Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu ovocite donate Cap 77


546 raspunsuri la acest subiect

#451
daisy14

daisy14

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 12:20

Velvet, La multi ani! Iti doresc sa ai parte de tot ce e bun in viata! Si sa devii mămica cat mai curand.


Miha, cred ca Mica s.a referit la Aspenter, sa.l iei pana incepi Clexane in z1 de tratament.

Cu ce vrei sa mergi pana la Viena? Cu avionul? Mie asa mi se pare cel mai bine, este mai comod.
Iar la iesirea din aeroport găsesti autocar catre Brno, 17€.

#452
daisy14

daisy14

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 12:22

Needa, cum a fost la botez?

#453
MihaD1

MihaD1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 12:58

Daisy, iubita, te pup!! cum mai esti,sunteti bine? pupici pe burtica!

 

Da, asa vreau, cu avionul Buc-Viena si apoi autocar Viena -Brno insa nu stiu orele de plecare a autocarului di Viena catre Brno pt ca tb sa-mi iau bilete la zbor in functie de plecarea autocarului, sa nu pierd cumva legatura. Autocarele de unde pleaca, de langa aeroport? Offf, daca as avea pe cineva cu masina in Viena, as plati sa ma duca la Brno si inapoi la Viena, la plecare..dar nu stiu pe nimeni..

 

Pot pleca a 2-a zi dupa ET, cu avionul? data trecuta,am mai stat o zi si apoi am plecat.Acum nu mai vreau sa stau nicio zi.

 

A stat cineva la pensiunea Integrity? cum e? ca vreau sa stau cat mai aproape de clinica si vad ca asta e cel mai aproape loc de clinica.

 

Sa iau Aspenter pana la Clexane?  ok, multumesc!


Editat de MihaD1, 29 septembrie 2014 - 12:59 .


#454
daisy14

daisy14

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 13:15

Miha, o sa.ti scriu un pm, ca sa stii cum am procedat. O distanta de max o ora intre avion si plecarea autocarului este suficientă. Chiar si o jumatate de ora este ok.

Iti trimit link.uri...incerc pe de pc...Am mai incercat dar nu mi.a luat mesajul

#455
daisy14

daisy14

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 14:02

Miha, pe biletul de avion am dat cam 110e...dar l.am cumparata cu vreo 3 luni inainte.

 

Uite mai jos link-ul de la site-ul celor de la STUDENT AGENCY, care au plecari din aeroportul din Viena:

 

https://bustickets.studentagency.eu/?0

 

 

O sa incerc sa fac o simulare, pentru o data din noiembrie si o sa pun aici print screenuri cu pasii care trebuie urmati pentru cumpararea online a biletelor de autocar Viena - Brno.

 

Sa presupunem ca ai ET pe 25 noiembrie. Atunci este indicat sa fi in Brno cu o zi inainte, pe 24 nov.  Iar plecarea spre tara sa fie pe 26 noiembrie.

 

 

La pasul 5.1:

Urmeaza pasul 6 (print screen atasat). pe urma o sa ti se ceara datele de pe card, o sa primesti biletul pe email.

 

la autocar te prezinti cu biletul printat si buletinul.



#456
daisy14

daisy14

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 14:08

Miha, eu am plecat spre casa a 2a zi dupa ET.

 

Din ce mai scriau fetele aici, se gasesc f greu locuri libere la pensiunea Integrity.

 

 

Fetele, poate ar fi indicat sa se puna pe prima pagina link catre mesajul de mai sus, cel cu print screen-uri pentru biletele online de autocar.

 

 

Miha, noi am avut cam o ora si jumatate distanta intre ora de sosire in Viena si ora de plecare a autocarului. Dar au fost f draguti cei de la Student Agency (sofer+ghid) pentru ca am reusit sa plecam mai repede si sa nu mai asteptam autocarul nostru (am platit 2 euro in plus pentru ghid, bani pentru care am primit si chitanta).


Editat de daisy14, 29 septembrie 2014 - 14:09 .


#457
Kassandra22

Kassandra22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.444 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 15:19

Velvet, la multi ani! Multa sănătate, bucurii si împlinirea dorintei de a fi mamica! Te pup.

Miha, intr-adevăr la Integrity este destul de greu sa iti gasesti loc. Iti doresc mult succes. Mai este o pensiune/hotel lângă, acolo am încercat eu...daca găsesc iti spun numele. Da căutare pe booking.
La sf de noiembrie te duci? Bafta multa.

Sea, bafta multa si tie.

Eu nu prea am noutati. Astept sa treacă luna asta, pe la mijloc de oct încep pastilatul. Sper doar ca peste o săptămână când sun pt rez de la histero sa fie ok, sa pot începe pastilatul.

Cine ar mai fi la început de noiembrie?

Bine ati venit fetele noi, sa va vedeti visul împlinit cat mai repede.

Pupici.

#458
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 16:46

La multi ani Velvet! [flo2]



#459
Poppy

Poppy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 982 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 16:51

Si eu, mai cu intarziere: La multi ani, Velvetina! Sa te vad mama cat mai repede!

Eu merg in noiembrie, pe la mijlocul lunii, daca imi vin CM-urile normal. Asta de acum trebuie sa vina, sunt in ziua a 26-a... vad ca la mine nu a functionat regula cu CM mai devreme dupa histeroscopie. Sau sa iau maronelile alea de dupa histero drept ciclu????



#460
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 17:13

Estrogeni (cyclo) da, pastilele albe, le am din z1 de cm impreuna cu Prednison si Clexane, deci toate din z1 de cm.Ce spuneai sa iau de pe acum pana la Clexane? ca n-am inteles...
 
Doxiciclina cum se ia? tu cum ai luat? Ar fi ok daca as incepe sa iau de maine doxi? cate zile?
 
Pinguinul meu e FHB, sper sa reusesc de data asta, ar fi a 2-a incercare la ei..
 

Tizuco acum am vazut mesajul tau.
Felicitari pt pinguin , e f frumos.
Ziceam sa iei aspenter de acum si-l intrerupi cand incepi clexane.
Doxi 2/zi 10 zile inainte de menstruatie sa elimini la sangerare eventualele balarii. Eu pt NK f mari am luat si la CM-ul cu transferul impreuna cu valtrex , am oprit cand am inceput progesteronul si prednisonul. .


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -