Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Euroclinic versus Life Memorial Hospital


58 raspunsuri la acest subiect

#11
gcris

gcris
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 21:49

zarala,
eu am ales medlife cu toate ca pana acum 2 sapt.am mers la medicover. eu sunt si abonat euroclinic dar tot nu merita sa platesti atat ( cu aceasta diferenta cumperi trusa pt celule stem).
am fost si am vizitat spitalul medlife si am ramas surprinsa ca la ora 21:30 am fost lasata sa-l vizitez ( eu cred ca spuneam " cucoana vino m'neata la o alta ora mai potrivita pt.vizite"). imi pare rau ca nu voi naste cu medicul meu dar asta este. sper ca totul sa fie ok.

#12
zarala

zarala

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 01 noiembrie 2007 - 19:57

da te inteleg gcris prin aceeasi chestie trec eu acum prinsa intre doctor si spital - Doamne iarta-ma! [bang] ce naiba a fost in capul lor cand au pus 8000 ron la cezariana ( am aflat ca euroclinic este in chirie acolo pe floreasca pe cand life memorial hospital detin terenul - poate asta ar scuza pretul ridicat de la euroclinic) - bine nu ca ne-ar interesa pe noi foarte tare aspectul asta dar totusi - este mare, mare diferenta de pret
........ma gandesc - eu sicner inca nu am avzut maternitatea de la euroclinic

gcris poate poti sa-mi dai mai multe detalii despre asigurarea ta - am inteles ca esti abonata la euroclinic - presupun ca prin interamerican nu? - sunt interesata de cat de seriosi sunt si daca intr-adevar iti poti face toate acele analize gratis de care ti se spune in oferta ca beneficiezi

zarala

#13
gcris

gcris
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 01 noiembrie 2007 - 20:37

zarala,

organizarea este proasta la euroclinic. am facut asigurare pentru toata familia ( 2 adulti+1 copil). am sunat pt programarea analizelor anuale si am obtinut urmatoarea programare:
ora 08:00 - analize sange ( eu si sotul)
ora 10:00 - radiografie sotul ( eu nu puteam fiind insarcinata)
ora 10:30 - generalist eur
ora 11:00 - generalist sotul
ora 12:00 - consultatie copilul ( si daca doctorul recomanda i se fac si analize)si din experienta ( este al doilea an ) programarile nu se respecta.
adica trebuia sa stau nemancata pana la 13 sau sa-mi iau mancare la pachet si sa mananc pe holul clinicii ( eu precizand ca sunt insarcinata). mai erau ceva analiza dar nu le mai tin minte. oricum nu este deloc avantajos sa faci asigurare doar pt a naste la ei.
este adevarat ca sunt f.draguti dar pt mine nu este suficient. daca tot dau u "gramada" de bani trebuie sa si merite.

#14
zarala

zarala

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 02 noiembrie 2007 - 11:14

hm......da ...cam ai dreptate!
am vb mai devreme cu cineva de la asilife ( m-au sunat ei) momentan inca lucreaza la ofertele de asigurare - sa vedem poate chiar life memorial hospital si cu asigurarea asilife vor fi mai tari ca euroclinic si asigurarea interamerican oricum imediat ce primesc oferta de la ei - am sa o impartasesc voua ! :-))


zarala

#15
zarala

zarala

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 02 noiembrie 2007 - 11:18

ar mai fi o posibilitate sa nasc cu doctora mea -( care e si la polizu si la euroclinic)....cica in polizu ar fi o micromaternitate particulara - cu camere super ok si servicii bune - nu am apucat sa o intreb pe ea (de abia peste 2 sapt am sa ma duc la ea)
insa poate stie vreuna din voi despre ce-i vorba - sau daca e doar un zvon sau nu


zarala

#16
zarala

zarala

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 02 noiembrie 2007 - 12:01

ah - pica treaba cu polizu am sunat acum la maternitatea noua romar din polizu - mi-zu zis ca inca nu au terminat lucrarile si maternitatea inca nu e functionabila - si oricum este o regula : poti anste la ei daor daca doctorul tau da consultatii si al ei nu numai in spitalul polizu
..........deci pica - asta numai daca pana in feb 2008 cand am sa nasc doctora mea va da consultatii si acolo si maternitatea va fi si deschisa [bang]



zarala

#17
ligeea

ligeea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 867 mesaje

Postat 02 noiembrie 2007 - 13:56

Si eu am patit-o cu analizele la Euroclinic in conditiile in care am platit integral-avand glicemia 50 m-au tinut nemancata pana la 12 de era sa cad ca ursu (gravida in7 luni )
Pana n-am facut galagie nici ca m-a bagat cineva in seama ...

Parerea mea e ca ori schimba macazul si fac totul impecabil ori in 2-3 ani ,,concurenta neloiala le va lua caimacul

Deja am 3 preietene care erau hotarate sa nasca la Euroclinic dar dupa ce m-au auzit vor naste la Medlife -vorba reclamei

De ce platesti mai mult cand ai aceleasi conditii -poate chiar mai bune ?

ligeea

#18
ligeea

ligeea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 867 mesaje

Postat 02 noiembrie 2007 - 13:58

Da...si sa nu uit -nu intra nici o salvare in cele 80 mil intra doar op. cezariana , 3 zile de cazare si medicamente , etc




ligeea

#19
psj

psj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 936 mesaje

Postat 02 noiembrie 2007 - 19:52

daca ai asigurare ai 3 drumuri cu salvarea pe an. si reducerea aia de 15% din pretul nasterii.(e 90 de euro/trimestru sau 174euro daca e inclus si sotul)
la euroclinic sunt multumita de doctorita mea dar n-as naste(si nici nu m-ar primi ei) pentru ca e foarte posibil sa nasc mai devreme decat e cazul + alte probleme adiacente cu bebelusul.
la medlife in schimb nu m-au convins medicii ginecologi si am fost la 3, tot doctorita mea de la euroclinic mi-a inspirat incredere mai multa.
eu am o situatie mai deosebita am rh- , am deja anticorpi prezenti, trebuie sa repet dozarile des, trebuie urmarita foarte atent sarcina, in caz ca se constata si la eco doppler ca a fost copilul afectat trebuie sa nasc de urgenta.
la medlife dr. popa care este foarte draguta era din pacate cam paralela cu subiectul, nici macar nu stia care este titrul maxim de anticorpi permis, nici de ce a facut si sotul analiza sa vada daca e rh+ homozigot sau heterozigot. nici predoi nu m-a convins iar la pelinescu am fost acum vreo 2 luni si nu stiu, nu cred ca ne-am intelege ca medic-pacient.
in concluzie pentru mine din pacate ambele au cazut de pe lista si am senzatia ca sunt mai mult pentru cazuri fara probleme.

#20
zarala

zarala

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 02 noiembrie 2007 - 20:44

eu cred ca totusi am sa incerc sa ma programez la mirela popa sau parfene (vad eu) de la medlife sa vedem - macar sa cunosc - pt mine e super important sa fie OM !..dar inca nu sunt hotarata
am tot sunat azi in stanga si-n dreapta se mai poate naste la clinica cmu dar tot asa cu emdic din cmu sau din elias si costa 1950 euro ceza cu 3 zile cazare si mancare si consumabile
of ! [bang]

zarala


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -