Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Oferta jucarii Craciun 2014

jucarii cadouri craciun

40 raspunsuri la acest subiect

#1
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 26 octombrie 2014 - 21:50

A aparut la Carrefour. O gramada de ponei MLP si LalaLoopsy modele noi. 

 

Si la Noriel sunt modele noi de LalaLoopsy, care nu sunt in Carrefour.



#2
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 06:21

Si fie mea stie deja ce vrea de la MC , desi credeam ca anul asta scap de magia Craciunului  [biz]  asa ca trebuie sa cumpar mobilier de lemn pt papusi si probabil o jucarie din reclamele tv TummyStuffers - dar la asta ultima ma mai gandesc, costa prea mult pt ceea ce e  [hot]

Ca surpriza as vrea sa i cumpar un sevalet si o mapa mai profi pt lucrari, dar vom vedea.

 

De la mine va primi ceva ce si doreste mult , asa ca m am scos... aici e vina mea, am vorbit inainte sa aflu ca totusi MC mai exista  [fri]  asa ca asteptam amandoua oferte bune la celular si il vom cumpara impreuna.

 

Ba mai mult, avem gata de ieri si lista si cu cine ce va primi de la noi  [il]  [il]

Si avem deja luate surprizele pentru actiunea de Craciun a DC-ului  [bis]

 

 

Asa ca, sa inceapa nebunia si goana dupa cadou, editia 2014  [pk]



#3
blackgirl0

blackgirl0

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.422 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 13:44

Deja?? :))

 

Copilul are lista lui: lungaaaa ca o zi de post cu toate prostiile de la TV, plus altele reloaded din anii trecuti (lego, masini si circuite Hot Wheels, de care, sincer, sunt satula). Noroc ca in ultimul timp il preocupa lucrul manual (colorat si montat zmee, facut masti din farfurii de plastic de unica folosinta, creatiile de la Art Atack si trusa de la mecano).  Nu am nici cea mai vaga idee de cadou pt el sau pt ceilalti copii din familie, tb de pe acum sa ma gandesc fara sa ajung atunci in pana de idei sau bani.



#4
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 14:06

fii-mea are o lista de craciun, care se schimba de la o saptamana la alta, in functie de ce prostii mai vede in magazine sau in reclamele de pe posturile cu desene animate

eu una as interzice difuzarea acestor reclame in timpul zilei, sunt copii carora parintii nu-si permit sa le cumpere jucarii atat de scumpe, copilul nu stie si nu intelege, cere si spera ca mosul cel darnic si bun ii va aduce jucaria mult-visata si dorita....



#5
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.635 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 14:44

Si la noi au aparut deja cataloagele de Craciun :)). Asa ca fie-mea si-a facut deja o lista de 16 chestii. 

Eu i-am spus ca Mosul nu are cum sa aduca toate chestiile, ca pe lume sunt multi copii si etc, si ca in plus isi rezerva dreptul sa aleaga ce jucarie aduce.



#6
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 14:54

A mea si-a facut o lista in valoare de cateva sute zdravene de lei (asa, catre vreo 10 sute). Evident ca n-am cum sa bifez totul de pe lista aia.



#7
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 14:58

CorinaDani, cica Daria "ce imi tot spui ca costa mult, ca doar Mosul le ia gratis".  [batcap]



#8
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 15:03

CorinaDani, cica Daria "ce imi tot spui ca costa mult, ca doar Mosul le ia gratis".  [batcap]

Poi nu, Mosul le fabrica la el la fabrica de jucarii, asa ca nu are de toate pe stoc.



#9
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.635 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 15:07

Anul trecut mi-a zis fie-mea, 5 ani :

 

- Mama, ai cumparat cadouri pentru toata lumea, dar mie mama, ce mi-ai luat?

- Pai, iti aduce mosul nu?

- Da, imi aduce mosul, dar TU mama ce mi-ai luat, TU? Eu, ti-am cumparat cactusul, era cadou de Craciun (fusese cu taica-su in oras, si insistase sa imi cumpere ceva, pe la inc lui dec asa)



#10
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 15:09


 

CorinaDani, cica Daria "ce imi tot spui ca costa mult, ca doar Mosul le ia gratis".  [batcap]

 

eu ii spun ca mosul are alocata o anumita suma de bani pentru fiecare copil, la unii foarte cuminti si ascultatori mai adauga bani la suma respectiva, la cei neascultatori le taie, asa ca fiecare primeste jucarii, mai ieftine sau mai scumpe, dupa cum a fost fiecare de cuminte. aaa, ca primeste o jucarie acasa, una la bunicii materni, alta la bunica paterna - e altceva, i-am spus ca mosul stie ca ea mai sta si pe acolo, si ca daca tot a trecut prin cartier, le-a lasat sub bradul bunicilor, ca sa nu le mai care pe toate pana la noi acasa.

i-am spus ca mosul se aprovizioneaza in fiecare tara dintr-un depozit secret (asta si ca explicatie pentru cutiile sau instructiunile scrise in lb romana), ca nu poate pleca din tara lui cu sania incarcata cu milioane de jucarii destinate milioanelor de copii de pe planeta, n-ar putea renii sa traga o sanie atat de incarcata...


Editat de CorinaDani, 27 octombrie 2014 - 15:13 .




Etichetat si cu jucarii, cadouri, craciun

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -