Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Mamici de iulie 2015


739 raspunsuri la acest subiect

#71
allexandra25

allexandra25

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 18 noiembrie 2014 - 21:48

Io inca nu iam auzit inimioara in sapt 6 cand am fost la control, off ma cam ingrijorez..doar cese vede in poza de la profil..sper ca saptamana viitoare aia find a 8..sa pot vedea si eu ca atunci am urmatoarea programare...cu mancare tot rau...dar sincer inca nam vomitat pana acum doar imi vine pana in gat, in rest sani is tot mai greioi pe zi ce trece, cand ma trezesc dimineata pff ce grei is si sensibilitate maxima la sfarcuri

#72
mamix3copilasi

mamix3copilasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 19 noiembrie 2014 - 08:46

Lore multumesc. Tin pumnii sa fie totul bine si la tine.

 

Alexandra la ce simptome ai poti sta linistita. Poate nu a pus Dopplerul si de aceea nu ai auzit-o. Nici eu nu am auzit inimioara la primele 2 sarcini, doar am vazut cum palpaie. 



#73
Gabriella4

Gabriella4

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 19 noiembrie 2014 - 12:55

Felicitări mamix! Eu abia săptămâna viitoare merg sa mi vad bebicul sper sa se vadă şi inimioara... am fost şi săptămâna trecută dar nu s a văzut embrion....mie mi a zis doctora sa fac beta-hcg pe 14 şi pe 17 şi mi au ieşit foarte bine. Pe 14 am avut 3399 şi pe 17 au fost 7449 mlU/ml şi doctora mi a zis ca e foarte bine se dezvoltă bine bebicu.
Şi eu ma simt din ce în ce mai râu..am o aciditate la stomac grozavă...trebuie să mănânc mai des şi tot nu ma lasă... sânii m au mai lăsat,sunt tot grei dar nu mai sunt asa dureroşi.
Va pupic pe toate,numai bine!

#74
gul_p3mb3

gul_p3mb3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 19 noiembrie 2014 - 19:21

Buna burtici ....ma alatur si eu grupului cu bebe la purtator...DPN 13 iulie :) va doresc la toate un prim trimestru cat mai usor si fara batai de cap  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#75
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 19 noiembrie 2014 - 21:22

Buna fetelor,

Ma alatur si eu voua, nu stiu daca scriu bine aici, dar pe grupuletul creat de moderator nu pot sa intru...
Am avut o sarcina pierduta in iunie si acum DD ne daruieste o mica minune...
Azi am fost la primul eco si avem 6 saptamani si o zi, un mic avans fata de calculul conform ultimului cm, embrionas cu activitate cardiaca.
Deocamdata cu greata stau binisor, ma cam insoteste toata ziua doar ca nu e foarte pronuntata, nu mai pot manca dulce si nici cafeluta...si am asa mici arsuri la stomac...si sani supersensibili si balonata destul de des...:)

Sarcina usoara va doresc la toate si bebei sanatosi!!!

#76
Cristina.C

Cristina.C

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 20 noiembrie 2014 - 10:04

Dragelor, bine v-am gasit.

 

Ma alatur din nou mamicilor de iulie.

In urma cu 2 ani treceam prin prima experienta de mamica, la 21 iulie 2012 dand nastere unei printese care ne incanta viata.

 

Sper sa fie totul bine, sunt doar la 2 zile intarziere CM. Dimineata am facut un test de sarcina care a evidentiat 2 liniute (una accentuata, iar alta mai slaba,putin vizibila). Poate este inca devreme pt. test, asa ca o sa-l mai repet peste 1 saptamana. Apoi, programare la medic.

 

La prima sarcina am luat in greutate 24 de kg, de data asta voi incerca sa am grija. Am nascut la 38 de saptamani si 4 zile, cezariana. Sarcina relativ usoara (fara mari greturi si varsaturi( insa cu un cerclaj efectuat in saptmana 16).

 

Mamix, vad ca si tu esti din Cluj. Ma bucur tare mult!

 

O zi frumoasa sa avem.



#77
Gabriella4

Gabriella4

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 20 noiembrie 2014 - 12:12

Bun venit fetele!!
Sarcina frumoasă!

#78
allexandra25

allexandra25

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 20 noiembrie 2014 - 13:31

Bine ati venit fetelor va doresc o sarcina cat mai usoara

#79
lore27

lore27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 20 noiembrie 2014 - 15:16

Felicitari fetelor. Si sarcina usoara sa aveti fiecare.

#80
meea_09

meea_09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 20 noiembrie 2014 - 16:26

sal. e prima data cand scriu pe un formul cu teme despre bebei desi de citit cred ca le-am citit pe toate :) Daca Dumnezeu da sanatate voi fi si eu mamica de iulie:)...dupa doua sarcini terminate in mod trist la 20 si la 7 saptamani,credem ca de data aceasta va fi bine. Am fost saptamana aceasta la medic deoarece nu mai aveam simtome de sarcina care incepusera la 2 saptamani de intarziere a cm si imi era teama ca s-a oprit iar din evolutie...dar copilul era bine desi e inca fff mic:) saptamana viitoare voi merge sa ii aud inimioara. Au inceput greturile si daca stau mai multisor ridicata unele dureri de burta,dar inca ma descurc bine. Noi ne dorim ff mult acest copil si ne rugam ca Dumnezeu sa ni-l dea. Multa sanatate si sarcini usoare la toate:)




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -