Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Momente de frica si groaza ale copilariei

frica groaza copilarie

23 raspunsuri la acest subiect

BlackCat4evR

BlackCat4evR

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.364 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 15:23

chiar asa. din omizile astea gigantice ies fluturi in cele din urma ? care sunt aceia ? stie cineva ?

Zice Wikipedia despre omida ta:

Saturnia pyri (Fluturele ochi de păun mare) este cel mai mare lepidopter din Europa, aparținând familieiSaturniidae.

1024px-Saturnia_pyri_MHNT_dos.jpg

• 0

meb

meb

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 16:29

Omizile... Si acu ma trec fiorii cand le vad, dar nu mai zbier si fug, ca sa nu-i sperii pe copii. Si serpii. Si adultii care tipa...

• 0

Aqai

Aqai

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.143 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 16:53

Azi am vazut pe internet o poza si brusc mi-am amintit un moment de panica si frica al copilariei ... [fri]

Am avut intotdeauna o spaima si frica suprema de gaste ... de acel gansac care are tupeul sa fuga dupa orice copil. Si acum as fugi la fel ca in copilarie ....

Da, asta e prima spaima a copilariei mele : gansacul

attachicon.giffuga-.jpg

Ce spaime ati avut voi?

in poza e o ratza. sau un ratzoi. nu o gasca sau un gansac :)))))

• 0

Aqai

Aqai

Membru VIP

• Membri
  • 10.143 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 16:57

on topic, pe cand eram mica imi era o frica cumplita (cosmaruri noaptea de night terrors erau parfum, ani de zile). de ursi. ursi nu vazusem niciodata decat la gradina zoologica.

dar in cosmarurile astea era mereu cate un urs mai rau decat terminator, era relentless in a ajunge sa ma manance, chiar si cand deveneam semi-constienta si stiind ca era vis imi puneam aripi si zburam. 

ziua in amizaza mare, imi era o frica cumplita de vaci, ori de cate ori eram la bunci. orice, pana la vaci. ieseam si in toiul noptii singura la wc in spatele curtii, dar vacile erau... cele mai fioroase animale ever.

• 0

Selene_Bunny

Selene_Bunny

Membru VIP

• Membri
  • 10.037 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 17:29

Cai si vaci.

Sunt curioasa, in alte colturi ale Romaniei, exista paianjeni gigant? La mine in fata blocului sunt unii si cat juma' de nuca mai mica, si asta fara picioare... Le vad foarte bine perii de pe picioare, intr-unul era sa intru cu capul... 

• 0

dianama

dianama

Membru senior

• Banned
  • 3.152 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 19:13

Cocoșul fir.ar el sa fie cât a trăit ....m.a terorizat!
Da tăceam dim gura la început ca îmi era rușine sa spun ca mi. E frica de cocos ...deși buni îmi spunea mereu sa nu mă duc în gradi fără ea.
Ramele și în ziua de azi ....fuuug cât văd cu ochii!
  • 0

giulia71

giulia71

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 17:33

Pa-ian-je-niiii, mama lor, ca urati i-a mai facut Doamne, [fri]  Doamne si mai sunt si scarbosi.

Nu, mintea mea nici acu nu poa sa proceseze de ce au iesit asa de urati si cum se misca ei in reluare pe panza aia, gata de atac brrrrr

Cu cocosul si gascanul m-am batut parte-n parte, m-am ales cu doua ciupituri pe o buca [clo] si cu pantalonii ai buni rupti [fal] . Da i-am tinut piept, barbateste [pk]

• 1

anya

anya

Membru senior

• Membri
  • 4.957 mesaje

Postat 28 octombrie 2014 - 09:57

Vaci, vaci, vaci... si cai. Si in masina daca sunt si trecem pe langa vaci am o oarecare teama. Nu am reusit sa trec mai departe de usa vreunui grajd in care salasuiau animale mari. In afara de frica e si o doza de scarba (mirosul). Nici lapte nu beau.

• 0

aniela23

aniela23

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 02 noiembrie 2014 - 13:28

Ca veni vorba de gâște - nu prea mi-a fost teama de ele când eram copil dar am fost atatacata de o gasca anul trecut. Am trecut pe lângă ea agale si ignorând complet faptul ca își umfla penele la mine si m-am trezit dintr-o data trasa de rochia. M-am întors si a început nebunia: ma trăgea cu ciocul de rochie, încerca sa ma apuce de picioare (dar erau prea groase ca sa poată sa ma prindă cu ciocul) ma 'bătea' cu aripile... Sincer nu mi-a fost frica, mi se părea amuzant ca era atât de frustrata. Prietenul meu înțepenise de soc (nu a crescut cu animale in jur). A făcut 2 pași înapoi si ma tot întreba (de la distanță): ești ok, vrei sa te ajut? Eu ma chinuiam sa apuc gasca de gât ca sa o fac sa se potolească... Am fost inspirata si i-am zis sa facă poze.. Haideti ca intru pe laptop sa vad dacă pot atașa o poza 

• 0

aniela23

aniela23

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 02 noiembrie 2014 - 13:39

Ca veni vorba de gâște - nu prea mi-a fost teama de ele când eram copil dar am fost atatacata de o gasca anul trecut. Am trecut pe lângă ea agale si ignorând complet faptul ca își umfla penele la mine si m-am trezit dintr-o data trasa de rochia. M-am întors si a început nebunia: ma trăgea cu ciocul de rochie, încerca sa ma apuce de picioare (dar erau prea groase ca sa poată sa ma prindă cu ciocul) ma 'bătea' cu aripile... Sincer nu mi-a fost frica, mi se părea amuzant ca era atât de frustrata. Prietenul meu înțepenise de soc (nu a crescut cu animale in jur). A făcut 2 pași înapoi si ma tot întreba (de la distanță): ești ok, vrei sa te ajut? Eu ma chinuiam sa apuc gasca de gât ca sa o fac sa se potolească... Am fost inspirata si i-am zis sa facă poze.. Haideti ca intru pe laptop sa vad dacă pot atașa o poza 

small.JPG

• 3

Etichetat si cu frica, groaza, copilarie

Intrebari Panica

• Mirela macri C
    - Astăzi, 01:29

• Sangerare

iftime2
    - Ieri, 17:18

• Durerea in partea dreapta

claudi127
    - Ieri, 14:26

• Test Panorama - Ajutor!

Iulia_Nemo
    - Ieri, 11:31

• alxalx
    - Ieri, 10:50

Grupuri

• Mamici din Vâlcea

ela_vl1
    - iul 04 2017 18:24

• Mamici pentru mamici

icailoaie
    - apr 17 2014 09:07

• Mămici,burtici departe de casă...

Andreana
    - dec 04 2013 15:58

• Parinti inteligenti, parinti fericiti !!!!

mada27
    - nov 30 2013 23:00

• Mamici, Burtici, Tatici din Vrancea

Anda08
    - iul 11 2013 16:02

Bloguri

• Geanta bebelusului

AlinaCatalina
    - oct 15 2019 20:39

• It's a Boy

annemarie18
    - oct 15 2019 17:00