Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitaaaaaari Mon! Felicitaaaaaari Alinush! Aspirante optimiste! (851)


548 raspunsuri la acest subiect

#541
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 21:51

Buna fetelor,
Am ramas in urma cu cititul zilele astea, acum am reusit sa ma "updatez" si eu si in primul rand vreau sa va multumesc ca sunteti si ca ati fost alaturi de noi in perioada asta atat de dificila...un gand bun a fost o mangaiere pentru suflet, si un impuls pentru a trece mai usor peste, nu stiu daca va dati seama ce energie pozitiva se poate transmite prin acest forum si ce impact ppoate sa aiba asupra psihicului omului...cel putin la mine functioneaza si abia astept in fiecare zi sa intru sa vad ce a mai scris fiecare, sa particip cu un gand bun, sfat, consolare, orice...

Oricum ma bucur enorm ca am intrat aici si v-am intalnit pe voi, si cum zicea cineva...frumos ar fi sa ne vedem cand vom avea toate bebei sa le facem cunostinta si noi sa ne cunoastem in realitate :)

Imi pare rau pentru cele care ati suferit sin inca suferiti pentru sufletelele pierdute, stiu ca e greu, dar trebuie sa mergem mai departe pentru a avea alt sufletel alaturi si am incredere ca mai devreme sau mai tarziu vom avea parte toate de cel mai de pret cadou..un bebel!!!

Va pup pe toate fara exceptie si de acum voi fi langa voi mai des...cu siguranta!

#542
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 21:57

Floren foarte profund visul tau, m-au trecut fiori de fericire si mi-au dat lacrimi in acelasi timp stiind ca e doar un vis, dar sa stii ca nimic nu e intamplator si poate sa fie un semn pentru ce va urma...adica sa vina bebeeee!!!!!! Cred ca tu esti urmatoarea in titlu :) pupici :*

#543
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 22:03

Albinutateo neaparat trebuie sa te odihnesti mai mult si sa incerci sa inlaturi stresul creat de cotidian, fa o schimbare pentru tine, iti trebuie un refresh...noi suntem aici ca sa ascultam si sa oferim sprijin....deci scrie draga mea cat de mult vrei...nu-ti va zice nimeni nimic...din contra iti faci tie un bine, te descarci...

Te pupacsc si capul sus, da?:* :*

#544
Teardrops

Teardrops

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 22:13

Bună seara. În sfârșit m-am liniștit și eu. Și am intrat să vă citesc.

lali [flo] îți sunt alături [grup]
- acum sunt foarte bine. Mă menajez cât pot de mult.

lore [flo] gata, m-am liniștit. Am fost sâmbătă iar la eco și totul era bine. Suntem singurele. Și soțoiul meu e plecat până pe 17-18 noiembrie.

marja [flo] Doamne ajută! Vă doresc și vouă să rămâneți graviduțe cât mai repede!

gazela [flo] condoleanțe! Putere să treceți peste. Ai grijă de soț, are mare nevoie de tine.

silvi [flo] totul este bine cu noi. Se pare că acel cheag a fost ceea ce s-a acumulat cât am stat la orizontală și am sângerat. E posibil și bb2 să fie bine. Eu așa simt.. Mă odihnesc mult în perioada asta. Stau la ai mei și sunt foarte menajată.

mony [flo] că bine zici: pfuuu! pfuuu! pfuuu! praf de gravideală!
Noi am făcut ieri 6 săptămâni. Schimbăm săptămâna în fiecare luni [:)]

teo [flo] eu începusem să răspund cu "deocamdată vrem să mai copilărim" și gata. Și schimbam subiectul. Va veni. Răbdare. Cât despre simptome.. Vei avea muuuuuulte. Nu e musai să fie bebe. Nu mai corelați simptomele cu sarcina. Vă faceți mai mult rău fetelor. Știu e greu să nu faci o legătură dar vă faceți rău dacă nu e cu final fericit. Capul sus, fundul și umerii înapoi, țâțele înainte și mervem mai departe [grup]

mariaceleste [flo] îmi pare rău că ai trecut prin atâtea. Ai cumva lichid pe trompe? Dacă da, din păcate nici cu FIV nu vei reuși până nu scoți lichidul. Unde ai făcut FIV? Cu ce medic?

floren [flo] mulțumesc mult, Doamne ajută! Sunt bine deocamdată. Am mici dureri când pe o parte când pe alta. Dar e normal, se mărește uterul.
- emoționant visul tău!

teodora [flo] poți sta liniștită. Fetița ta este bine cu siguranță! Eu cred în așa ceva.

Vă pup pe toate [pup] [pup] [pup]

#545
Teardrops

Teardrops

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 22:14

Am uitat să vă spun: pe 27.10.2014 merg la un nou eco să vedem câte inimioare bat [:)]

Editat de Teardrops, 14 octombrie 2014 - 22:19 .


#546
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 06:02

Floren, Teodora va imbratisezcu putere.Si cred ca , prin intermediul visului ni setransmit lucruri la care nu am face fata in stare constienta  sau nu am face fata in acelasi fel. 

Floren cred ca tu ai primit de la sf Paraschiva cadoul impacarii,al linistii sufletesti deoarece ai nevoie pentru fratiorul sau surioara puiului tau care a ales sa fie ingeras. Sunt lucruri pe care mintea umana nu le poate intelege exact asa cum sunt si atunci sfintii ne ajuta sa mergem inainte ,sa ne linistim putin sufletul.

Oana si eu am observat ca atunci cand sunt mai detasata de ceva, stiu ca fac ce tine de mine si restul las in voia Domnului lucrurile se rezolva muuult mai repede, mai usor, mai bine. Probabil pentru ca incrancenarea e in contradictie cu firea umana, cu credinta adevarata si de aici belele. Eu am observat ca , atunci cand ma ambitionez sa merg pe un drum si apar numai  piedici aflu apoi ca de fapt nu drumul acela trb sa il urmez. 

O prietena de-ale mele s-a operat recent la un picior. Si , inainte de operatie s-a datde ceasul mortii cu o radiografie pe care nu o gasea, a insistat sa o faca la spital in provincie unde e ea,s-a certat cu asistentele.Ziceai ca e capat de lume radiografia aia.Si i-am zis asa intr-o doara , ca poate nu are nevoie de ea. Normal ca nu a fost de acord, ca ii trb doctorului care o opereaza, etc. Cand a ajuns la spital in Bucuresti doctorul i-a zis ca radiografia pe care o cauta inversunata ramasese la el si ca oricum ii face alta ca el nu se bazeaza pe aia facuta de ea. Asta asa ca un exemplu banal.Scutea si bani si efort daca lasa lucrurie in voia lor  putin.

Anca te imbratisam si suntem alaturi de tine. Vine ea si luna asta cand ,in loc de Rozica nebunica vine bebe si ii tranteste o usa in nas pt un an asa, sa se invete minte sa mai apara nedorita pe la casele noastre.



#547
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 07:37

 Lasa ca unite mergem inainte si o sa facem baby building la silvi la mare . Mergem la mare cu mic cu mare si le facem cunostiinta piticilor intre ei.

 

imi place ideea. eu nu sunt chiar la mare, floren e gazda acolo, dar merg destul de des la constanta. dar n-ar fi rau sa ne intalnim odata, cu pitici, cu burtici sau aspirante  si sa povestim si sa ne cunoastem mai bine. cu toate ca pe unele dintre voi simt ca le cunosc deja.



#548
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 08:09

buna dimineata!

 

anca, imi pare rau ptr z1, dar ai dreptate, nu stii niciodata ce aduce luna viitoare. asa ca fii optimista, luna asta e luna cu noroc [flo2]

 

teo, sper ca astazi esti mai bine. iti trimit o raza de soare de la mine, ca astazi e tare cald si bine inca de dimineata [pup]

 

floren, am plans citind visul tau, si sunt la birou [:D]. cad eram in spital, inainte sa o nasc pe C, era o graviduta cu care m-am imprietenit care avea o iconita cu sf. Parascheva pe care o tinea tot timpul lipita de burtica. mi-a povestit ca a visat ceva tare ciudat, stia ca avea o fetita dar nu stia unde este si intreba pe toata lumea si cineva a indrumat-o sa merga la sf. parascheva ca acolo o va gasi. a mers la Iasi, cu toate ca sotul si rudele spuneau ca e dusa si in luna urmatoare a ramas insarcinata. ea credea cu tarie ca s-a intamplat asta datorita sfintei. mi-a ramas in minte povestea ei pentru ca m-a impresionat cum mergea cu iconita peste tot. sper din tot sufletul, ca si visul tau sa prevesteasca un bb. [pup]

 

teodora, ai trait o drama si ma bucur ca ai avut puterea sa ne impartasesti visul tau si durerea prin care ai trecut. esti puternica si vei fi o mama minunata [flo]  [floare3]  [flo]

 

ana, ma bucur ca ti-ai recapatat echilibrul, e foarte important si acum bb poate sa vina linistit. te mai asteptam [pup]

 

tear, ma bucur ca esti bine, alintata si rasfatata de parinti. eu sper din suflet sa fie doua inimioare puternice. nu cred ca am avut gemeni pana acum in club, asa ca o sa dam o petrecere mare, mare. tin pumnii sa fie [bebic]  [bebic]

 

ella, iti fac cu ochiul, ce faci? [;)]



#549
ingeras2007

ingeras2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.234 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 09:52

Fetelor am mutat caravana aici




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -