Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Mamici de iulie 2015


739 raspunsuri la acest subiect

#31
Alexandra170814

Alexandra170814
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 09 noiembrie 2014 - 20:39

Buna! Tocmai am aflat ca voi fi si eu mamica! Mai am aproximativ noua luni sa ma pregatesc pentru asta!  Conform rezultatelor de la beta HCG as fi in trei saptamani!!! Cand ar trebui sa ma duc la medic pentru primul ecograf, ca sa se poata vedea ceva?  [:)]



#32
lore27

lore27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 00:16

Felicitari Alexandra. Peste o saptamana s-ar putea sa se vada dar nu e regula...la alte mamici se vad si mai tarziu..dar la mine s-a vazut la 4 sapt dupa calculul ginecologului si 6 ar fi dupa u.m.

#33
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 09:00

Buna fetelor, nu ne mutam aici http://comunitate.de...i-de-iulie-2015 sa stam de vorba? Este grupul creat de moderator...... Si eu am aflat ca sunt graviduta  [fal] de iulie....va povestesc mai multe dincolo  [hia]



#34
mamix3copilasi

mamix3copilasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 15:03

Buna mamici de iulie!

Eu am avut UM pe 1 oct., insa cred ca ovulatia a fost mai tarziu, pe 18-19 oct (atunci am avut dureri de burta), asadar am 5 saptamani si ceva. DPN cred ca e 11 iulie 2015, dar va spun sigur dupa ce merg la medic. Eu m-am programat la medic pe 24 noiembrie, ca sa fiu trecuta de 7 saptamani, sa fiu sigura ca se vede inimioara. Nu vreau sa fac multe ecografii, nu mi se pare normal sa tot mergem la eco, insa nu mai am rabdare pentru ca eu inca nu le-am spus fetelor. Poate totusi ma reprogramez pe saptamana viitoare. As vrea sa fiu in forma o vreme dupa ce le dau vestea despre bebe, mai tarziu de pe la 7-8 sapt. eu voi avea greturi groaznice, asa a fost si la sarcinile anterioare si va fi greu sa ma joc cu ele, mancare si toate cele. La ultima sarcina am fost la perfuzii 2 sapt.

Ma bucur ca incepem sa ne strangem cateva mamicute. Bun venit si sarcini usoare!

Eu nu prea m-am prins cum sta treaba cu grupul. Am vazut doar ca voi vorbiti si acolo



#35
mamix3copilasi

mamix3copilasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 15:13

Ileana nu te stresa de pe acum cu nasterea. Eu am nascut de 2 ori natural fara anestezie si te asigur ca nu e ceva ce sa nu suporti. E greu intr-adevar, dar trece destul de repede si te trezesti cu minunea langa tine. Mie mai greu mi s-a parut prima luna dupa nastere decat nasterea in sine. Suntem mult prea speriate in zilele noastre de nastere si atat de crispate incat am uitat ca avem in noi cheia, ca toate stim sa facem asta, asa am fost create. Iar in ceea ce priveste greutatea nici atat, incearca sa mananci cat mai sanatos. Eu daca mi-e poft de ciocolata de exemplu, mananc, dar nu o tableta intreaga, ma opresc chiar daca as da-o gata pe toata :))

 



#36
angy_angela

angy_angela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 15:28

hello mamici si burtici. Am aflat si eu vineri ca voi avea inca un bebe. Primul are 1 an. Nu a fost ceva planuit dar sa intamplat. Partea proasta este ca am fost sambata la dr ptr ca avea niste sangerari( sarcina trecuta a fost una cu probleme si stat la pat si perfuzii pana la final) insa spre surprinderea mea nu s a vazut nimic in uter :( . posibil extrauterina posibil prea mica sarcina. Astazi am facut un bet si astept rezultatu si il voi repeta si miercuri sa vad cresterea lui. Miercuri ma voi duce cu rezultatul la dr si sa mai facem o eco sa vedem ce se intampla. Sunt ca o bomba cu ceas.. Ultima menstruatie a fost pe 6 oct. va pup si sarcina usoara si la termen la toate!



#37
lore27

lore27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 17:36

Buna fetelor. Ma bucur ca ne adunam.
Angy stai linistita..asa am patit si ei prima ecogeafie dar dupa o saptamana s.a vazut.
Buna mamiX3copilasi. Felicitari. Esti norocosoasa si curajoasa cu 2 copii si unul in burtica. In ce priveste grupul nu stiu ce sa zoc ala e facut de moderator si cred ca pe ala ar trebui sa ne mutam

#38
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 08:36

Neata fetelor! Felicitari si nu pot sa va mai urez decat multa sanatate si.....rabdare!

in ceea ce priveste grupul...celalalt ori e model nou ori e foarte ciudat formatul....

nu-l vad asa nicaieri in alta parte!



#39
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 08:42

Angy, eu am avut ultimul CM pe 26-27 sept, iar la prima eco pe 31 octombrie abia cu greu a gasit un punct, nici macar nu stia daca este sarcina, am fost "suspecta sarcina incipienta" ca asa ziceam eu.....pe 8 noiembrie a gasit bulina de 9mm.( cica 5 sapt, dar cred ca depinde de doctor,aparat si ovulatie )... M-a rechemat pe 19 noi....



#40
roxana458

roxana458

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 08:53

Buna, ma alataur si eu mamicilor de Iulie. Pentru a doua oara :)




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -