Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 104


280 raspunsuri la acest subiect

#11
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 21:47

important e sa intelegi ce tratament ai si la ce ore sa-l iei,restul poate te putem ajuta noi.cum trebuie adica sa te intepi [balcon] .o sa fie bine sorina,curaj gaina ca te tai(nu ma baga in seama,de la hormoni).revin maine cu vesti [barfa]



#12
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 05:11

ziua buna se cunoaste de dimi,pipi-chek are doar 1 lin [:(] .ne amagim ca poate nu ne-am odihnit destul,cant de pipi e aproape 1l,dar sa-mi dea DD puterea sa rezist pana dupa masa [ruga] .pupici


Editat de dea78, 29 septembrie 2014 - 05:15 .


#13
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 07:29

Dea ce zi esti azi de la et?Sti ca pipi test nu este elocvent fff devreme ,beta este sfint ,uite cazul meu la beta 11 in ziua 9 ...nu avea cum sa se vada pe test ........

Eu am un stres desi fac si progesteron injectabil ,progesteronul nu vrea sa creasca .

MIERCURI :BETA113,4,PROG 36,6

VINERI :BETA221,06,PROG 31,5

Inj cu prog le-am inceput de miercuri dupa amiaza .



#14
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 08:55

Dea pipi a fost prea diluat cred, testele cele mai sensibile se pozitiveaza de la 20UI in sus. Eu in zi 14 de la ET am avut a 2-a linie stearsa.
Tin pumnii pt beta [pup]

Angie ti-am raspuns dincolo, pune mai mult vaginal si scoate din duphaston sau injectabil, lui bb ii tb acolo jos prog.


Eu am racit putin, de 4 zile ma trezesc cu cate o nara infundata, ieri am stranutat mullt iar azi m-am trezit cu durere in gat. Eu care nu raceam niciodata la NK -rile mele de 25%. Faringosept sau strepsils oi avea voie?? Ma duc sa studiez prospecte .

Pupici la babute [pup]

#15
Oana0701

Oana0701
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 11:03

Buna! Am tot urmarit postarile si m-am decis sa va scriu pentru a va impartasi povestea mea. Pe scurt o sarcina obtinuta natural si oprita din evolutie - nu se stie cauza, analizele au iesit bune. A urmat apoi o stimulare ovariana si 3 ET-uri. Ultimul l-am facut chiar pe 15 septembrie. La 11 zile Beta a fost de 1.20. Poate data viitoare va fi cu noroc! Stimularea ovariana si cele 3 transferuri le-am facut in Bucuresti, la o clinica privata. Cu toate ca eu nu am nici o problema depistata (toate analizele mi-au iesit bune) iar sotul are putini spermatozoiti viabili( ceea ce reduce conceptia pe cale naturala dar nu o face imposibila), ni s-a recomandat FIV cu ixi si pixi cu sanse foarte mari de reusita. Din pacate nimeni nu a reusit sa explice cele 3 esecuri.

Dar nu ma dau batuta! De indata ce voi da de cap starilor de greata si absenta "vizitatorilor" o voi lua de la capat. Voi incerca din nou pe cale naturala si voi apela si la tratamente naturiste (am auzit de tinctura de Branca Ursului ca ar da rezultate). Nu stiu prin cate esecuri voi mai trece dar un lucru stiu sigur: nu ma las pana nu umplu golul pe care il simt acum in urma esecurilor repetate.

De fiecare data cand aud de o viitoare mamica ma bucur si imi da speranta ca in curand va veni si randul meu.

Felicitari si toate cele bune viitoarelor mamici si tatici iar pentru restul va zic doar sa aveti curaj si sa nu abandonati visul care ne-a adunat aici! Va veni si la noi rezultatul mult asteptat de 2 liniute.



#16
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 12:36

Micaela incearca cu miere si lamaie inainte de strepsils sau alte alea

dea tin pumnii sa nu fie cu o linie beta

sorinake, oana bine ati aterizat printre noi si spor la facut bebici, pe orice cale va iese

oana eu nu m-as avanta cu branca ursului (pt sot banuiesc, nu ?), nu tot ce e naturist merge la toata lumea. Vitamine sau altceva a luat pana acum ? C, Zn. Seleniu, L-carnitina, Profertil/spermotrend ?!? Eu mai nou mi-am analizat sotul si de Vit D si il indop si cu asta pt ca avea nivelul cam scazut si ma tin sa i-l ridic

 

Apropo de analize, pot sa ma laud ca mi-am scazut homocisteina de la 11 (in 10.06) la 6,88 cu Lipotropic (dat de acupuncturist) luate 2/zi din 03.07 timo de 50 zile (pana s-a terminat cutia) si din 07.07 am bagat si Metafolinul cate 1/zi - pe asta il iau si acum.

 

VIT D am avut asa:

in 23.04.2014 -  23.7

in 08.08.2014 - 26.3

in 26.09.2014 - 41.9

 

Inainte luam picaturile de la Biofam, doar cand imi aduceam aminte. Din 07.08 am trecut pe pastilutele de la Secom de 2000 UI, iar de o luna am trecut la 4000 UI/zi. Mai iau si maine tot asa si pe urma trec pe doza de mentinere  [pk]  

Mai am de studiat acum cu chistul ala hemoragic, ca habar nu am cu ce se mananca. Abia dupa ce am ajuns acasa m-am gandit ca  nu am intrebat dr daca se poate sparge si ce se intampla atunci.

 

Ah, uitasem, endo la meu in z19 era de ... 4,11  [batcap]  Jenant !


Editat de QiaoBing, 29 septembrie 2014 - 13:12 .


#17
Oana0701

Oana0701
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 13:07

 A mai luat doar Spermotrend si cand a refacut spermograma s-a vazut o mica imbunatatire. Ma gandeam sa faca iar o cura cu Spermotrend. Dar pe de alta parte as vrea si eu sa fac ceva, deoarece simt ca m-am cam dereglat dupa toate procedurile si tratamentele pe care le-am luat in ultimul an. Si ma gandeam sa incerc cu Branca ursului. A mai luat cineva? Ajuta la ceva?

Nici nu stiu ce sa fac. La doctora la care am fost de am facut cele 3 transferuri nu mai vreau sa merg. Am fost foarte dezamagita de abordarea ei si a personalului medical de acolo.



#18
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 13:33

buna babute,cu rusine si regret beta <1,1(z15 a embr,z12 de la ET).n-a fost sa fie,poate data viitoare,daca va mai exista.acum trebuie refacut nivelul de cofeina si nicotina si toate lucrurile care-mi fac placere psihica,nu fizica.daca familionul n-a fost instiintat de data asta macar nu voi mai auzi:vai draga cati copii puteai cumpara de banii astia,ca parca ceva ce poate binecuvanta o casnicie se poate cumpara.am plans cam 10min si mai mult  pt ca am vazut dezamagirea sotului,dar nu ma las doborata.ma rog sa ne tina DD sanatosi ca mai departe vom vedea.mica multa sanatate si sa nu bei ceai de macese ca contine ff multa vit c.qiao chistul daca se sparge e grav,trateaza-l ori cu AC ori cu ce auzi naturist.angi multa sanatate si sa creasca bebe,la termen. [pup]



#19
Oana0701

Oana0701
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 13:54

Dea sunt sigura ca data viitoare va fi cu noroc :) Nu iti pierde speranta.



#20
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 14:00

bun venit oana,sa speram ca nu vei sta mult printre noi,DD sa-ti dea raspuns rugilor tale.velvetel daca totusi azi e ziua ta la multi ani si sa-ti DD cel mai frumos cadou la care visezi [flor]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -