Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Mamici de iulie 2015


739 raspunsuri la acest subiect

#41
lore27

lore27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 09:49

Buna Roxana si felicitari. Multa sanatate si sarcini usoare sa avem toate

#42
mamix3copilasi

mamix3copilasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 18:26

Buna mamici!

 

Angy sper sa fie bine maine la eco. Tinem pumnii!

 

Roxana bine ai venit! Sarcina usoara.

 

Eu mi-am reprogramat ecografia pentru marti 18.11. adica la 6 saptamani si cateva zile. Sper sa se vada si inimioara.

 

Cum sunteti cu simptomele de sarcina? Eu pe langa durerile de sani, acum am si gust amar in gura, arsuri la stomac, incep greturile. Mi-e si foame destul de des, dar dupa ce mananc ma simt rau. Eu la fiecare sarcina am avut disgravidie, m-am simtit foarte rau pana pe la 12-14 saptamani, dar parca incepea doar prin sapt. 7-8. La a doua sarcina am fost internata vreo 2 saptamani, doar hidratata intravenos am reusit sa trec peste. Acum mi-e asa groaza pentru ca trebuie sa ma ocup si de  fetitele mari. Sper sa ma descurc.



#43
Gabriella4

Gabriella4

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 13:01

Buna fetele!!!
Sunt însărcinată în 6 săptămâni şi deocamdată nu am mers la medic..mai aştept pana săptămâna viitoare pentru a mi vedea puiul .Este un copil foarte dorit şi iubit!!!
Am o sarcina frumoasă...pe ici pe colo câteva arsuri sau dureri de sâni dar merita toate sacrificiile!
Am grija mai mult de mine de când am aflat ca aştept minunea ,ma odihnesc mai mult şi mănânc mai des...asa evit starile de greaţă.
VA pup şi va doresc o sarcină perfectă!

#44
mamix3copilasi

mamix3copilasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 14:03

Salutare!

 

Ce se intampla cu voi fetelor? Sunteti toate bine? Vad ca nu dati nici o veste. haideti la raport :)



#45
mamix3copilasi

mamix3copilasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 17:03

Bine ai venit Gabriela! Sarcina usoara in continuare! Esti la primul bebe?



#46
Alexandra170814

Alexandra170814
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 15 noiembrie 2014 - 12:55

Buna mamici! De cateva zile, simt niste intepaturi in zona burtii, ele nu sunt foarte severe, ci doar deranjante. Nu am fost inca la un medic...am programat asta saptamana viitoare. Voua vi s-a intamplat asta?! Am motive sa ma ingrijorez? Mentionez ca sunt la prima sarcina, si ma cam sperie orice chestie neobisnuita pe care o sumt :D 



#47
allexandra25

allexandra25

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 15 noiembrie 2014 - 13:10

Buna fetelor, ma bucur foate mult ca nu sunt singurica, am 6 sapatamani, pana acu totul e bine, am avut si prima vizita la doctor, deocamdata e bn, ultimu cm lam avut pe 30 sept, doctorita de aici spune ca am 6 saptamani si voi naste pe 7 iulie 2015, sincer pana acu a fost foarte ciudat in saptamana a 4 cand asteptam cm aveam dureri la fel ca la mentra, si acu de o saptamana si ceva au disparut, doctorita de aici din germania mia spus sa nu imi fac griji ca e normal, dar in saptamana 6 am o stare foarte mare de somnolenta, si daca as vrea sa fac ceva am ameteli, deocamdata nici o stare de greata, doar aseara am avut niste arsuri, apropo de pofte manac cam de toate, am pus pe mn 1,4kg cam mult asai? Voi ce simptome aveti, a inceput la cineva starile de voma? Voi ati luat ceva in greutate?

#48
Alexandra170814

Alexandra170814
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 15 noiembrie 2014 - 15:31

Bine ai venit Alexandra si sarcina usoara! 



#49
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 16 noiembrie 2014 - 18:41

Buna Allexandra25! La tine s-a văzut embrionul ? Eu am 7 sapt si 2 zile, ultimul cm pe 27 Septembrie dar arată ecografic de 6 sapt, ecografia mea arată exact ca a ta dar :( au zis ca este sarcina fara embrion, sa revin peste o sapt :(

Help!



#50
mamix3copilasi

mamix3copilasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 16 noiembrie 2014 - 19:32

Buna fetelor!

 

Alexandra25 bine ai venit! Sarcina usoara. sie eu am avut dureri de burta usoare in sapt 4, iar acum nu mai am, doar daca ma strange ceva peste burtica acolo jos. Eu am deja greturi, inca am reusit sa nu vomit. Am observat ca e mai bine daca mananc des si putin, mancaruri usoare, carne deja nu prea mai suport, dar am o stare permanenta de rau, mai mult sau mai putin. Recunosc ca mi-e cam groaza de ce va urma.

 

Marti am programare la medic. Sper sa fie bine si sa se vada inimioara. Eu am UM pe 1 octombrie.

 

Alexa sper sa fie totul bine si doar sa fi avut ovulatia intarziata. Cand ai urmatoarea eco?




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • 31 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 13:33

  • Carti de citit in sarcina

    kiki_2024
    - Astăzi, 13:14

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -