Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Paduchii, o problema a copilariei

paduchi

35 raspunsuri la acest subiect

#31
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 13 mai 2015 - 16:26

deci paduchii prefera parul lung? [clo]



#32
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 13 mai 2015 - 17:07

Redactor, rizi tu rizi, da' si cind iei motata in fiecare seara la despaducheat, tare bine e sa aiba parul scurt si sa termini (numai) intr-o ora. Eh, cu baietii e mai usor...



#33
astridhappy

astridhappy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 13 mai 2015 - 17:26

Am incercat si noi cand ni s-a intimplat (caci doar cine nu are copii in comunitate nu stie ce sunt aceia paduchi :() cu otet, cu ulei de masline, ulei de rozmarin, pe principiul ca remediul natural este mai harmless. Si intr-adevar a fost harmeless de tot ...dar pentru paduchi [:D] . De gaz si masina de tuns nu s-a pus problema, ca nici nu am lasat-o pe bunica sa se apropie ca "solutia universala"....

Singurul lucru care s-a intimplat a fost ca am pierdut o saptamana in care paduchii au fost bine-mersi, uleiati si parfumati cu otet si rozmarin, samponati zdravan...poate au fost putin deranjati (ca in reclama aia, care spune ca aparatul ala nu omoara soarecii si sobolanii, ci doar ii deranjeaza pana parasesc proprietatea in cel mai scurt timp !??!).

Pe scurt, doar Paranixul a dat rezultate, rapide si fara mare deranj. Fara miros, fara par uleios fara o o mie de samponari. Am mai repetat procedura la sfarsitul saptamanii si gata.... Si credeti-ma ca atunci cand ai trei copii tot ce e repede si da rezultate e super apreciat! [flo2]



#34
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 13:55

mie imi place titlul, o problema a copilariei pe naiba ca i-am recuperat io om matur de la fi'mia din cap si m-am chinuit cu ei.

si la noi merge tot cu Paranix si alte chimicale de astea din farmacie. Fie'mea are parul lung, in vant, cap de paduchi si din pacate invata in scoala franceza care are o atitudine extrem de relaxata fatza de opaduchi. Cred ca daca rateaza o sapt fara paduchi cauta la magazin si aduc in scoala :)



#35
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:30

mie imi place titlul, o problema a copilariei pe naiba ca i-am recuperat io om matur de la fi'mia din cap si m-am chinuit cu ei.

si la noi merge tot cu Paranix si alte chimicale de astea din farmacie. Fie'mea are parul lung, in vant, cap de paduchi si din pacate invata in scoala franceza care are o atitudine extrem de relaxata fatza de opaduchi. Cred ca daca rateaza o sapt fara paduchi cauta la magazin si aduc in scoala :)

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#36
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:34

Si fie-mea a luat de la gradi- la fel, oamenii foarte relaxati, nu pot sa ostracizeze copilul sa il tina acasa pana scapa  [batcap]

 

Dupa ce am scapat de paduchi si am curatat ouale o dadeam dimineata pe parul prins in codite cu un spray uleios, care cica ii impiedica sa se fixeze pe par. Se imbacsea parul dar nu a mai luat.





Etichetat si cu paduchi

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Ieri, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Ieri, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Ieri, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Ieri, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -