Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de Martie 2015- cap 4


537 raspunsuri la acest subiect

#41
annaissmm

annaissmm

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 21:54

Deni, sunt f frumosi blugi, sa ii porti sanatoasa! Daca nu gasesc nimic in magazine cred ca comand si eu.

Moni, ms pt ponturi, sper sa gasesc ceva maine!

Bubu, felicitari pt fetita si ca au iesit si testele bine!

#42
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 22:20

Bubu multumesc pt ajutor, am vazut ca ai facut ultimele actualizari. Felicitari pt [bbfata] , ce test genetic ai facut si cat costa??
Cred ca e f ok cate kg ai luat, totul vine de la surplusul de sange, lichidul amniotic, bb si crestetea sanilor .

Cristi felicitari pt [bbfata]

Eu aflu abia la sf lunii ce am, la eco morfo.

#43
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 22:25

Denil blugii sunt subtiri de vara sau mai grosuti?

Eu vreau o salopeta din raiat, ati vazut pe undeva?

#44
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 22:31

Am uitat sa va spun, am luat la ora 19 un paracetamol , mai pot lua unul la ora 0 ? M-a luat durerea de cap si ochi si mi-am zis ca se agraveaza rau dc nu iau.
Mi-am mai dat in nas cu un betisor de urechi pe care am picurat un ulei mentolat chinezesc (de la plafar), cred ca are eucalipt. Miroasa cum miroseau cutiutele alea mici rosii cu alifie chinezeasca care erau pe vremuri. Cred ca nu afecteaza cu nimic, nu?

#45
ana3adnana

ana3adnana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 22:48

Cristi felicitari pentru vestile bune!

 

Denil sa porti cu placere si folos pantalonii! (si eu cred ca am la fel perechea, cumparata de sora-mea din H&M, materialul, modelul par identice. Sunt un blug usor elestici si chiar tin de cald acum). 



#46
moni05

moni05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 225 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 23:10

Bubu felicitari pt fetita si rezultatele bune.

Denil sa ii porti sanatoasa! pe aceiasi mi i-am luat si eu.Sunt grosuti mg si de iarna sunt ok. :)
Si elastici.

Mica si eu tot la sf lunii aflu sigur ce e desi sunt destul de sigura ca e fetita :p.
Pt cap si sinusuri tocmai am incercat acum ceva si pare ca a mers durerea a trecut momentan.
Asadar fierbi apa, o dai in clocot, o pui intr-un castron cu deschizatura mai larga si picuri mai multe picaturi de ulei esential de menta, probabil merge si cu mentol. Iti pui un prosop pe cap si tragi pe nas cat se poate aburii aceia.

Dupa mi-am pus si spray cu apa de mare, momentan a trecut durerea, si m-am mai desfundat un pic.

Daca incerci sa imi spui la tine cum a mers. Ma gandesc sa fac asa si maine dimineata la pranz si seara, la fel si Duminica, pana luni poate, sper, ca voi fi mai bine, daca nu, cred ca imi iau medical cateva zile sa stau in casa la infuziile astea, si fara vant in cap sau ac.
Si asa astazi mi-a fost groaznic de rau de la durerea necontenita de sinusuri.

V-am pupat, noapte buna si somn odihnitor [pup]

Editat de moni05, 03 octombrie 2014 - 23:16 .


#47
DeniL

DeniL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 04 octombrie 2014 - 06:43

Fetelor, nu va pot da detalii despre blugi, inca nu au sosit. Doar am primit mailul de la bp ca i-au expediat. Probabil luni sosesc.

#48
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 04 octombrie 2014 - 08:03

Bubu multumesc pt ajutor, am vazut ca ai facut ultimele actualizari. Felicitari pt [bbfata] , ce test genetic ai facut si cat costa??
Cred ca e f ok cate kg ai luat, totul vine de la surplusul de sange, lichidul amniotic, bb si crestetea sanilor .

 

 

Am facut test de ADN fetal din sangele meu, se numeste NIFTY. Nu a putut medicul sa-mi faca CVS si mi-a recomandat aceasta varianta. Costa 2900 ron la Genetic Lab si in general este recomandat persoanelor care au trecut de o anumita varsta. Mie mi-a iesit bine si DT, dar am peste 40 de ani, asa ca mi s-a parut normal sa-l fac.

 

Referitor la editarea primei pagini, cred ca m-am prins cum merge mecanismul: fiecare membru cred ca poate edita o singura data, ei cred ca au o evidenta la nivel de IP de statie si a doua oara nu mai merge. Asa ca ar trebui sa incerce si celelalte fete daca pot si au timp.



#49
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 04 octombrie 2014 - 08:07

Am uitat sa va spun, am luat la ora 19 un paracetamol , mai pot lua unul la ora 0 ? M-a luat durerea de cap si ochi si mi-am zis ca se agraveaza rau dc nu iau.
Mi-am mai dat in nas cu un betisor de urechi pe care am picurat un ulei mentolat chinezesc (de la plafar), cred ca are eucalipt. Miroasa cum miroseau cutiutele alea mici rosii cu alifie chinezeasca care erau pe vremuri. Cred ca nu afecteaza cu nimic, nu?

 

Eu am apa de mare cu propolis care mi se pare f buna (Nazomer Prop). Daca ai dureri la sinusuri, se pot pune daca suporti comprese pe frunte cu hrean infasurat intr-o batista sau daca ai hrean ras in casa, trebuie doar sa respiri asupra borcanului si ti se desfunda nasul pana la creier :). Eu am luat paracetamol simplu si vitamina C vreo 3 zile, ma simt mult mai bine acum. Cred ca poti sa iei doza maxima de 4 pastile pe zi, una la 6 ore (fac analogia cu ce stiu de la siropurile pt copii). Multa sanatate iti doresc!



#50
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 04 octombrie 2014 - 08:46

Neatza burticute ! [pup]

Multumesc Bubu, azi-noapte am mai luat 1/2 pastila pt ca nu am stiut cat am voie. Azi iau 3/ zi si sper sa ma vindec de tot in 2-3 zile. Nu mai sunt infundata dar simt ca expir aer cald si ma doare putin zona ochilor si fruntea.


Legat de editare, nu cred ca e vb de nr de editari ci de vechimea mesajului. Cand e f vechi nu se mai poate edita. Ne ramane varianta deschiderii altui cap at cand se intampla asta.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -