Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Felicitaaaaaari Teardrops! Felicitaaaaaari Mon! Aspirante optimiste! (852)


776 raspunsuri la acest subiect

#11
anca_30

anca_30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 20:13

Buna seara, fetele mele dragi  [flor]  [flor]

M-a impresionat foarte tare ceea ce ati visat ...Am si eu experientele mele cu astfel de visuri, asa ca nu mi se pare deloc deplasat ce ati povestit voi . E bine ca va linistesc sufletul atunci cand e nevoie. 

Mariella, mi-ai smuls un zambet larg cu "Rozica nebunica " [:-)))] Iti multumesc ca esti alaturi de mine si ma incurajezi. Inseamna mult. 

Silvi, si pentru tine o imbratisare .

Teo, cum te-ai simtit astazi ?

Ella ,  [flirty]

Eu am o durere de cap de jumatate de zi. Ma chinuie ingrozitor.  Va pup  [pup] fete frumoase. 

 Somn usor , vise dulci !



#12
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 21:02

Anca inca ma doare capul si ma supara inimioara... O sa vad maine la control ce imi spune. Tot ce pot sa fac e sa sper ca nu e nimic iremediabil. Oricum durerea nu trece cu analgezice. Asta e. Imi pare rau ca si pe tine te doare capul. [grup] Pup sa treaca.

 

Noapte buna fete dragi! Sa visati frumos! [pup] [pup]



#13
Teardrops

Teardrops

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 21:38

Bun găsit în noua căsuță [pup]

E emoționant să îți vezi numele la titlu [:X]

silvi [flo] Doamne ajută! [ruga]

Vă pup pe toate [pup]

#14
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 16 octombrie 2014 - 08:00

buna dimineata!

eu tot ceai de macese beau ca nu am scapat de raceala. ba mai mult, acum e si sotul racit...

 

teo, eu sper sa primesti un tratament care sa te scape de durerea de cap. pe mine ma doare capul o zi pe luna, fie Z1 fie ziua premergatoare menstruatiei si e cumplit. nu stiu cum rezisti asa. asteptam vesti bune de la dr.  apoi daca te relaxezi va veni si bb. [flo2]

 

anca, sper ca a fost ceva trecator si astazi esti bine [flo]

 

tear, si eu deabia asteptam sa te vad in titlu. iti sade bine [:D]

 

sa aveti o zi minunata!!!



#15
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 16 octombrie 2014 - 17:34

Buna fetele am intrat si eu sa va salut si sa vad ce mai faceti

Ela multumim de capitol nou,sa fie cu multe vesti bune

Floren f frumos visul tau si chiar daca se spune sa nu credem in vise decat daca ne apar de 3 ori ,in semnul Sfintei Treimi,poate Sfanta Parascheva a vrut sa-ti arate ca bebelusul tau e bine acolo unde e si ca bunicii tai au grija de el;ma bucur ca te-a facut sa te simti bine si  ca te-a alinat si linistit sufleteste.

Teodora ,Lalitica ,Mariaceleste va imbratisez cu drag si capul sus ca intr-o buna zi Dumnezeu va va trimite copii sanatosi si veseli care va vor insenina viata si veti uita de toata suferinta prin care ati trecut  [pup]  [pup]  [pup]

toate vom fi mamici intr-o buna zi si vom rade de clipele astea in care ne chinuiam si plangeam dupa bebe

Albinuta,f adevarat ceea ce ai scris, te  [pup]  sa-ti treaca durerea de cap 

Tear  [pup] si ai grija de inimioarele tale,abia asteptam vesti pe 27

Maryella,Marja,Doina,Danutza,Anca,Mony,Silvi,Lavinia Floric,Gazela,Alysolita si toate cele pe care le-am uitat ,va pup  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  dulce de tot si va astept cu vesti bune

Mai stie cineva ceva de Caresse?



#16
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 16 octombrie 2014 - 18:11

Buna fetelor. [flo2]

 

Eu luna asta stau pe margine. Dar voi intra sa va sustin pe voi.

Si ziua de azi a fost la fel de groaznica. Am fost la neurolog si mi-a prescris un sir intreg de medicamente. Trebuie sa fac tratamentul si daca nu imi va trece, trebuie sa fac un RMN mai performant sa se poata vedea mai in detaliu. Asa ca am hotarat ca luna asta sa nu mai incercam... sa vedem cum decurg lucrurile... daca va fi bine voi continua, daca nu... ma voi opri de tot. Dar inca sa nu ma exprim pe termen lung. Incerc sa fiu mai temperata si sa iau lucrurile cu calm. Pana la urma dezamagirea si stresul m-au adus unde sunt acum.. si sunt sigura ca as fi putut evita. Oricum pentru mine faptul e consumat si acum trebuie sa fiu puternica sa trec peste.

 

Asa ca fetelor... lasati supararile deoparte, fiti linistite si impacate cu voi... ignorati oamenii rai si lucrurile care nu va fac sa zambiti. Bebe va veni. Sunt sigura. Sunteti niste fete minunate si aveti multe de oferit. Fiti fericite!

 

Va pup. O seara plina de zambete si liniste va doresc. [flo2]



#17
Teardrops

Teardrops

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 16 octombrie 2014 - 22:45

Hello  [flo2]

 

silvi  [flo2] mulțumesc  [:)]

 

raisa  [flo2] mai avem mai avem până pe 27  [alcool]

 

teo  [flo2]  te rog să fii optimistă. Te rog. Vei face tratamentul și totul va fi bine. Nu îți pierde speranța. Cum să te oprești de tot? Capul sus! Totul este reversibil sau are o rezolvare.. mai puțin moartea. Așa că.. Sunt lângă tine  [grup]

 

Noi mâine și poimâine serbăm 6 ani de căsnicie  [il] Îi mulțumesc Lui Dumnezeu pentru omul minunat pe care-l am lângă mine (chiar dacă nu e mereu fizic, îl simt lângă mine și gând este plecat), omul care de 6 ani mi-a fost soț, bărbat, confident, partener de joacă, copil, părinte. Îmi doresc că toate femeile să aibă lângă ele un om cel puțin la fel de minunat cum este soțul meu.



#18
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 17 octombrie 2014 - 05:49

Neata fetelor. [flo2]

 

Tear deocamdata nu stiu daca sunt optimista sau resemnata. Pur si simplu nu mai vreau sa ma gandesc la nimic si sa iau lucrurile asa cum vin. Mizez pe faptul ca sunt tanara si ma pot recupera usor... Nu stiu. O sa vedem ce se intampla. Eu sunt optimista. Trebuie. [pup] [pup]

 

Va pupacesc pe toate. [pup] [pup] [pup]



#19
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 17 octombrie 2014 - 07:26

buna dimineata!

cine doreste o cafea?

 

untitled.png

 

tear, LA MULTI ANI! sa fiti fericiti o mie de ani si sa va bucurati de copii si nepoti [flo2]

 

teo, nu te speria. eu fac tratament de aproape 3 ani si tot sper sa primesc unda verde pentru bb. anul trecut (atunci cand am si revenit la aspirante) am reintrat in cursa pentru 2 luni, in care nu s-a intamplat minunea si apoi problema a revenit si am inceput iar tratamentul. acum sper in sfarsit ca rezultatele de la analize sa zica ca e totul bine. cred ca luni voi primi rezultatele si dupa ce mai fac o vizita la dr sper sa ne apucam de treaba. daca nu vor fi bune, asta e - voi primi alt tratament. cel mai important e sa fim sanatoase. daca ai sanatate, cumva poti sa iti implinesti visul. asa ca fa tratamentul si ramai langa noi. bb o sa vina cand nici nu te astepti [pup]  [pup] [pup]  [pup]  

 

raisa [flo]

 

fetelor, fac prezenta la capitolul nou! pe unde umblati?

sa aveti o zi minunata!!!

 



#20
anam25

anam25
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 17 octombrie 2014 - 07:34

buna dimineata.

 

eu nu amm mai venit de multa vreme pe aici, cred ca de main bine de un an, si am reusit performanta de a-mi pierde userul.

 

uite povestea mea pe scurt. 

 

6 ani de incercari, 5 sarcini pierdute, prima acum 3 ani... mai nou, posesoare de trombofilie. am inceput sa merg la dr Albu si asa am descoperit trombofilia.

 

mult succes fetelor in lupta.

eu deja simt ca nu mai pot sib ca trebuie sa renunt. e un joc pe care nu il castig. cred ca e singurul de genul asta. urmatorul pas...posibil adoptia




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -