Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Oct. 2014 - FELICITARI schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 11

sarcina gravida nastere bobocei septembrie octombrie 2014

192 raspunsuri la acest subiect

#71
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 11:12

silvia, nu v-ati gandit la doua nume? mie mi se pare frumos Ingrid

 

am intrat pana la urma pe site si mi-am comandat un sutien maternal, acum sa vedem daca e bun la marime, daca nu poate fac retur schimb cu o marime mai mare...sper sa nu fie nevoie...dar de abia luni vine :(



#72
Tamia

Tamia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 11:26

Salutari!

  Sutiene pentru alaptat am pus si eu in bagaj la fel ca emysa unul alb si unul negru dar biberon  daca o sa fie nevoie am zis ca o sa ne ajute taty sa aduca repede de la farmacie pentru ca trebuie si el sa aiba unele sarcini iar bagajul e destul de mare si asa.

 Sutienele sunt chiar comode cu toate ca au materialul dublu. La marime e cam greu daca nu probezi pentru ca eu am cerut mai intai pentru probat marimea 85C dar de fapt s-a potrivit 90D.



#73
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 11:29

asta care l-am comandat e gen bustiera, de asta sper sa se potriveasca....



#74
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 11:39

Anda, ne-am gandit la Ingrid Stefania. Stefania e ales de Amalia si e bine ca ar avea si nume de sfant. Chiar, voi v-ati hotarat la nume?



#75
Tamia

Tamia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 11:47

Si eu sper sa ti se potriveasca Anda sa nu mai trebuiasca sa il returnezi, iti tin pumnii!



#76
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 11:47

noi l-am ales inca de prin iulie, si am ramas la el, tot doua nume, Sebastian George, dar il alintam mereu Sebi / Sebicu



#77
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 12:04

Multumim, fetelor! Cu siguranta au fost momente frumoase cand ne-am jucat de-a pictatul si fotografiatul.

Mie mi se pare un nume frumos Ingrid. Nu e foarte comun ori eu cel putin nu l-am prea auzit. Si alaturarea cu Stefania zic eu ca e reusita. Poti s-o alinti Stefi.
Noi ne-am hotarat la Eduard Andrei. Nu ma incanta foarte mult Eduard ptr ca la scoala copiii sunt mai rai si parca aud cum o sa-l strige:iedule:((
Cred ca va trebui sa ii invatam sa se impuna cumva si sa nu lase pe cei din jur sa isi bata cumva joc de numele lor. Eu mi-am propus sa-l strig si Eduard si Andrei ptr ca si eu am 2 prenume si am rude care ma striga pe ambele.

#78
Lorici

Lorici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 12:21

Emysa ce faine sunt pozele, bebe al vostru o sa fie foarte incantat cand o sa i le aratati :)

Anda , sper sa iti vina sutienul , mai ales ca e gen bustiera , e mai comod si cred ca mai usor de folosit in scop nobil :))

silvia , mie imi place foarte mult Timeea, este un nume deosebit pe care l-am auzit recent , cred ca este unguresc ( tipa care purta acest nume era unguroaica ) si recunosc , mi-a tot ramas gandul la acest nume. Pe de alta parte Ingrid e f frumos si Ingriduta pt alint este chiar sweet :) . La fel ca si tine , si eu am inceput sa ma tot gandesc daca sa raman la acelasi nume sau sa ma mai gandesc totusi....noi am ales Andrei.

eu inca nu mi-am luat biberon, am luat 2 suzete ,asa..sa le am in casa. Daca va fi cazul de biberon, am zis ca o sa ia tati....tre sa faca si el ceva , nu?!?!?

pusi :**



#79
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 12:37

Silvia, e foarte frumos numele Ingrid si nuncred ca trebuie sa pleci urechea la parerile altora. E copilul vostru si trebuie sa va placa voua, nu altora. Si eu am tot fost "mustruluita" ca de ce pun doar un nume copilului..ca de ce nu ii pun si nume de sfant etc. Crezi ca ma intereseaza cumva parerile lor?! E copilul meu, imi doresc de mica sa am o fetita pe care sa o numesc Clara si e batut in cuie. 

Biberoane eu nu am luat dar m-am trezit ca am deja 6 :)) 2 primite cadou de la o prietena, 2 de la sterilizator si 2 de la pompa de muls, deci am stocul facut :)). Suzete am luat 2 de la avent si sunt glow in the dark, daca ii cade noaptea in patut sa o gasesc usor. 

Sterilizatorul eu zic ca isi cam face banii pentru ca prin fierbere se uzeaza mult mai repede suzetele, tetinele si alte parti din cauciuc de la biberoane. Chiar daca vom alapta poate va trebui sa plecam de acasa fara bebe si ii putem lasa laptele nostru in biberon, sau cand va ajunge la capitolul ceai, apa sau alte instrumente. Eu nu am incredere in apa de la chiuveta si prefer sa sterilizez tot ce spal cu ea, macar in primul an.



#80
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 13:07

Multumesc mult fetelor! ma ajuta parerile voastre! si voi ati ales nume frumoase, va spun sincer ca-mi plac si Sebastian si Eduard, iar Andrei ar fi fost la mine varianta pt al 2-lea nume daca aveam baiat. emysa, mie nu mi-ar fi trecut prin cap ca ar putea cineva zice "iedule" de la Eduard. Ai auzit tu pe cineva zicand asa?! Eu zic sa nu-ti faci griji de-astea! Cand i-am pus noi Amaliei numele, cineva zicea ca se va striga la ea anomalia si crede-ma ca nu ii zice nimeni asa.. Iar Clara era si pe lista mea alaturi de Carla. De multe ori ma gandesc si eu ca in general persoana da farmec unui nume, asa ca nu ar trebui sa conteze atat de mult. Poate ca nehotararea mea se trage de la faptul ca mie nu mi-a placut numele meu, Silvia Gabriela si nu as vrea ca fetele mele cand vor creste sa nu se simta confortabil cu numele lor





Etichetat si cu sarcina, gravida, nastere, bobocei, septembrie, octombrie, 2014

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -