Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Oct. 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 13

sarcina bebe nastere

232 raspunsuri la acest subiect

#31
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 17:30

elynko, multa sanatate la bebic si tie, sa fie sanatos si sa se faca bine cat mai repede, sa va puteti bucura de el asa cum se cuvine!!!



#32
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 17:58

Multumim mămici de bebelusi!

 

intr adevar suntem pe maini f bune din toate punctele de vedere ( condiții, personal, suntem o familie aici) . La noi mai rar asa, sau cel putin platesti destul de mult sa ai atenție acordată . Greu sa ajungem , din pacate la standardele celor de afara si e păcat pt noi, pt copilașii noștri,,,,eu nu am speranța ca vreodată se vor schimba lucrurile in mai bine. 

Dar, mergem mai departe si din pacate acceptam toate astea.

 

eu m am refăcut in mare parte, atat ca inca mai am picioarele umflate si un pic hemoroizii inflamati ( oricum nu ma mai dor ).

Mai avem de stat cam doua saptamani, din ce mi s a spus azi. Răbdare multă cu bebe :)

 

 va pupam pe toți bebeii si bebelusele si mămici !

va tin pumnii celor care se pregătesc sa nască, nu va fie teama. Totul o sa fie bine !



#33
Bobocelu

Bobocelu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 18:43

Bine ca ne mai ridicati voi moralul, ca mie una mi-e din ce in ce mai frica si sunt mai panicata cu cat se apropie momentul...

#34
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 19:04

Bobocelu, si eu eram panicata, ingrozita de-a dreptu' de ce urma sa fie, de nastere, de urmari, etc. Iti spun ca grijile nu isi au rostul, in momentul respectiv durerile chiar daca sunt puternice vei avea taria sa treci peste ele, cu siguranta! Pentru mine acum e ca si cum mi-as aminti de un film, nici acum nu imi vine sa cred. Si de ce mi-era mai tare teama nu am scapat = sa fiu nevoita sa plec in miez de noapte si sa parcurg cele 2 ore jumatate cu masina, in timp ce aveam contractii la fiecare 3 minute. Dar totul a trecut. Acum e momentul sa te bucuri de clipele care au mai ramas fiindca sunt unice :))



#35
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 20:38

hello fetelor! 

semnez si eu condica, tot 2 in 1... m-am cam enervat zilele astea ca forumul iar nu mergea (cand ti-e lumea mai draga, nu merge! [batcap] )... ieri am avut de umblat un pic mai mult, pe langa drumul la serv am mai facut dimineata si un drum catre medicul de familie, tot pe jos, ca eram cu tati si am zis sa ne mai plimbam... cand am ajuns acolo bebelina misca la greu, ma inghiontea de icneam fara sa vreau, tati radea de mine, zicea ca deja poarta pantofi cu toc si ma inteapa cu tocul! dr de fam nu a vrut sa-mi dea sa fac analizele de trim 3, a zis ca are voie sa-mi dea reteta doar sa fac de 2 ori/sarcina, asa ca am fost degeaba pana acolo... dup-aia am luat maimutica mare de la scoala si am plecat la serv... ajunsa acolo, m-am intalnit cu o colega cu care ma vad doar o data/sapt si ea se tot mira cat de jos mi s-a lasat burta si-mi spunea ca nu mai am mult... dupa toate astea, cu tot cu oboseala adunata si miscarile bebelinei, parca simteam si eu ca ma doare un pic burta pe jos, parca simteam o usoara durere si de mijloc... ma cam pusese pe ganduri... asa ca l-am sunat pe tati (care trebuia sa lucreze de noapte) si i-am spus ca sa ramana in stare de alerta, cu telefonul la indemana ca nu se stie... saracul, a anuntat la serv si nu s-a mai dus, a zis ca prefera sa stea acasa... in seara asta iar e de noapte si a plecat, sper sa nu fie asta "noaptea magica", ca sunt cu copila mare singura acasa, nu stiu ce-o sa ma fac daca se intampla ceva...

gata, va las ca sunt rupta de oboseala, am avut insomnii de la 5 dimineata, asa ca de atunci sunt treaza, am fost la serv pana la pranz, apoi am avut-o pe sora-mea cu nepoata la mine, apoi am spalat/intins 2 masini de rufe, am facut mancare si cam atat... maine cred ca ma bag la calcat lucrusoare, in seara asta nu ma mai tin bateriile...



#36
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 20:50

Buna fetelor!

 

Elynko, ma bucur mult ca ti-ai mai revenit! Incet incet va capata si printisorul forta sa pape singur de la titi si atunci va incepe sa ia in greutate simtitor. Important e ca starea lui evolueaza si totul e spre bine. Iti spun sincer ca imi tin cu greu lacrimile de cate ori vad poze cu el in incubator si iti tin pumnii sa rezisti si tu pentru el, pentru ca tu esti cea mai importanta fiinta si doar cu ajutorul tau se poate face baiat mare.

 

Silvia, chiar ma gandeam la tine azi si ma intrebam cum faci fata emotiilor. Abia astept sa iti vad bebelina si zambetul Amaliei cand o va tine in brate. Oare care din voi 2 e mai nerabdatoare? :p

 

Eu azi am avut parte toata ziua de contractii dureroase desi am luat 2 no spa nu s-au potolit. Cand ma ridic de pe canapea mi se face burta pietroi. Azi am avut si ceva cumparaturi de facut si m-am miscat ca melcul. Daca faceam cativa pasi mai rapizi imediat ma cocosa de durere.. Joi am iar test non stres si sunt curioasa cum mai stau lucrurile. Vineri fac 37 de saptamani si daca sta pana atunci bubulina eu sunt multumita. Noaptea iar am inceput sa ma misc foarte greu prin pat si sa fie un chin sa ma intorc de pe o parte pe alta. De cateva zile, cand ma pun in pat, dupa vreo 10 min mi-o ia inima la trap si o simt si in varful degetelor cum pulseaza si respir de parca as alerga la maraton. Ma tine asa vreo 2-3 min si apoi revine totul la normal. Sper ca e totul ok..pt ca nu i-am spus inca medicului. Coastele ma omoara si ele si nu prea mai suport niciun sutien sau bustiera pe mine. Daca ies din casa fara si ma trece vreun fior..mi-e ca ii scot ochii vreunuia de rau ce se zbarlesc sanii. Uf!

 

Deeutza, iti tin pumnii sa mai stea bebelina pana luni si sa fie totul in regula cu amandoua! Bebe Clara isi vrea partenera de joaca puternica! :)

 

Pupici la bebei, burtici si proaspete mamici! 



#37
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 21:03

Buna seara fetelor! Am trecut la apel pe forum, la indemnul Silviei.

Silvia,iti doresc multa bafta maine, te cred ca ai multe emotii, dar sigur o sa treaca toate maine cand o sa iti ti bebelina in brate!

Eu sunt bine, inca merg la munca, joi merg la medic sa vedem ce mai face bebe.

Ma bag la somn pt ca sunt extenuata! Noapte buna si fara evenimente va doresc!

#38
alinabacau1

alinabacau1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 08:21

buna dimineata fetelor,silvia iti doresc nastere usoara , recuperare rapida si un bebe sanatos.

elynko ce puternica esti...o mamica adevarata ,multa sanatate la puiut 

emysa ce printisor frumos ai tu acolo :*

anda ,din poza ce ai puso la profil ,zic ca seamana perfect cu tine sebi .

 

noi suntem bine ,am intrat in saptamana 37 . luni mergem la ginecolog si va fi prima consultatie pe masa..sper sa ne opreasca sa si nastem,asteptarea asta e tare grea.

in rest simt ca momentul se apropie si nush daca va astepta pana luni.



#39
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 09:16

HAI SILVIA!!!!!!

[deziuata] [bum] [batetoba] [pup] [batetoba] [bum] [deziuata]



#40
alysolita

alysolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 09:43

pt silvia! te sustinem draga! [dual]

[deziuata] [batetoba] [disco]  [bum]  [bum]  [disco]  [batetoba]  [deziuata]





Etichetat si cu sarcina, bebe, nastere

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -