Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 8


300 raspunsuri la acest subiect

#1
decembrie2014

decembrie2014

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 12:57

[barza1] Odiseea noastra - Capitolul 1Capitolul 2Capitolul 3Capitolul 4Capitolul 5Capitolul 6; Capitolul 7       [barza1]

 

Tocmai ai aflat ca o sa nasti in Decembrie 2014? Atunci esti bine venita in grupul gravidutelor care asteapta barza in luna decembrie din 2014. Nu esti inca sigura de data nasterii sau doresti sa o mai verifici te sfatuim sa folosesti CALCULATORUL datei nasterii. De asemena iti recomandam sa citesti Odiseea Sarcinii (care urmareste sarcina pe saptamani) si sa citesti ce spun alte mame ca tine pe Jurnal de Sarcina.

 

minuni%20decembrie%20mare.jpg

 

La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici: 
- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot in cadrul GRUPULUI putem avem: albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)
- In curand in cadrul GRUPULUI: liste diverse, Wiki, Albume Video, Evenimente Extinse, Date de nastere, si multe altele

 

Linkuri rapide:

Lista DPN | Rugaciuni | Dezbateri private | Cum se citeste o ecografie | Albume

 

Zodiac corespunzator: Sagetator 22 Noiembrie - 21 Decembrie sau Capricorn 22 Decembrie - 19 Ianuarie

 

sagetator12.jpgcapricorn11.jpg

 

Instructiuni capitol nou

 



#2
Daria222

Daria222

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 14:14

Nu înțeleg de ce acolo nu mai putem scrie? 



#3
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 14:35

Pai sa imchis capitolul,Daria  [:)] eu iau utro 3/zi , aspirin cardio si vitamine ...

 

 Multumim pentru noul,capitol sa fie plin de vesti bune  [soricel]

 

Aristica cum sa nu trecem ?eu de fiecare data cand merg la biserica ma rog si pentru voi .. ) asa este cam greu sa ne intalnim toate dar cine poate .. Dar ce ziceti fetelor ne intalnim la un cico  saptamana viitoare acum ca inca mai putem ? Chiar si eu care nu m-am ingrasat foarte mult tot ma misc foarte greu  [soricel]

 

Ari cred ca toate kilele la mine sunt apa ... La cata apa beau .... [:)]  [:-)))] o sa iasa bebelina mea fleasca  [:-)))] dar stai ca nu este timpul pierdut nu? Cine stie poate va prind din urma  [:-)))] nu ca as vrea , dar prea ma lafai eu cu putine kile pe aici  [soricel]



#4
Betty_1185

Betty_1185

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 15:46

Daria si eu m-am ingrasat f. mult, 15 kg la uktima cantarire, de la 52 la 67 si asta la 30 de sapt si fara FIV. Acum cum stau numai in pat si doar mananc sigur mai pun 1 kg pe sapt. :)))

#5
Daria222

Daria222

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 15:50

Daria si eu m-am ingrasat f. mult, 15 kg la uktima cantarire, de la 52 la 67 si asta la 30 de sapt si fara FIV. Acum cum stau numai in pat si doar mananc sigur mai pun 1 kg pe sapt. :)))

Sănătate multă Betty si sarcina ușoară pana la capăt, răzbim noi. De ce stai in pat,  ai Colul scurt? 

Eu ma rog sa nu ajung la 100 de kg atât ca nu vreau sa le rup ălora masa de naștere :))))


Editat de Daria222, 19 octombrie 2014 - 15:51 .


#6
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 16:06

Salutare fetelor și mulțumim pentru noua căsuța, sa fie plina dr vesti bune! Referitor la kilograme m-am cântări și eu ieri și am mai pus 500 de grame, acum am și eu 2 kg și un pic în plus peste ce aveam când am rămas însărcinată! Cystyne cred ca n-o avem cele mai puține kg luate pe aici, și eu am în total cu ce am scăzut în primul trimestru 6 și ceva puse, dar sper sa nu afecteze asta bebeluși și sa fim noi cu bebeluși cei mai mici! Hai ca glumeam o sa fie bine la prima sarcina am pus puțin peste 8 kg și bebelusa a avut 3,600 la 38 de săptămâni și 51 de centimetri! Pupici la toate burticile și sa auzim numai de bine

#7
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 16:11

Daria hai ca asta cu ruptul mesei a fost buna, rad încă și acuma, stai tu liniștita ca sunt obișnuite mesele cu femei solide asa ca nu om fi noi cele ce le-am strica mesele! Scuzați greșelile scriu de pe telefon și mai o ia razna! Fetelor mi-am descarcat zilele astea o aplicație tare drăguță, calendarul menstruației se numește, pentru Android și l-am pus pe modu sarcina și îți arată exact în câte săptămâni și câte zile ești și poți sa notezi tot felu de chestii în el, etape drăguț și interesant am postat ca poate interesează pe cineva :p�

#8
Daria222

Daria222

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 17:07

Daria hai ca asta cu ruptul mesei a fost buna, rad încă și acuma, stai tu liniștita ca sunt obișnuite mesele cu femei solide asa ca nu om fi noi cele ce le-am strica mesele! Scuzați greșelile scriu de pe telefon și mai o ia razna! Fetelor mi-am descarcat zilele astea o aplicație tare drăguță, calendarul menstruației se numește, pentru Android și l-am pus pe modu sarcina și îți arată exact în câte săptămâni și câte zile ești și poți sa notezi tot felu de chestii în el, etape drăguț și interesant am postat ca poate interesează pe cineva :p�

:))))) mereu glumesc cu prietenele pe tema asta. Nu vad unde ai postat aplicația :) 


Editat de Daria222, 19 octombrie 2014 - 17:09 .


#9
monik2014

monik2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 432 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 17:29

Apropo de kg, eu am luat pana acum 10. Dar ce nu imi explic este faptul ca de 3 sapt stagnez in greutate si totusi in perioada asta bebe a luat 1 kg. Asta inseamna ca eu am slabit?

#10
abbey

abbey

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 17:36

Buna burticilor!! am pus si eu cam 14kg pana acum,sper sa nu mai iau prea multe [batcap]  [batcap]

avem aproape tot pregatit ptr.bebe,pana si patul in sufragerie l-am pregatit ptr.tati,el va trebui sa mearga la serviciu si nu va

 dormi cu noi. [:)]  [:)] (abia am loc si eu in pat).

Mai am un eco peste 4sapt.la 36 si vom vedea cat cantareste bebe.Apropo de nume,noi ne-am gandit la Robert,Eric,Alexandru si bineinteles Stefan.Ayan imi place mult dar sotul nu vrea.Cat cantaresc bebelusii vostri in sapt.32? am eu o problema ca mi se pare ca al meu e cam micut,1750grame si burta nu prea creste.Am emotii si sa vad ce zice dr.despre cezariana.Uneori parca as vrea cezariana sa scap de dureri,alteori nu prea,vorbesc si eu n necunostinta de cauza [:)]  [:)]  [:)] [batcap]  [batcap] . 




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -