Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Oct. 2014 - Felicitari andreutza2 ! Felicitari schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 12

sarcina gravida nastere bobocei octombrie

447 raspunsuri la acest subiect

#431
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 23:59

Dureri de oase si ligamente am si eu fetelor , pompita pt nasuc eu am luat una simpla , nu electrică sau din aceea ce se ataseaza la aspirator ! Stati liniștire fetelor si cumintele si o sa mai stea bebeii la caldurica , noi astăzi intram in sapt 38 si ma astept ca bebe sa vina oricând , nici eu nu credeam ca o sa rezist atât ! Ma bucur ca sunteți bine fetelor pupici

#432
Kmy11

Kmy11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 08:21

Buna dimineata,

Am mai citit si pe internet despre variantele de aspirator nazal....inclin spre pompita manuala. Pare a fi mai sigura pe termen lung, mai delicata. Multumesc pentru pareri :)
O zi minunata si insorita va urez!

#433
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 08:40

Buna dimineata burtici, mamici si bebelashi! Noi ieri am fost pe la mall in Buc sa vedem niste filme si chiar m-am mirat ca bebe a stat foarte cuminte, desi de obicei il deranjeaza zgomotele puternice! Normal ca am plecat cu tot bagajul dupa noi (poate credeti ca sunt paranoica, dar de la Bucuresti si pana in Slobozia faci o ora si putin indiferent de viteza cu care mergi asa ca le-am luat cu noi "Just in case"!)

Voi cum va mai simtiti? Eu nu scap de tusea asta blestemata, ma terorizeaza, cred ca si pe bebe. Nu am mai avut demult o asemenea raceala:luni am inceput cu gat rosu, amigdale inflamate si febra. De miercuri imi curge nasul si nu pot sa respir nici noaptea, iar de joi tusesc (behai ca un magar). Am luat un sirop homeopat Stodal, Strepsils, Oscillococcinum si muuulte ceaiuri cu busuioc, tei, musetel, miere si lamaie! Mi-am facut si din foi de ceapa, tot degeaba!

Astazi vreau sa merg sa fac niste poze in parc, cat timp mai suntem 2 in 1,pt ca sotul meu imi spune in fiecare zi ca mi s-a lasat burtica si ca nu mai am mult!

Va pup, sa aveti o zi frumoasa!

#434
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 11:27

Dragele mele,

o intrare scurta pe azi, sa va fac cunosctinta cu micutul Sebi

1969264_715483338487896_7800738193050445

 

10394652_715483368487893_478542769309165

 

Sper sa intru saptamana care vine online sa va citesc din urma, asta daca ma simt mai bine...ma luuuupt cu durerea unui hemoroid ...ceva de groaza....nu pot sa stau in sezut deloc si nici in picioare, doar cat sa il iau pe cel mic in brate sa il schimb, etc. ... ma apuca plansul instant fiindca nu pot sa fac mai nimic din cauza durerii, acum cusatura rupturii nici nu o prea mai bag in seama, nenorocitul asta imi face zilele si noptile horror.. :(

de hranit am laptic destul, doar ca mameloanele nu sunt dezvoltate si bebe e un mic incapatanat si lenes, trage o data si apoi plange, deschide gurita mare si da din capusor....noaptea ma mai dau batuta, ma mulg si ii dau cu biberonul, dar ziua insist pana la juma de ora si mai suge cate 20 de minute....

 

eu va pup pe toate si imi pare rau ca inca nu am apucat sa va citesc din urma, dar sper curand sa apuc, nu va suparati pe mine.

Multe vad ca ati nascut si va imbratisez cu drag pe voi si bebicii, fiti sanatoase si sa dea Dumnezeu sa aveti puiutii cuminti si sanatosi.

Pentru cele ce vor naste :) nu e dracul chiar atat de negru..se uita totul in secunda in care va veti vedea minunile in brate! Merita absolut orice!!!



#435
Bobocelu

Bobocelu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 13:48

Super Anda! Ce bebelus dragut...parca m-am mai linistit cand ai povestit cum e cu bebe acasa, ca asta ma panicheaza tare...
sa-ti traiasca si sa va lumineze viata!
Si eu sunt nerabdatoare sa-mi tin in brate bebelusul...mai am maxim pana pe data de 7.
Asteptam impresii cum e cu bebe acasa de la fetele care au mai nascut.

#436
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 18:06

Salutare burtici si mamici! Eu sunt tot 2 in 1 si sper asa sa raman pana miercuri. A venit si sotul de la Bucuresti si nu mai pleaca, asa ca acum sunt linistita.

Anda, e un dulce puiutul tau! Ai sa vezi ca pana la urma va fi mai bine si cu alaptatul, vei scapa si de hemoroid! Sper sa te refaci cat mai repede si sa te poti bucura din plin de noua viata de mamica!

Eu pt nasuc am luat batista bebelusului, stiu de la Ama ca e f eficienta dar sincer sper sa nu prea fie nevoie sa o folosesc. Stiu ca sunt mamici care o folosesc f des, dar din ce stiu nu e chiar bine pt ca se stimuleaza si mai mult productia de mucisori, de ce ii tragi mai mult, de-aia se fac mai multi. Intr-adevar se curata f bine nasucul dar eu cred ca nu trebuie facut abuz de ea. Cu pompita eu nu am facut mare lucru. Cand avea un mucisor uscat puneam ser fiziologic si il scoteam f usor cu un betisor de ureche

Astept vesti de la Geo, Roxy, Caresse! Sper ca sunteti bine si voi si bebelinele! Pupici si sa va refaceti repejor!

Va pup pe toate si va doresc zile linistite in asteptarea bebeilor, iar celor care au nascut deja, rabdare si multa putere!

#437
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 18:06

Salutare burtici si mamici! Eu sunt tot 2 in 1 si sper asa sa raman pana miercuri. A venit si sotul de la Bucuresti si nu mai pleaca, asa ca acum sunt linistita.

Anda, e un dulce puiutul tau! Ai sa vezi ca pana la urma va fi mai bine si cu alaptatul, vei scapa si de hemoroid! Sper sa te refaci cat mai repede si sa te poti bucura din plin de noua viata de mamica!

Eu pt nasuc am luat batista bebelusului, stiu de la Ama ca e f eficienta dar sincer sper sa nu prea fie nevoie sa o folosesc. Stiu ca sunt mamici care o folosesc f des, dar din ce stiu nu e chiar bine pt ca se stimuleaza si mai mult productia de mucisori, de ce ii tragi mai mult, de-aia se fac mai multi. Intr-adevar se curata f bine nasucul dar eu cred ca nu trebuie facut abuz de ea. Cu pompita eu nu am facut mare lucru. Cand avea un mucisor uscat puneam ser fiziologic si il scoteam f usor cu un betisor de ureche

Astept vesti de la Geo, Roxy, Caresse! Sper ca sunteti bine si voi si bebelinele! Pupici si sa va refaceti repejor!

Va pup pe toate si va doresc zile linistite in asteptarea bebeilor, iar celor care au nascut deja, rabdare si multa putere!

#438
Bobocelu

Bobocelu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 18:42

Ce liniste e pe aici...

#439
alysolita

alysolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 20:24

Buna seara mamici si burtici! Noi am fost azi la cules de struguri si acum am cazut in pat franta! Asa o fost de frumos la soare! Mi se inchid ochii de somn! Vad ca nu avem bobocei noi! Anda e un scump bebelul tau! Mamicute care ati nascut sper ca sunteti bine si fericite cu bebei acasa! Va pup pe toate! Noapte buna!

#440
marylungu

marylungu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 20:46


Anda bebe seby e un scump si iti multumim pt incurajari...sper si eu sa nu fie dracu chiar asa negru :))))))



Etichetat si cu sarcina, gravida, nastere, bobocei, octombrie

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -