Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de Martie 2015- cap 4


537 raspunsuri la acest subiect

#11
moni05

moni05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 225 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 10:08

fetelor si eu infundata si dureri de sinusuri, nu mai stiu ce sa fac. In ultimele zile nu am mai avut timp nici de infuzii cu musetel si apa sarata.

La noi in bloc ne schimba tevile de pe coloana si de Miercuri e dezastru, in fiecare seara curat dupa ei, pana la 12 noapte, [curat]  bine macar, ca azi termina.

 

Mi-a dat o prietena ieri un ulei esential de menta si ma masez cu el pe cap si sinusuri imi mai trece durerea de cap asa.

Dar cu nasul im pun seara olinth si ma simt groaznic, pt ca fac asta, dar fara nu am aer deloc pe nas. [V]

 

Tot fara febra si eu, din fericire.

Paracetamolul stiu ca e bun pt durere si antiinflamator, nici eu nu am luat, doar ceaiuri, fructe si homeopate.



#12
moni05

moni05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 225 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 10:10

Sunshine bine ai venit!  [flo2]

Sarcina usoara si bebe sanatos! Stii ce ai?



#13
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 10:36

Am adaugat Anda si Sunshine in lista.

REPET!! Datele pt prima pag se scriu cu rosu, altfel nu le vad. In afara de Bubu se mai ofera cineva pt actualizarea datelor pe prima pag??

#14
ana3adnana

ana3adnana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 11:42

Olimp - am 171 cm inaltime. Dar nu ma crede nimeni ca am aproape 80kg, cica ii mint... (daca m-ar fi vazut la 25 de ani si 55kg, 90-60-90 m-ar fi crezut... :D)

Anda - stai sa vedem pana la final cate kg strange fiecare, ca poate va prind din urma pana la nastere :-)))

Georgia - nu neaparat daca tu esti slaba si bebe este slab. Eu stiu ca in sarcina regula este primul care papa este bebe, apoi mama. Bebe isi ia necesarul de la mama. Se asigura mai intai cele necesare pt bebe si abia apoi daca mai ramane ceva merge la mama. Eu zic sa nu iti faci griji cu privire la greutatea bebeilor, am o colega care a nascut gemeni in iulie, fata si baiat. I-a nascut foarte aproape de termen si au avut aprox 2700 fiecare, destul de mult petnru gemeni. In ultimele doua luni burtica ei crestea, crestea iar ea efectiv slabea... si bebei sunt perfecti, sanatosi...

Moni - ce Olinth folosesti? Dat fiind ca eu sunt astmatica in ultima prioada am nasul infundat mai mereu. Daca nu desfund dimineata si seara sa pot respira ma doare capul, am ameteli, e urat de tot. Medicul ORL mi-a zis ca am voie sa iau din cand in cand Olinth 0,01%.

ce ma enerveaza, scriu de la munca si nu am nici un editor de text, nu pot folosi B,I,U, color...)

Editat de ana3adnana, 03 octombrie 2014 - 11:45 .


#15
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 11:54

eu am luat paracetamol tot fare febra , am atacat situatia din prima zi si in 2 zile am fost rezolvata , daca vedeti ca nu trece nu asteptati sa va infundati de tot..puteti lua 3 maxim/zi eu v-am zis am luat cate o jumatate si m-a ajutat

 

georgia , bb-ii isi iau harabna necesara de la mama , apoi mama , deci relax , ai sa fii o mamica sexy si slabuta

 

ana..esti inalta de accea nu se vede...eu niciodata nu am fost subtirica tot timpul am fost osoasa si mare in clasa a 12 avea 65 de gk....acum am 85 cu burta [:-)))] [batcap] , eu am 177 cm



#16
ana3adnana

ana3adnana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 12:06

Pai tu esti mai inalta decat mine Olimp :-) La cei 7cm in plus ai tai alea cateva kg mai mult ca mine nici nu se vad, deci suntem la fel ;-) Corect?! :D

Eu sunt obosita, somnoroasa, nu am chef de munca deloc. Am dormit doar 5 ore asta noapte...

Editat de ana3adnana, 03 octombrie 2014 - 12:07 .


#17
annaissmm

annaissmm

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 12:45

Buna fetelor,

 

In sfarsit am revenit si eu! In weekend incerc sa fac grup pe facebook, ca nu se mai poate cu forumul asta, am scris zilele trecute niste mesaje si nu mi le-a postat. [batcap]

 

In alta ordine de idei, acum 2 zile am fost la ecografie, a zis si dna dr ca e fetita, dar ca inca nu vede sigur, deci probabil fetita e [il]  In rest era bine, 140 gr, si se misca pe acolo, mi s-a parut asa dragut, parca dansa.

Mi-a dat sa fac analize si mi-a iesit hemoglobina mai mica 11.5 si normal e 11.9-14.6

si hematocrit 33.9 si normal e 36.6-44. Am citit pe net si ar fi lipsa de fier/anemie, poate de aia m-am simtit rau in ultima perioada. Voi cat aveti?

 

Noi ne-am apucat de zugravit, am strans saptamana trecuta prin casa si azi a venit nenea zugravul. Acum am ceva emotii, sper sa faca totul bine si sa nu fie mult de strans dupa.

 

Eu m-am ingrasat 2kg, se vede la burtica, vedem mai incolo.

 

Va pup pe toate!!!



#18
dellya1987

dellya1987

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 14:03

Multumesc pentru felicitari, fetelor! Sunteti niste dulcele! Sa ne traiasca toti omuletii, sa-i crestem MARI si sa fim mandre de ei! Pup burticile! 

Multumim, Mica, pentru efortul de a actualiza datele si de a face noi capitole!

Foarte buna ideea cu facebook-ul, site-ul face din ce in ce mai urat.



#19
annaissmm

annaissmm

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 14:19

 Fetelor, pt a creea grupul de FB, tb sa adaug cateva membre de la inceput. Puteti sa imi lasati pe privat numele vostru de FB, ca sa va adaug?

Eu am un nume comun si sunt multe persoane cu numele asta, si nu stiu cum m-ati putea gasi altfel, mai ales ca nu ne cunoastem (inca!!) [pk] 

 

PS sunt deschisa oricaror idei/sugestii


Editat de annaissmm, 03 octombrie 2014 - 14:20 .


#20
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 14:32

annais nu e foarte scazut hematocritul inca , dar trebuie sa ai grija , daca iti va da suplimente de fe mare atentie la constipatie , mai de graba sa iei Captafier..eu am luat in prima sarcina . ajuta la captarea fierului si nu constipa..

 

felicitari pt prunita [il] [il] [il] ....si pentru doar cele 2 kg [pk]


Editat de olimp, 03 octombrie 2014 - 14:32 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -