Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Oct. 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 14

mamici gravida sarcina nastere octombrie bobocei bebelusi

200 raspunsuri la acest subiect

#31
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 12 octombrie 2014 - 03:23

Andreutza2 este superba fetița ta !!! Sa va trăiască si sa fie sănătoasă , frumoasa am văzut deja ca este !! Noi suntem la titi papam , si mami moare de somn .

#32
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 12 octombrie 2014 - 04:16

Fetelor, am ajuns si eu la maternitate :) Pe la ora 8, aseara, au inceput contractiile razlete..cam la jumatate de ora. Cum nu eram foarte convinsa ca sunt ce trebuie am incercat sa ma culc. Nu prea mi-a iesit planul pentru ca durerile erau din ce in ce mai dese si mai dureroase si ca sa fie tacamul complet atunci o apuca si pe bebe dansul. La 3 dimineata am decis ca e momentul sa ma pregatesc si i-am dat trezirea lui tati. La 4 am ajuns la maternitate, am facut monitorizarea si bebe e bine. Dupa controlul ginecologic extrem de neplacut s-a decis internarea desi travaliul este chiar la inceput si nu am dilatatie. Membranele inca sunt intregi iar contractiile dureroase. Va tin la curent cu schimbarile :)

#33
all_about_eve

all_about_eve

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 12 octombrie 2014 - 07:41

multumesc mult andreutza pentru linkuri!! citim si aplicam :)

 

Mary, felicitari! ziua mea este pe 10 noiembrie, a mamei mele pe 11 noiembrie si cand am aflat de sarcina ma gandeam ca poate poate bebe o sa stea macar sa intram in noiembrie, insa o sa vina in octombrie, asta e clar.

 

fetelor cum reusiti sa dormiti? la mine pana acum nu a fost o mare problema, dorm pe partea stanga cu perna speciala care ajuta mult. insa de vreo 2 nopti am dureri taioase in partea stanga, sub burta. care au trecut dimineata cand m-am ridicat. m-am gandit sa nu fie contractii, dar banuiesc ca ar trebui sa fie altfel de durere si nu numai in partea stanga...

e posibil sa fie si de la uterul meu care e bicorn si bebe e fixata in partea dreapta, cavitatea stanga fiind mica si nefolosita...

 

va pup pe toate...



#34
lylyana.ion

lylyana.ion

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.669 mesaje

Postat 12 octombrie 2014 - 09:36

Mytzyus, nastere usoara!
Andreutza, ai o papusica de fetita!

#35
marylungu

marylungu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 12 octombrie 2014 - 09:51

Fetelor, am ajuns si eu la maternitate :) Pe la ora 8, aseara, au inceput contractiile razlete..cam la jumatate de ora. Cum nu eram foarte convinsa ca sunt ce trebuie am incercat sa ma culc. Nu prea mi-a iesit planul pentru ca durerile erau din ce in ce mai dese si mai dureroase si ca sa fie tacamul complet atunci o apuca si pe bebe dansul. La 3 dimineata am decis ca e momentul sa ma pregatesc si i-am dat trezirea lui tati. La 4 am ajuns la maternitate, am facut monitorizarea si bebe e bine. Dupa controlul ginecologic extrem de neplacut s-a decis internarea desi travaliul este chiar la inceput si nu am dilatatie. Membranele inca sunt intregi iar contractiile dureroase. Va tin la curent cu schimbarile :)





Nastere usoara si travaliu linistit scumpa!



Travaliul meu a durat 10 ore ... ( contractii ft ft dureroase ... ) insa de nascut am nascut in 5 min.mam dilatat foarte mult si nu am fost taiata.

#36
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 12 octombrie 2014 - 10:47

marylungu - felicitari ptr bebelina si LA MULTI ANI pentru amandoua!!!!! [il]

lactate iau doar un iaurt mic mic pe zi fara grasimi, problema e ca el inghite mult aer, si nu ragaie suficient oricat l-as tine eu ridicat...azi noapte insa a papat numai titi ptr prima data!! varza cafea fasole etc nici nu m-am atins de ele de frica

andreutza - superbe pozele!!!

 

mytzy - a sosit si clipa!!!! Nastere usoara!  asteptam vesti

 

Andreea - cum esti ? cum e printesica?



#37
lylyana.ion

lylyana.ion

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.669 mesaje

Postat 12 octombrie 2014 - 12:15

Anda, sunteti pe drumul cel bun cu titi! :)

#38
deeutza2012

deeutza2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 12 octombrie 2014 - 12:25

Fetelor , vă pup in sfârșit reușesc sa intru si eu un pic să vă povestesc despre noi . Felicitări fetelor care au mai născut intre timp , țin pumnii celor ce vor urma . Mytzus nastere usoara ,dar cred că până la această oră bebe Clara e in brațe la tine ;) !


Am născut luni dimineață prin cezariană la rece cu rahie epidurala , o minune de prințesă cu greutatea de 2 kg 620g , 46 cm si scor Apgar 10 ,la spitalul Sanador! Ea este foarte bine si mâncăciosă , ii dau san exclusiv , cu toate că ne-am chinuit in primele 3 zile , era mai mult colostru si nu prea se satura , prima si a doua zi in spital i-au dat si completare pt ca eu nu prea aveam cine știe ce . In schimb recuperarea mea a fost foarte grea , am avut si niște aderente de la cezariana anterioara , practic s-a scos si niște țesut de acolo , debea astăzi ma simt un picuț mai bine si pot sa ma dau mai ușor jos din pat cât de cât . Suntem acasă de joi seară , si suntem tare cumintele , papam , acum s-a instalat si lactatia f bine , dormim si mai scancim câteodată , ne mai doare si burticuța , noroc ca are cine sa ma ajute .

Fetelor , vă pup și sper să revin si cu poze cat de curand , nici pe facebook nu am reușit să pun momentan .

Vă urez naștere ușoară celor ce vor naște si multe felicitări mamicuțelor ce au născut si bebei cuminței , papaciosi si necoliciosi !!! ;)

#39
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 12 octombrie 2014 - 12:34

Fetelor , vă pup in sfârșit reușesc sa intru si eu un pic să vă povestesc despre noi . Felicitări fetelor care au mai născut intre timp , țin pumnii celor ce vor urma . Mytzus nastere usoara ,dar cred că până la această oră bebe Clara e in brațe la tine ;) !


Am născut luni dimineață prin cezariană la rece cu rahie epidurala , o minune de prințesă cu greutatea de 2 kg 620g , 46 cm si scor Apgar 10 ,la spitalul Sanador! Ea este foarte bine si mâncăciosă , ii dau san exclusiv , cu toate că ne-am chinuit in primele 3 zile , era mai mult colostru si nu prea se satura , prima si a doua zi in spital i-au dat si completare pt ca eu nu prea aveam cine știe ce . In schimb recuperarea mea a fost foarte grea , am avut si niște aderente de la cezariana anterioara , practic s-a scos si niște țesut de acolo , debea astăzi ma simt un picuț mai bine si pot sa ma dau mai ușor jos din pat cât de cât . Suntem acasă de joi seară , si suntem tare cumintele , papam , acum s-a instalat si lactatia f bine , dormim si mai scancim câteodată , ne mai doare si burticuța , noroc ca are cine sa ma ajute .

Fetelor , vă pup și sper să revin si cu poze cat de curand , nici pe facebook nu am reușit să pun momentan .

Vă urez naștere ușoară celor ce vor naște si multe felicitări mamicuțelor ce au născut si bebei cuminței , papaciosi si necoliciosi !!! ;)

Felicitari si toate gandurile bune pentru voi! Recuperare usoara si cat mai putine dureri de burticuta pentru bebica...siu cum e .. [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]



#40
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 12 octombrie 2014 - 13:03

Naștere ușoară Mytzyus !!! Sa fie bebe Clara sănătoasă si necolicoasa !! Recuperare ușoară si mult laptic !!! Felicitări Deeutza pt bebelina sa fie sănătoasă si cat mai puține probleme cu burtica, recuperare ușoară !!



Etichetat si cu mamici, gravida, sarcina, nastere, octombrie, bobocei, bebelusi

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -