Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Oct. 2014 - FELICITARI schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 11

sarcina gravida nastere bobocei septembrie octombrie 2014

192 raspunsuri la acest subiect

#41
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 13:39

:)))) ar fi o treaba sa ii dai afara din sala de nastere ca ti-e rusine de ei! 



#42
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 13:42

:)))) ar fi o treaba sa ii dai afara din sala de nastere ca ti-e rusine de ei! 

[:I]



#43
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 14:34

Eu una nu i-as da afara din sala de nasteri, dar mi-ar prinde bine daca m-ar lasa sa intru cu un sac de rafie pe cap. :))

 

Anda, te-ai pregatit bine cu doua randuri de pastile pt lactatie. Cred ca o sa-mi iau si eu ceva, cu atat mai mult cu cat pana la aceasta ora nu mi-a aparut colostrul. Cam ciudat.

 

Silvia, acum ca ai zis, clar o sa-mi pun in bagaj si supozitoare cu glicerina.

 

Cat despre epilat, si la mine e un adevarat spectacol. Imi este rusine sa merg la salon si ma fac singura cu epilatorul. De durut nu ma doare, ca il folosesc de vreo 15 ani si m-am obisnuit cu el, doar ca nu mai vad nimic de burta si ma fac pe nevazute. Bineinteles ca ma mai pisc si ma trezesc cu aparatul plin de sange, dar il sterg si o iau de la cap. Distractie, nu gluma. Plus ca, nu stiu daca mi se pare sau chiar asa e, in sarcina parul creste mai repede. 



#44
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 14:37

da....si mie mi se pare ca parul creste mai repede....spre nefericirea si chinul meu...



#45
alysolita

alysolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 16:32

vai mamici! eu va lasasi cu vorba spusa cu un weekend fara surprize si iaca ce imi vad ochii!!!!!!!!!!!!!

FELICITARI SCHUMPI PENTRU BEBELINA! sa fiti sanatoase si recupraree usoara!

 

nu imi vine sa cred ca mai este asa de putin si o sa ne tinem si noi puiutii in brate! eu ma cam ingrijorez ca am observat ca de cateva zile am TA mai scazuta ca de obicei cand aveam 12,5 cu 8  acum am 11 cu 7 , abia astept pana joi sa ii spun la dr si sper sa nu fie problema! acum ma pun sa citesc din urma (cred ca o sa ma apuce noaptea da e fain) va pup



#46
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 16:46

Aly, nu e problema cu tensiunea, o ai buna! Tu spune doctorului ca sigur te simti mai linistita daca iti confirma ca e totul ok

Cu epilatul asa e, trebuie sa fim epilate. O idee e sa ne facem acasa inainte sa plecam la spital ca sa nu ne faca altcineva.

Azi ma duc si eu la eco si am emotii. De ieri ma dor ligamentele, oasele, oare se apropie momentul?!

#47
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 16:48

Buna fetelor , bafta tuturor mămicilor care mai au copiii in anul școlar care a inceput de astăzi + gradi !!! Fetelor prin operatiunea epilat am trecut si eu aseară si tare m- am mai chinuit , cred ca mi - a luat o jumătate de ora si tot il întrebam pe sot dacă mi- a scăpat ceva !! Azi de dimi am fost la consultul prenatal si preanestezic , a fost tare ciudat , întâlnirea cu neonatoloaga a fost foarte rapida nu mi- a zis mare lucru , insa la întâlnirea cu anestezistul deja ma luaseră niște emoții nici nu mai vedeam bine întrebările la care trea sa răspund si vorbea tipa încontinuu nici nu mai auzeam la un moment dat ce imi zicea , noroc ca a fost Iuby cu mine ca uitasem si ce medicamente am luat in sarcina . Mi- a explicat ca mi se va face xilina înainte de rahi- peri- anestezie cum a numit o ea si nu voi simți durere , sonda ti se pune dupa anestezie , reactii adverse nu prea sunt doar durerea de cap si alta pe care o stie doar din carti si nu a intalnit o vreodata , dupa intalnirea cu bebe ti se poate adminstra si un sedativ pt a adormi cat timp te coase pt ca a zis ca dureaza ceva ! Va pup revin maine cu informatii noi de la Eco + control gineco+ test non stres !

#48
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 16:48

silvia, daca n-am nascut eu la ce dureri de oase si ligamente am avut (stiti voi cand) inca nu nasti nici tu :)))



#49
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 16:51

Silvia - Ale2 = succes la eco, asteptam vesti bune obligatoriu!!!!!!!



#50
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 16:55

Bafta la Eco Silvia sa auzim numai lucruri bune !! Asa si pe mine ma dor ligamentele si oasele bazinului si soldurile , , usor usor de apropiem de marea intalnire ! Aly nu cred ca e vreo problema ,cu tensiunea ,eu am tensiunea 9 cu 6 sau 10 cu 6 si nu mi- a zis medicul nimic !!



Etichetat si cu sarcina, gravida, nastere, bobocei, septembrie, octombrie, 2014

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -