoi la curs
unde s-a discutat de naştere nat şi cezariana şi de cât e de bine sa naşti natural off dar eu cu 2 pici e mai greu şi mi-e atât de teamă de anestezie şi de perioada de după , a zis că dacă vrem putem bea din luna a opta ceai de lactatie că sa ne hidratam şi sa ne obişnuim cu el şi că la cezariana corpul nefiind pregătit de naştere lactatia se instalează a 2 a a 3 a zi
şi mâine mă duc iar sper sa mă ţină salele că azi am luat 2 no spa mâine se discuta despre nou născuţi ingrijire abia aştept apoi o sa se mai discute în alte ore despre alimentaţie mama şi bebe masaj bebe şi altele dar nu ştiu cât mai apuc sa merg pentru că abia mă mişc
yupii am făcut şi noi 35 de sapt, cred că asta aşteptam că sa mă ia somnul ;-)aaa şi ne-a zis că nu se fac injecţii de maturare preventiv numai dacă ajungem în prima faza a travaliului la spital până în 37 de sapt încearcă sa ne oprească contractiile şi în 72 de ore se administrează 3 injecţii oricum mie tot mi-e teamă dar cu Dumnezeu inainte

#339
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 14 noiembrie 2014 - 00:05

Eu am luat un metroprolol de 25 ca imi era frica sa stau asa.

#340
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 14 noiembrie 2014 - 00:09

Oare de ce apare de 2 ori mesajul?


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -