Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Mamici de Martie 2015 (Ghiocei de Martie 2015)- cap3


459 raspunsuri la acest subiect

#21
DeniL

DeniL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 13:56

Olimp, da, eu sunt. Am reusit sa imi pun o poza de profil. Inca nu ma lasa cu tickerul la semnatura.


Editat de DeniL, 12 septembrie 2014 - 14:14 .


#22
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 20:42

Moni,imi pare rau de necazul vostru dar bine ca nu a fost mai rau.Acum incearca sa te linistesti si sa gandesti pozitiv.
Eu am ajuns azi la dr,am avut dureri toata ziua pe partea stanga,inspre zona inghinala.Dr meu e in concediu asa ca am fost la cine am gasit loc.Bebe e bine.Faza e ca nu mi-a putut spune de la ce e durerea,vine si pleaca,e suportabila.M-a palpat si a zis ca nu pare hernie inghinala(Doamne,m-am si speriat!).Mi-a dat No Spa si Scobutil si daca nu imi trece mi-a zis sa merg la un dr chirurg(deci tot hernie suspecteaza???).Oare ar putea sa fie simptomele unei balonari?Sunt destul de agitata.

#23
MCrisS

MCrisS

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 21:37

In sfarsit intre voi! :-)
Eu ieri am iesit din spital. Am stat internata de sambata dimineata de la 3. Am avut hemoragie. Nu vreau sa va spun prin ce am trecut! Si acum mai am cand merg la baie mici urma maronii.
Doamne ajuta ca am iesit si ca bebe e bine!
Maica Domnului ne ocroteste!
Mai am de stata acasa inca 2 saptamani.
Marti mergem si noi la dublu test.

Lorelei aceleasi dureri le am si eu fara ase sti cauza! Incerc sa le tin sub control cu nospa. Dr mi-a zis si de paracetamol dar mi-e teama.

#24
DeniL

DeniL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 22:02

Of, MCrisS, imi pare tare rau ca si tu treci prin asta. Ai avut decolare de placenta ? La mine s-a lasat cu hematom si se pare ca vrea sa iasa la suprafata in loc sa se resoarba. Cum te simti acum ?

#25
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 13 septembrie 2014 - 08:03

Mcriss , DeniL sper ca Maica Domnului sa va fereasca pe viitor de astfel de peripetii.

DeniL pt hematom nu te-a trimis ginecologul la un control hematologic?? Stiu ca se face clexane dc apare hematom si repaos la pat.

Fetele am facut lista pe prima pag cu toate date gasite, sunt cateva fete care erau in lista din link-ul DPN dar care nu au scris niciodata aici (bubulina1 spre ex) Am trecut doar DPN-ul deoarece asta e cel mai imp iar UM imi lipsea la multe din voi. Cand aflati sexul lui bb adaugam la fiecare, deocamdata avem dooar un baietel in lista :-)
Nu se ofera nimeni sa ajute la actualizarea primei pag?? Dc e asa nu vad rostul unui user comun, mai mult ma incurca.

Am gasit un art bun despre greutatea in sarcina https://www.reginama...d-473-cmsid-403
Eu deja am pus 4kg [batcap]

Editat de _Micaela_, 13 septembrie 2014 - 08:05 .


#26
DeniL

DeniL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 13 septembrie 2014 - 08:14

Nu m-a trimis la hematologie, hematomul a aparut in urma decolarii de placenta, nu spontan si oricum mare parte l-am eliminat zilele astea. Nu ma pricep prea bine la treburile astea dar sunt la a doua sarcina si am acelasi medic in care am mare incredere, mai ales ca si atunci am avut fix aceeasi problema si s-a rezolvat cu repaos la pat si Utrogestan.



#27
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 13 septembrie 2014 - 10:05

Fetele eu tocmai am savurat un pahar cu zeama de varza, cred ca as bea un butoi dc nu ar avea sare asa multa. As manca mereu ceva sarat si acru, de dulce f f rar am pofta.
Voi cum stati cu poftele?

#28
DeniL

DeniL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 13 septembrie 2014 - 10:49

Si eu tot cu muraturile sunt, la fel ca la prima sarcina dar doctorul mi-a zis sa o las moale cu sarea pentru ca deja mi se umfla picioarele. In rest chiar nu poftesc la ceva anume.

#29
annaissmm

annaissmm

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 13 septembrie 2014 - 11:00

Lore, Mcris, Deni imi pare rau si sper sa va treaca durerile si sa fie totul bine

Eu poftesc la mancaruri din copilarie. De cand m am mutat de la ai mei mi am schimbat stilul de viata si acum imi e pofta de mancarurile mamei facute ca in ardeal:) In rest nu am vreo pofta specifica

#30
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 13 septembrie 2014 - 14:22

MCrisS,imi pare rau pt patania ta cu hemoragia,bine ca e bebe bine,asta conteaza.La mine s-a oprit durerea ,ieri am facut No Spa si Scobutil injectabil si azi m-am trezit ok.O fi fost balonare,habar n-am,in sarcina toate sunt diferite.
Moni,cum esti?
Mica,ti-am trimis si eu datele pt prima pagina,la mine dr a spus ca sigur e fetita,deci am trecut si sexul.
Eu ma lupt cu o raceala,la fel si Clara.
Weekend placut tuturor mamicilor!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -