Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Oct. 2014 - FELICITARI schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 11

sarcina gravida nastere bobocei septembrie octombrie 2014

192 raspunsuri la acest subiect

#61
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 09:03

Andreea, asa e, cred ca o sa dam uitarii totul cand ne vom tine bebeii in brate, CU siguranta! (dar pana atunci imi umbla gandurile prin cap ca furnicile in musuroi)

shmily - bine ca ai rezolvat cu dr, acum stai un pic mai linistita, poate ai sa te si intelegi bine cu ea, sa fie totul ok.

In legatura cu firele de la epiziotomie, la clinica unde merg cica se pun de astea care se absorb, mai ales ca la mine e si vb de dista nta dintre casa si clinica, nu mi-ar fi usor sa fac atatea drumuri dus-intors. Oricum intreba pana in ultimul moment sa fiu complet sigura, desi mi-au confirmat si alte mamici de acolo.

Lorici - bine ai revenit! Povesteste cat vrei, nu ne suparam, ba din contra! ne bucuram ca mai avem cu cine vb :) Bebele tau sta foarte bine la kg! Bravo! Bine ca totul e ok - fiindca mai aveti de stat un piculet

Schumpi draga - oare ai ajuns acasa cu printesica ta?? E totul bine!



#62
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 09:14

Eu ca de obicei am avut o noapte luuunga, iar nu am putut adormi dupa ce am fost la baie, si ca de obicei daca nu pot adormi ma prinde foamea groaznic, doar ca de data asta nu mi-a mai trecut cu apa ca de obicei, parca mai rau era! Noroc ca am avut UN biscuite pe noptiera dar era umplut si l-am desfacut sa mananc doar partea fara umplutura...nu mi-a trecut foamea dar cel putin a disparut senzatia de rau! Oricum in putinul timp in care am dormit l-am visat pe brotacelul meu...era atat de dulce si scump, o mogaldeata mica de baietel, si ma uitam tot timpul la el cum doarme si ma apropiam sa vad daca mai respira, si ii dadeam sa pape si il tineam in brate....Doamne cat de aproape de realitate e acest vis...nu pot realiza inca...ma ia cu tremurici acest gand, si devin atat de nerabdatoare incat nu stiu ce sa fac sa treaca timpul mai repede!

 

De acum toti ma intreaba "Inca nu ai nascut?" in conditile in care nu am mai iesit in oras de ceeeeeva timp! Nu mai zic, daca o sun pe mama ca imi aduc aminte sa ii zic nu's ce, imediat ma intreaba "S-a intamplat ceva? Esti bine?" (in conditiile in care ea ma suna zilnic)



#63
Lorici

Lorici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 09:33

Neata' fetelor, 

Anda multu pt incurajari :) ...asa stiu si eu , ca se folosesc fire resorbabile la epiziotomie , dar oricum e bine de verificat. Dar poate vom fi norocoase si nu vom avea nevoie :))) si eu tot natural imi doresc sa nasc dar ...sa vedem si ce vrea bebe al meu ca momentan avem si noi cordonul in jurul gatului :(

intrebare ...voi in bagaj v-ati pus camasi de alaptat si sutiene de alaptat? De unde le-ati luat ? Ca eu nu am gasit cine stie ce ...

pupici si sa avem o zi buna :**



#64
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 09:42

ooofff...am vrut sa imi iau sutien ptr alaptat dar ia-l de unde nu-i aici in oras!!! Nu am gasit nicaieri! Si sa cumpar online, nu nimeresc marimea corecta... :((( asa ca mi-am luat unul normal dar fara burete, sa fie usor de "manevrat". Camasuta am cu nasturi in fata dar nu pana jos, cat ptr alaptat, si pijama.



#65
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 10:17

Lorici, ne bucuram ca ne-ai scris! Toate avem nevoie de suport si de incurajari, cu cat suntem mai multe cu atat mai bine!

 

Eu am 2 camasi cu nasturi si in loc de sutiene mi-am luat bustiere, mi se pare mai comod cu ele. le-a, luat un nr mai mari ca a nu ma stranga.

 

Fetelor, voi la nume v-ati mai gandit? Eu desi m-am obisnuit cu Ingrid, sunt putin indoita pt ca multi zic ca e nume rece. Nici nu prea merge prescurtat.. Ma tot gandesc ca pt ea poate nu va fi ok numele asta si-mi va reprosa mai tarziu. reactiile la el au fost mai mult negative decat pozitive, asa ca sunt in mare dilema. Imi venise aseara in cap numele Timeea, as ptea s ao alint Timy. Offf nu stiu ce sa fac



#66
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 10:29

Salutari, burtici
Eu am cumparat 2 sutiene ptr alaptat online de la astratex. Sunt dintr-un material placut,frumoase si cred ca vor fi si utile. In prima faza am luat unul alb si unul negru ptr ca era o promotie la momentul respectiv si eu de obicei purtam 75C, insa am cumparat 80D cu gandul ca daca sanii o sa mai creasca de la productia de lapte. Bine am facut ca am luat asa ptr ca se pare ca am pus putina carne si pe spate, dar ma mai ajut cu o chestie de prelungire sutien, tot de la astratex luata.
Voi luati biberon/suzeta la spital? Sotul meu zice ca bine ar fi sa nu-i dau lu' bebe suzeta ori biberon ptr ca sigur o sa am laptic, dar mi-e sa nu planga si sa ne auda tot spitalul. Eu le-am sterilizat prin fierbere. Voi cum procedati? A cumparat careva sterilizator? Merita banutii? Am vazut ca nu-s chiar ieftine, insa nici o avere asa ca poate merita sa investim.
Shmily, o sa nasti la judetean pana la urma? Poate bebe mai sta pana pe 4 octombrie si ne vedem in spital:)
Anda, si pe mine ma dor oasele de la bazin de cateva nopti. Asta noapte imi venea sa plang ca nu gaseam o pozitie in care sa dorm. Eu sunt lata in bazin totusi, dar se pare ca organismul meu zice altceva sau asta cred eu.

#67
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 10:36

Sambata trecuta ne-am jucat putin si iata ce a iesit:)

Miniaturi atasate

  • IMG_8354269200428.jpeg
  • IMG_8316079080761.jpeg
  • IMG_8362758793934.jpeg


#68
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 10:37

silvia, si sotul ce preferinte are la nume? important e sa va placa voua

 

mi-am pus biberon si suzeta in bagaj dar inca nu le-am sterilizat, ma gandesc ca tot or sa stea in bagaj pana atunci si poate le sterilizez la spital pe moment cumva, poate ma ajuta vreo asistenta.

 

uite o sa ma uit si eu pe site-ul ala, poate imi fac curaj si comand ceva....



#69
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 10:45

ce draguuuuut emysa!!!! suuper frumoase pozele - amintiri unice! BRAVO!



#70
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 11:06

Anda, s-a obisnuit cu Ingrid si i-a placut de la inceput, dar are si el temerea mea. eu ma gandesc mai mult sa fie un nume placut in general, pt ca asa noua ne plac multe.. Ne-am obisnuit cu el pt ca l-am tot folosit, asta nu inseamna ca nu ni s epar altele frumoase sau mai frumoase

 

Emysa, superbe pozele! ati fost foarte inspirati, o sa ramaneti cu niste amintiti foarte frumoase!

 

La mine se cere biberon, pt ca bebii nu stau cu mamicile, s emerge la ei din 3 in 3 ore. Asta e, nu putem schimba sitemul spitalului.. Suzete nu se folosesc acolo. Biberonul nu l-am pus in bagaj, vreau sa-l sterilizez inainte de nastere sau sa-l aduca mama mea imediat dupa. Din cate stiu dupa ce il fierbi, e steril doar cateva ore. sterilizator nu am luat inca, astept sa vad cum e cu alptatul, sper sa nu am nevoie de bieberoane [:)]  Pt suzete nu as cumpara sterilizator, se pot fierbe usor





Etichetat si cu sarcina, gravida, nastere, bobocei, septembrie, octombrie, 2014

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -