Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Ghiocei de martie 2014 - Cap 32


1247 raspunsuri la acest subiect

#1211
deea1985

deea1985

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 22:47

Am luat si eu fulgi de ovaz si cuscus. De la 6 luni cica merg mei, orz, ovaz, tapioca, cuscus. Hrisca, quinoa, amaranth de la 8 luni.
Dupa ce ii introduc gutuia vreau sa ii dau fulgi de ovaz cu iaurt si banana la blender sa vedem daca merg., adica daca ii plac.

#1212
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 22:50

Eu stiu ca la bebeluși este normal sa apăra cele 3 S-uri:
Strabism
Strănut
Sughit

Asta am invatat-o de la cursul de alăptare...

#1213
mes_mes

mes_mes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 860 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 22:51

Am vazut pozele cu bbii mancaciosi.Si I avrut azi sa-si bage capul in castronel.

de maine, poa sa faca ce vrea ea, ca i-am luat "costum etans" de la Ikea. Poa' sa-si puna si in cap, ca s-a inventat apa calda :P

eu cred ca mai incerc odata gen BLW, ca am vazut ca era mai interesant pentru ea si ca in perioada aia baga mai mult la ghiozdan decat dupa aia, cand ii dadeam doar pasat cu furculita. mai incerc.

 nu am vazut pozele Iarinei.

Am vazut pozele cu Miruna si Aris.

am citit de pregatirile Ginei

am citit de soacra nebuna a lui Meey! pacat ca nu suntem la americani, ca obtineai asa usor ordin de restrictie :D si nu se mai apropia de copil cu idei de-astea cretze

Emma, serviciu usor si acomodare cat mai smooth.

sanatate piticilor muciosi! la vizitamedicala de la cresa ne-a chestionat daca a fost bolnava I. I-am zis ca a facut probabil un rosu in gat si ca a avut febra, dr a fost foaarte relaxata si a zis aaaa, probabil a fost vreun virus, ca si cum zicea ca maine e joi :D

Am vazut si eu Bujor mireasa! frumoasa, frumoasa, frumoasa!

aaa si avatarul lui Easy. Super! si bio! :P

acu chiar ca am uitat

aaa, spor la citit/recuperat maddutz! :P

 ma iertati daca am uitat sa mentionez pe cineva cu lucuri importante. aoleu, Sill, da, noi am mers pana inGrecia cu I in scoica. cu opriri f dese, dar a fost f ok.

 si Sim, nu te mai stresa, gura lumii, nici pamantul.. stii tu. Da-le cu praf de ignore!:D 

acu chiar ca m-a lasat neuronu'...

 cred ca ma ducla culcarica.

 

Fetele, v-ati mutat pe FB? Juli, Alex?



#1214
Pocahontas80

Pocahontas80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.959 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 22:52

Si Edy e tare matzait, dar macar doarme noaptea...si el s-a invatat pe afara dimineata, asa ca sambata si duminica e teroare..la maxim 9 tre sa ies din casa ca altfel face urat...dintisorii nu se vad...

Poca, si daca nu i le introduci? Sunt atatia adulti care nu le consuma si nu au probleme...

Trebuie să încerc, să știu o treabă

#1215
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 22:55

[quote name="andika" post="8121916" timestamp="1412192167"]

[quote name="Stefiana" post="8121907" timestamp="1412191278"]Ieri am bagat pastarnac, dar nu a mancat aproape deloc. Mai bine. Poate se umplea de bubite. Nu o sa ii mai dau. Cred ca maine ii fac ardei kapia copt. Cu ce pot sa il combin? Doar morcov, patrunjel, dovlecel, cartof dulce am introdus pana acum. Sau mai bine sa fac cartof cu dovlecel? Azi am copt dovleac, esec total.[/qu



Eu i-am dat asa. Cartof dulce, broccoli, kapia copt, un castel de usturoi. Si o lingura de ulei de măsline. A mâncat tot.[/quote]
De la usturoi!

#1216
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 22:56

bujoooooooooor si eu vreau poze cu mireasa frumoasaaaaaaaaa [smulgpar]

eu sunt la ai mei. inutil sa spun ca ma ingras [smulgpar]



#1217
mes_mes

mes_mes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 860 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 22:57

Si Edy e tare matzait, dar macar doarme noaptea...si el s-a invatat pe afara dimineata, asa ca sambata si duminica e teroare..la maxim 9 tre sa ies din casa ca altfel face urat...dintisorii nu se vad...

Poca, si daca nu i le introduci? Sunt atatia adulti care nu le consuma si nu au probleme...

Andra, nici la I nu i-am vazut si nu stiam de la ce e matzaiala. la vreo cateva zile dupa ce am ajuns acas din concediu, l-am vazut pe primul :) si abia atunci am inteles de ce era ea asa. si a fost cam pe la 5 luni jumate asa... Deci nu e imposibil. Si eu care ma asteptam sa apara dintii pe la 8 luni,cum am citit si eu in carti...



#1218
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 22:59

balerina mea papa si ea cu pofta [pk]  am descoperit trucul (baby, merci, datorita tie am descoperit): bebelusilor le place mancarica de la borcan. asa ca, i-am facut legumele/fructele la blender, fin si zemos, ca la borcanel. succes total! [pk]  inainte piurelul era prea vascos si nu-i placea consistenta.



#1219
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 23:10

noi am sosit vineri seara. sambata am lasat balerina cu bunicii si noi am fost plecati de pe la ora 3 pana seara. fata a urlat non stop, aproape! offf....mi s-a rupt sufletul [smulgpar] nu-mi dadusem seama ca fata este asa atasata de mine! (lipsa de experienta! ....ca sa nu zic prostie!). cum nu a fost nevoie sa o las cu nimeni nu mi-am putut inchipui ca poate sa aiba, deja, anxietate de separare! [batcap] a fost si foarte brusca separarea [smulgpar] acum s-a obisnuit cu ai mei si sta, dar tot ma cauta si se cere la mine in brate (ceea ce nu facea inainte)! oricum, i s-a schimbat tot programul. adoarme greu, suge prost. in schimb, a invatat sa se dea de-a rostogolul pe toate partile, sta in fundic, raspunde la nume, mananca diversificat.



#1220
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 23:11

N.am plecat de aici. Am avut treaba ceva treaba.
Maine ii dau si eu cereale. Daca.s d.alea dde care se fac cu lapte, pot sa.i pun in piure de fructe?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -