Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 7


245 raspunsuri la acest subiect

#241
Daria222

Daria222

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 11:53

Fetelor, voi la cate grade spălați sau veți spala hainutele noi ale copiilor? Vreau sa ma apuc sa spăl ce am cumpărat pana acum si sa le calc, nu stiu daca e prea devreme sau nu dar bagajul de spital trebuie făcut si nu vreau sa stau pana in ultima clipa ca nu se știe ce si cum. (Am 32 de sapt) 

Am cumparat si eu 2 lenjerii si o cadita de la mykids, astept cu nerăbdare sa primesc pachetul, sa știți ca sunt mult mai ieftine ca in Ikea, eu de acolo imi propusesem sa iau dar noroc cu voi :) si multumesc pt Recomandări. Ce bine e cand împărtășim din experiente, sper sa rămânem aici si dupa naștere sa ne încurajăm si sa ne sfătuim toate, conteaza enorm. 

E cineva care naște la cf2 dj. Bucuresti? :)

P.S stiu ca e un subiect delicat dar trebuie discutat si asta, eu pt ca am sarcina obținută prin fiv cu tot cu tratamentul hormonal am luat 20 de kg, stiu ca e f mult dar na, m am lăsat de fumat, de sport intens si m am apucat de mâncat deși fara pâine. :D de jumătate de luna vad ca nu am mai luat decât câteva sute de grame si sper sa nu mai iau ca ...... Voi cate kg ați luat pana acum? 

Editat de Daria222, 19 octombrie 2014 - 11:58 .


#242
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 12:18

Hey burticutze  [flo2]

 

Daria si eu am sarcin aobtinuta prin fiv dupa multe incercari si m-am lasat si de fumat, si mananc la fel de mult ca inainte nu mi-am schimbat deloc regimul,alimentar si am luat 6,5 kg acum o saptamana atat aveam , ma cantaresc maine si va zic ... Dar si daca ma ingrasam mai mult nu  imi parea rau lamcat m-am chinuit sa am acest copil.... [soricel] Iar eu tot fac tratamenete hormonale de ceva ani  [soricel] deci relax iubita , bebe sa fie sanatos ... [:)]

 

O sa comand si eu de la my kyds .. Sa-mi zic si mie cum sunt lenjeriile  , iar de spalat inaca nu am apucat sa le spal dar eu am program de bebe la masina si ma gandesc ca este ok sa spal la ala  [soricel] cand am luat masina ne gandeama ca o sa vina bebe dar nu a venit atunci .... De cativa ani am si zugravit in fiecare an ca daca vine bebe.. [clo]  [soricel]

 

Parca sunt fete care mai nasc la cf 2 , nu stiu sa-ti zic ...

 

Oana  [flo2]

 

Aristica doamna draga pupici   [flo2]

 

Monik ce bebe mare ai , sufletelul mic creste , creste acolo dragul,de el  [:)]

 

Pup toate fetele fara exceptie  [flo2] Duminica frumoasa ! [soricel]



#243
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 12:26

Simonik felicitari pentru sora ta  [flo2] nici burta mea nu a mai luat proportii sau asa vedeam eu dar cei din jurul meu spun ca da ... Sa nu luam acum pe ultima suta de metri  [soricel]

 

Eu merg tocmai pe 5 la dr  [batcap] asa ca mai am de asteptat dar atata timp cat o simt pe bebelina ma gandesc ca este ok .. [:)]

 

Beatric daca mai sunt fete carae vor sa vina eu merg cu cel mai mare drag ... Chiar vb cu mama sa mergem sapt viitoare joi sau vineri .. Ce zici Oana ? Ne intalnim acolo?  



#244
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 12:36

Loredana: Hiperecogen este un termen folosit in ecografie si se refera la o zona bogata in ecouri.

 

Burtici, daca ajungeti la biserica, poate faceti o listuta cu nick name-urile noastre (doar daca vreti, normal), ca nu prea cred ca ne putem strange toate sa ne intalnim. Eu, de exemplu, am toate weekendurile pline pana pe 9 noiembrie, zilele de luni, marti si vineri. Deci, daca e sa ne vedem, chiar si la un cico, doar miercuri si joi pot (asta cat oi mai putea, ca-n curand o sa ma rostogolesc)

 

Monik, ce baiat mare ai acoloooo! Uaauuu! Mie, sincer, imi era usor teama la penultima eco, pentru ca nasoasa mea o cam luase inainte cu greutate si, la prima sarcina, am putut sa stau in pat cu colul deschis, dar acum, cu baiatul care zici ca mananca jaratec ca-n basme, nu prea mai aveam cum sa stau, asa ca imi doresc o fetita micuta, dar la termen. Conform ultimei ecografii, e incadrata normal la greutate si asa sper sa ramana.

 

Crystyne, din alea 6,5 kg, 3 sunt de apa  [:-)))]

 

pup burticile, fara exceptie!

 

P.S. Dupa cum vedeti, capitolele se umplu foarte repede, ca ne apropiem de termen si devenim vorbarete. Sa-mi spuneti cine mai doreste sa se ocupe de capitolele noi si n-a primit userul si parola comune pentru topicul nostru [flo2]



#245
Daria222

Daria222

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 12:41

Hey burticutze  [flo2]

 

Daria si eu am sarcin aobtinuta prin fiv dupa multe incercari si m-am lasat si de fumat, si mananc la fel de mult ca inainte nu mi-am schimbat deloc regimul,alimentar si am luat 6,5 kg acum o saptamana atat aveam , ma cantaresc maine si va zic ... Dar si daca ma ingrasam mai mult nu  imi parea rau lamcat m-am chinuit sa am acest copil.... [soricel] Iar eu tot fac tratamenete hormonale de ceva ani  [soricel] deci relax iubita , bebe sa fie sanatos ... [:)]

 

O sa comand si eu de la my kyds .. Sa-mi zic si mie cum sunt lenjeriile  , iar de spalat inaca nu am apucat sa le spal dar eu am program de bebe la masina si ma gandesc ca este ok sa spal la ala  [soricel] cand am luat masina ne gandeama ca o sa vina bebe dar nu a venit atunci .... De cativa ani am si zugravit in fiecare an ca daca vine bebe.. [clo]  [soricel]

 

Parca sunt fete care mai nasc la cf 2 , nu stiu sa-ti zic ...

 

Oana  [flo2]

 

Aristica doamna draga pupici   [flo2]

 

Monik ce bebe mare ai , sufletelul mic creste , creste acolo dragul,de el  [:)]

 

Pup toate fetele fara exceptie  [flo2] Duminica frumoasa ! [soricel]

Ai perfecta dreptate, bebeii noștri sa fie sănătosi ca restul prea putin conteaza acum, vb ta la cat ne am chinuit..... Emoții, stres, griji, etc de astea nu scapi niciodată. Vroiam sa te întreb daca mai iei vreun tratament acum, eu de ex iau aspirin cardio, am luat de la început si asta printre altele dar cu asta am rămas. 

Sigur iti voi spune cum sunt Lenjeriile calitativ etc. 



#246
decembrie2014

decembrie2014

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 19 octombrie 2014 - 13:02

capitol nou




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -