Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Oct. 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 13

sarcina bebe nastere

232 raspunsuri la acest subiect

#221
Andreea11Matei

Andreea11Matei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 06:04

Neata mamici. Aseara la 11.40 s-a nascut piscoata prin cezariana. Am stat in travaliu de la 12 ziua pana seara la 11, cand aveam dilatatie 6-7 si am cedat si psihic si fizic asa ca am solicitat cezariana ca nu am mai rezistat. Nici peridurala nu mi-a facut, de asta am suportat asa greu... A fost incredibil de dureros! Am tipat, am urlat, eu care ma ttot feream sa nu tip, sa nu tip, dar nu am mai tinut cont :))). Fetita era si destul de maricica (3600 parca) si eu micaa in bazin, asa ca m-as mai fi chinuit vreo 5 ore din spusele medicului... Fetita e sanatoasa, avem perisor destul de mult, negru negru, fata alba si ochisorii iarasi negri. Exact ca tati! :).

Multumesc pentru incurajari mamici, m-am simtit mai bine sa stiu ca sunt ssustinuta de voi! Felicitari Ellenas!!! Sa ai un bebe maancacios si necolicios! Revin cu poze mai tarziu, sa ma laud si eu cu piscoata :)

Va pup si bebelusi sanatosi!

#222
Andreea11Matei

Andreea11Matei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 06:37

Neata mamici. Aseara la 11.40 s-a nascut piscoata prin cezariana. Am stat in travaliu de la 12 ziua pana seara la 11, cand aveam dilatatie 6-7 si am cedat si psihic si fizic asa ca am solicitat cezariana ca nu am mai rezistat. Nici peridurala nu mi-a facut, de asta am suportat asa greu... A fost incredibil de dureros! Am tipat, am urlat, eu care ma ttot feream sa nu tip, sa nu tip, dar nu am mai tinut cont :))). Fetita era si destul de maricica (3600 parca) si eu micaa in bazin, asa ca m-as mai fi chinuit vreo 5 ore din spusele medicului... Fetita e sanatoasa, avem perisor destul de mult, negru negru, fata alba si ochisorii iarasi negri. Exact ca tati! :).

Multumesc pentru incurajari mamici, m-am simtit mai bine sa stiu ca sunt ssustinuta de voi! Felicitari Ellenas!!! Sa ai un bebe maancacios si necolicios! Revin cu poze mai tarziu, sa ma laud si eu cu piscoata :)

Va pup si bebelusi sanatosi!

#223
lylyana.ion

lylyana.ion

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.669 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 07:45

Felicitari ellennas si andreea! Sa va refaceti repede, sa aveti mult laptic iar copilasii sa fie sanatosi!

Eve , o poti imbraca cu body, pantalonasi, un costum intreg peste si sa o tii intr-o paturica, parerea mea , evident :)

#224
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 09:25

Ellennas si Andreea, FELICITARI! Se pare ca ati nascut la intervale apropiate, sa aveti bebei sanatosi, papaciosi FARA colici! Asteptam cu nerabdare impresii si pozici cu minunile voastre!

Andreea, cum o cheama pe printesica?

[deziuata] [deziuata] [deziuata] [bum] [bum] [bum] [colegi] [colegi] [colegi] [colegi] [colegi]



#225
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 09:27

Eve, cred ca e prea grosut un costumas de fas, la fel zic si eu, body, un costumas simplu si paturica, si o caciulita deisgur. Asa l-am scos si pe al meu, si era mai frigut ca acum

 

Noi mai toata noaprea ne-am luptat cu colicile si gazele, si acum prin somn ne chinuim...ma ia indata plansu, nu stiu ce sa mai fac sa-i treaca,,, :((((



#226
Kmy11

Kmy11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 09:38

Felicitari Elennas si Andreea!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Se lungeste vertiginos lista boboceilor [bib]  De cate ori citesc despre o noua nastere ma iau toate emotiile. [fri]

Ma bucur foarte tare ca mamicile si bebicii sunt bine, sanatosi!

 

Andreea, de ce nu ti-au facut epidurala? Nu ai vrut tu?

 

O zi insorita tuturor!



#227
lylyana.ion

lylyana.ion

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.669 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 10:13

Anda, multa rabdare, caci vor trece si colicii. Tine-i caldurica pe burtica

#228
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 10:46

[deziuata] Felicitari Andreea si Ellennas! Sa va fie puii sanatosi si sa va bucurati din plin de ei! Iar voi sa va refaceti repede si sa aveti laptic!  [deziuata]

 

Anda, ce rau imi pare cand aud ca il chinuie colicile pe puiutul tau! Doamne ajuta sa fie cat mai scurta perioada asta! Burtica il doare doar noaptea sau si ziua? Mai elimina si a mea uneori gaze dar nu pare afectata. Sa vedem mai tarziu ca de-abia are 10 zile. 

 

Eve, tu intrebai ce fel de anestezie am facut la cezariana. La mine desi a fost programata, s-a si declansat. Am facut rahi si stiu mai multe fete care au facut rahi la cezariana la cald. Inainte mi se pareau povesti astea cu declansarea nasterii exact cand e programata cezariana, dar uite ca mie mi s-a intamplat. Probabil ca viroza digestiva a declansat-o. a si zis dr atunci cand voia sa ma trimita acasa si sa vin a 2-a zi ca ea se asteapta ca in noaptea aia sa o chem la spital. Si uite ca nici nu a mai fost nevoie sa plec acasa  [:D]  Am mai avut o colega care era programata pe 3 la 7 dimineata. Venea de undeva de la 100 si ceva de km. Nu a mai apucat sa astepte pana dimineata, noaptea au luat-o contractiile si la 5 dimineata era la spital. Cand a coborat din masina i s-a si rupt apa.

 

Va recomand celor care faceti rahi sa luati quarelin cateva zile dupa. Eventual intrebati medicul inainte. Mie la prima sarcina mi-a prescris anestezista si nu m-a durut deloc capul. Acum nu mi s-a mai prescris si am avut niste dureri destul de uratele 3, 4 zile. Cafeaua neagra mai avea efect la mine si imi mai faceau calmante



#229
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 10:52

si ziua si noaptea are, acum stam burtica pe burtica....ne rugam si speram...



#230
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 10 octombrie 2014 - 10:57

Anda, citeam acum despre BABY CARE delicious DRINK. Pare ca face minuni si e numai din plante





Etichetat si cu sarcina, bebe, nastere

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -