Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Oct. 2014 - Felicitari andreutza2 ! Felicitari schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 12

sarcina gravida nastere bobocei octombrie

447 raspunsuri la acest subiect

#421
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 00:45

silvia ,poate poate...asa ca ai avut si presimtirea asta, ca ti se va rupe apa :)
felicitari emysa,ai fost o curajoasa
anda ,ai o minune de baietel,sa fie sanatos si sa creasca mare
mitzyus,nu ai mai dat niciun semn ,oare si u ne pregatesti o surpriza?


fetele care nasc la spitalul de stat am si eu o intrebare : v-ati pregatit cu bani marunti de 1 leu pt infirmiere,..pt spalat...pt orice alte lucruri..? dar la doctorul cu care veti naste cat aveti de gand sa ii dati?


In Ct avem vaccinul. La medic am dat 1200 lei si la anestezist 150. Sotul a mai dat 100 la neonatolog, 20 lei infirmierelor care m-au scos din sala de operatie si in rest nimic ptr ca oricum eu eram ametita si nici nu am bani la mine. Maine imi aduce tati marunt

#422
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 06:39

eu nu am folosit deloc pompa, nu am suportat sa ma mulg... cand am avut furia laptelui si aveam frisoane si febra am incercat dar era prea dureros (oricum, inca aveam dureri de la epiziotomie, m-am recuperat destul de greu... nu mai suportam alte dureri), asa ca doar masam sanii cu apa calduta, incercam cat de cat sa storc cateva picaturi atunci, cat puteam suporta, apoi puneam fata la piept cat de des o cerea ea, sa faca ea "treaba"... altfel nu am putut... nici nu mai stiu cui am dat pompa (imi luasem una manuala), dar de data asta nu mi-am mai luat deloc!



#423
alinabacau1

alinabacau1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 08:41

roxyc felicitari,recuperare rapida,si un bebe sanatos

 

multumesc fetelor..da cred ca cel mai bn am sa intreb in spita; cum se procedeaza.

noi  vrem sa nastem natural daca se poate. pana acum a zis ca totul e ok,

 

silvia ai grija cu raceala,eu inca sunt in dubii dacca sa dau drumu la centrala,deja a scazut temperatura in casa la 21 de grade,si cred ca de curand va ajunge la 20.

 

va pop,care dintre puiuti e urmatorul?



#424
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 19:23

Buna fetelor , ce ați făcut astăzi ? Ca tare liniște a fost azi pe aici ! Se vede ca au inceput sa apară boboceii si mămicile nu prea mai au timp liber !! Abia astept sa vina si bebelina mea sa imi ocupe tot timpul ca azi tare m am plictisit in casa , nici sa ies prea mult afara nu mai pot , aseară am fost la un film si nu prea i- a convenit domnișoarei cum am plecat de acolo m- au luat niște contracții , de am zis ca gata vrea sa vina , dar nu a fost așa si încă sta cuminte in burtica !! Ce fac proaspetele mămici ? Si burticile ? Va pup fetelor

#425
Lorici

Lorici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 19:43

Buna seara proaspete mamici si burtici cu bebici  !!!

 

da Ale foarte multa liniste azi in casuta noastra , la asta ma gandeam si eu ca acum au inceput sa apara boboceii si mamicile nu prea mai au timp de forum :) abia astept si eu sa vina bebelinul meu scump , dar prefer totusi sa mai stea putin in burtica , noi avem DPN pe 22. Eu azi am pierdut cateva ore buuuuune pe la baby expo cu inca o prietena care este si ea viitoare mamica , am mai luat de pe-acolo una alta....

.

,Fetelor.. daca mai aveti de facut ceva cumparaturi, chiar am gasit unele chestiute la preturi f bune ; hainute pt bebei, camasi, sutiene de alaptat, lenjerii patut, patut ,carucioare la preturi foarte bune ...

 

Asteptam cu nerabdare vesti de la  mamici si pt cele mai proaspete felicitari , si sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi !!!



#426
Lorici

Lorici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 19:47

Aaaa si am uitat sa va spun , ca dupa atatea ore de stat printre standuri...de pe la 12:30 pana pe la16-17 , am ajuns acasa terminata si resimt acum niste dureri sub burtica, de oase , muschi pelvieni, ligamente...nu stiu ce exact dar abia pot sa mai merg prin casa ..

Voi va confruntati cu astfel de dureri ? O fi si asta vreun semn ???



#427
Kmy11

Kmy11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 20:37

Buna seara mamici si burtici! Si eu am fost pe la targ...am luat cate ceva. Urmarind anumite produse in ultimul timp, am realizat ca preturile la targ la cosmetice in special erau ceva mai mari decat in magazine. Asa ca nu am luat prea multe.
Am fost apoi in magazin si am luat aproape tot de pe lista :) Voi ati luat aspirator nazal? Am vazut multe variante....Care o fi mai bun? Mamicile cu copilasi, voi ce ati folosit?

Si mie imi e din ce in ce mai greu cu statul in picioare. Dupa 10 min burta se intareste si abia dupa ce stau jos linistita se relaxeaza. Mi-am luat o centura care se pare ca e bunicica la plimbare :) si asa rezist ceva mai mult. E nevoie si de un pic de miscare din cand in cand. Daca stau prea mult in pat ma dor soldurile ....
Sper ca bebelina sa stea cuminte in marsupiu pana macar la 38 sapt...acum avand 35 jumatate.

#428
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 21:05

eu nici aspirator nazal nu am folosit... bine, nu m-am gandit ca trebuie sau nu, si din fericire pitica mea nu a avut nevoie... cand a avut, deja era maricica si stia sa sufle nasucul! dar sora-mea a avut nevoie inca de cand pitica ei era micuta tare, cu pompita nu s-a descurcat, asa ca a luat batista bebelusului, un dispozitiv ce se ataseaza la aspirator si e f eficient si usor de manevrat (sa nu va speriati, cica nu trage cu puterea aspiratorului, puterea ii e redusa si e recomandat in special ptr bebei, asa ca e sigur!) a, ea parca l-a luat din farmacie...


Editat de shmily, 27 septembrie 2014 - 21:07 .


#429
marylungu

marylungu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 21:43

Buna dragele mele :))




Ale eu si bebelusa mea suntem bine.. ma mai ia contractiile, dar ma lasa.. sper sa mai stea o saptamana la.mami in burtica. Pup




Lorici sa stii ca si eu am dureri de ligamente .. e ceva normal din cate am.inteles... uterul marit fiind face presiune pe oasele noastre... iti doresc nastere usoara.

#430
Lorici

Lorici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 27 septembrie 2014 - 21:58

Multumesc Marylungu, la fel si voua..mamicile care am mai ramas :) desi speram sa mai stam si noi, macar pana la 38 , noi suntem acum in sapt 36.

 

pupici la burti, mamici si bebici, 

seara faina si linistita tuturor !!!





Etichetat si cu sarcina, gravida, nastere, bobocei, octombrie

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -