Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Oct. 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 13

sarcina bebe nastere

232 raspunsuri la acest subiect

#211
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 15:30

Andreea, nastere usoara sa ai! Gata, bebelina ta s-a hotarat! Asteptam vesti bune de la tine!  [deziuata]

 

Mltumesc fetelor pt sfaturile cu bephantenul si cu lanolina. M-am dat cu bepanthen si m-a mai lasat usturimea, acum sotul e dupa lanolina lansinoh dar se pare ca nu se gaseste asa usor.

 

Adriuta, multumim pt sfaturi! Foarte utile! Off de as reusi si eu asta cu 15 minute la un san 15 la altul! A mea si dupa o ora plange de foame, pana nu-i dau macar 30 ml de supliment nu se linisteste. Nu am cum sa o las asa, am incercat dar plangea rau, nu-i distrageam atentia cu nimic. Acum am inceput sa iau Galafor, pe langa ceaiuri. Doamne ajuta sa se inmulteasca lapticul! Pt ca sigur ea de-asta plange, pt ca nu-i ajunge. 

 

Pe mine m-a ajuns iar oboseala. Am iesit putin sa iau aer si nu puteam sa merg pe strada. Ma lasau piciorele si nu mai vedeam bine, asa ca a trebuit sa ma intorc acasa repejor. Treaba asta cu alaptatul e destul de solicitanta. Voi cum va simtiti?

 

Anda, la voi mi se pare f bine cat sta la san si la ce interval de timp papa.

 

Elynko, ce bine ca o sa mergeti acasa in curand! Cred ca abia astepti!



#212
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 15:30

Andreea, nastere usoara sa ai! Gata, bebelina ta s-a hotarat! Asteptam vesti bune de la tine!  [deziuata]

 

Mltumesc fetelor pt sfaturile cu bephantenul si cu lanolina. M-am dat cu bepanthen si m-a mai lasat usturimea, acum sotul e dupa lanolina lansinoh dar se pare ca nu se gaseste asa usor.

 

Adriuta, multumim pt sfaturi! Foarte utile! Off de as reusi si eu asta cu 15 minute la un san 15 la altul! A mea si dupa o ora plange de foame, pana nu-i dau macar 30 ml de supliment nu se linisteste. Nu am cum sa o las asa, am incercat dar plangea rau, nu-i distrageam atentia cu nimic. Acum am inceput sa iau Galafor, pe langa ceaiuri. Doamne ajuta sa se inmulteasca lapticul! Pt ca sigur ea de-asta plange, pt ca nu-i ajunge. 

 

Pe mine m-a ajuns iar oboseala. Am iesit putin sa iau aer si nu puteam sa merg pe strada. Ma lasau piciorele si nu mai vedeam bine, asa ca a trebuit sa ma intorc acasa repejor. Treaba asta cu alaptatul e destul de solicitanta. Voi cum va simtiti?

 

Anda, la voi mi se pare f bine cat sta la san si la ce interval de timp papa.

 

Elynko, ce bine ca o sa mergeti acasa in curand! Cred ca abia astepti!



#213
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 15:40

silvia, banuiesc si eu ca e ok timpul, daca ii este foame ma astept sa se trezeasca si sa planga. oricum nu apuc sa il pun si la celalalt san, doar la unul papa, uneori doar 10 minute

 

Eu inca nu am iesit in oras, doar prin curte cateva minute si aveam impresia ca ma bate soarele in cap cu barosul...azi l-am scos din nou pe bebe aproape 10 minute, cred ca o tinem zilnic daca vremea e de partea noastra :))) Oricum inca nu pot sa stau bine pe sezut, doar pe pat pe-o parte

 

Acum ne pregatim de baita :))

 

Andreea sper ca esti ok :)



#214
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 17:11

Fetelor si eu sunt in drum spre maternitate!De ieri am dureri de pelvis de parca mi l-a zdrobit cineva,am mers la ginecolog,mi-a controlat colul,am sangerat,cica s-a deschis,am vb cu dr meu si am decis sa ne vedem la maternitate.O sa vedem ce facem.Va tin la curent.

#215
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 17:17

Fetelor si eu sunt in drum spre maternitate!De ieri am dureri de pelvis de parca mi l-a zdrobit cineva,am mers la ginecolog,mi-a controlat colul,am sangerat,cica s-a deschis,am vb cu dr meu si am decis sa ne vedem la maternitate.O sa vedem ce facem.Va tin la curent.

 Mult succes ellennas! Tine-ne la curent - Doamne ajuta sa fie bine!



#216
lylyana.ion

lylyana.ion

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.669 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 18:24

Succes ellennas! Nastere usoara!

#217
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 19:42

Buna fetelor!

 

Andreea, sper ca ai nascut deja si sunteti bine amandoua!

 

Azi am fost si eu la monitorizare si printesa mea a fost tare lenesa. abia daca s-a intins de cateva ori desi am incercat orice sa o trezesc m-a ignorat complet. ca sa se asigure ca e totul ok am facut si eco si bebe are in jur de 3200 grame, lichidul e ok. la controlul ginecologic a constatat ca bebelina e foarte foarte coborata si sa ma astept sa ma astept oricand sa ma apuce contractiile. nici la eco nu a reactional, probabil era obosita dupa show-ul de azi-noapte cand am crezut ca e gata de iesire. la fel, dureri de pelvis incredibile si niste intepaturi foarte neplacute. totusi pe la 5 dimineata s-a linistit si am apucat sa si dorm un pic. 

 

cat de curand va anunt si eu ca sunt in drum spre maternitate :)



#218
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 20:38

Buna seara mamici si viitoare mamici de Bobocei de Octombrie 2014.

Dragele mele o mamica prietena din odiseea Bulgarasilor de 2012 are un voucer in valoare de 700 ron pentru recoltare de celule stem la Cord Blod Center.

Este valabil pana pe 21 oct.

 

Daca este vreo mamica interesata o poate contacta pe e-mailul: aerlilian@yahoo.com

 

Sa aveti seara linistita si bobocei somnorosi si mancaciosi..!!!!



#219
all_about_eve

all_about_eve

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 21:37

andreea si ellennas, nastere usoara si asteptam vesti!

am fost si eu azi la eco. bebe e bine 3100 kg, dpn -um 29.10, dpn- us s-a modificat: 25.10 !!! , insa colul are 3 cm si e inchis, deci se pare ca nu va fi prea curand.

asa ca astept sa vorbesc maine cu medicul, sa vad cum vrea sa faca: ramanem cu cezariana pe 25 sau poate pe 16...

intrebare la voi: sa iau cosrumas de fas sa o scot din maternitate? nu e prea gros?

va pup mamici si bebici :)

#220
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 23:53

La 11.20 s-a nascut Alexandru,pisoiasul nostru.Are 2600g si 50cm.A plans fff tare,e ok,eu sunt deocamdata amortita si inca nu am dureri,o sa vad mai tarziu.Revin cu poze si detalii maine



Etichetat si cu sarcina, bebe, nastere

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -