Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitaaaaaari Mon! Felicitaaaaaari Alinush! Aspirante optimiste! (851)


548 raspunsuri la acest subiect

#531
anca_30

anca_30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 18:40

Buna seara, fete dragi ! 

 Nu am mai intrat de ceva timp... Mi-a venit ciclul intr-un final, dupa 10 zile de intarziere. M-am simtit descurajata si trista cateva zile. Incerc sa fiu increzatoare si optimista. Nu putem sti niciodata ce aduce luna viitoare.  

Teo, odihneste-te mai mult zilele astea si fa o pauza de la a te mai gandi zilnic la bebelus. Eu mi-am propus lucrul acesta si imi doresc sa reusesc. 

Silvi, te pup. Iti multumesc ca te-ai gandit la mine. 

Mariaceleste, bun-venit ! Prietena mea este la a doua sarcina acum avand doar o trompa permeabila. Deci, se poate. Doar ca sansa de a concepe este o data la doua luni. Multa incredere !

Lalitica, te imbratisez cu mult drag !



#532
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 19:10

 Seara buna, fete dragi! Ma mai primiti si pe mine? [hopsieu]

 

Nu am mai intrat de multa vreme si iata ca in lipsa mea barza a mai venit o data pe aici.

 

Teardrops, felicitari din tot sufletul !!! [flo2]  [flo]  [floare3] Sarcina usoara si bebelusi sanatosi sa-ti dea Dumnezeu!   Cum te mai simti? Asteptam vesti de la tine. [pup]

 

Gazela, condoleante, scumpa mea! Imi pare tare rau ca trebuie sa treceti prin astfel de momente. [grup]   

 

Mony, cum te simti? Ai un puiut cuminte sau ii da lui mami stari de greata si pofte ciudate? Un pupic mare pentru burtica! [pup]

 

Marja, am prins o barza din stolul trimis de tine si o bag la ingrasat pana vine sotul! Sper ca luna viitoare, dupa control, sa ne dai vesti bune si sa vedem si la tine testul cu doua liniute cat mai curand. [pup]

 

Ella, am citit ca ai trecut printr-o interventie dificila, dar ma bucur sa aflu ca esti bine acum. Sunt sigura ca o barza din stolul Marjei a pus deja ochii pe tine. [pup]

 

Maryella, despre ce blog vorbea Marja?  Putem sa ajutam si noi cu ceva? [pup] Se vede ca intru rar, pierd o multime de informatii si evenimente. [batcap]

 

Lalitica, Albinutzateo, Lavinia,  imi pare tare rau pentru ziua 1. Luna viitoare va fi cea norocoasa! [pup]

 

Corina, Raisa, Danutza, Silvi, Doina, Anca, Floric, Caresse, Daena, Elena, Teodora, Oana, Susse, Lore... imi pare tare rau ca nu am memoria Marjei ca sa ma pot adresa fiecareia in parte, dar va imbratisez cu tot sufletul pe toate si va doresc (daca se poate, si stiu ca pentru Dumnezeu nimic nu este imposibil) ca pana la inceputul anului viitor sa primiti toate vestea cea mare cu doua liniute!!! [pup]  [pup] [pup]  [pup]  [pup]  


Editat de Floren_, 14 octombrie 2014 - 20:21 .


#533
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 19:48

  In ce ma priveste, nu am noutati. Sunt tot singurica, sotul e tare departe si desi vorbim cat putem de des, imi lipseste enorm.

 La inceputul lunii viitoare am programat un control pentru a verifica cum se mai prezinta fibroamele mele embolizate si ce grosime are endometrul. In urtima vreme am tot simtit intepaturi si o senzatie de presiune asupra vezicii urinare. Ma rog la Dumnezeu sa nu fi aparut vreun alt fibrom ca nu stiu ce ar mai fi de facut.

 

  Si acum sa va spun motivul care m-a determinat sa intru astazi pe forum.

  Fetelor, va rog, sa nu ma credeti nebuna! Zau ca nu sunt, sau cel putin nu-mi dau eu seama. [:D]

 Noaptea trecuta, mai précis spre dimineata zilei de Sf. Parascheva, am avut un vis care m-a marcat. Imi amintesc si acum fiecare detaliu si retraiesc fiecare emotie

 Poate va amintiti ca  in urma cu 3 ani am pierdut o sarcina la 8 saptamani.  Atunci, cand am aflat ca sunt insarcinata am visat un baietel superb si am fost convinsa ca era baietelul pe care il asteptam. Din pacate l-am pierdut, dar nu am incetat sa ma gandesc la el.

 Noaptea trecuta am visat ca, impreuna cu mama, am plecat in vizita la bunicii mei (ambii decedati cu multi ani in urma). Am ajuns in casa veche, batraneasca, si desi nu-i vedeam, stiam ca bunicii erau acolo. Surpriza cea mare insa a fost ca  mi-am gasit acolo baietelul.  Doamne, era atat de dragalas si fragil, si il simteam al meu. Era un sentiment atat de puternic si de real incat si acum il simt in fiecare celula a corpului meu!

 L-am tinut in brate, l-am alintat si l-am pupat pana dimineata. Nu am avut niciodata un sentiment de apartenenta atat de intens, atat de profund... Era baietelul meu!

Cand m-am trezit eram atat de fericita ca mi-a fost oferita aceasta ocazie de a-mi simti copilul in brate, incat am plans si i-am multumit Sfintei Parascheva pentru acest dar.

Nu stiu daca voi mai avea copii pe lumea asta, dar stiu sigur ( o simt in toata fiinta mea) ca dincolo, alaturi de bunicii mei, ma asteapta un ingeras pe care il voi strange in brate o eternitate

  Acum ma simt parca mai puternica, mai increzatoare si mai linistita. Ma simt ciudat de impacata cu viata si cu toate piedicile pe care mi le aseaza in cale. Que sera, sera...

  Sotului nu i-am povestit ca as nu-l tulbur, mamei nu-i spun pentru ca e superstitioasa si ar incepe sa disece visul in fel si chip... asa ca am ales sa va povestesc voua. Am simtit ca voi, sau macar cateva dintre voi, m-ar putea intelege, fara sa ma acuze de "nebunie temporara". [:D]

Offf...

Va multumesc ca existati si ca stiti intotdeauna sa asezati o vorba buna ca un balsam peste un suflet ranit! Va imbratisez pe toate cu tot sufletul meu!  [pup]  [pup]  [pup]    [grup]


Editat de Floren_, 14 octombrie 2014 - 21:07 .


#534
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 20:05

Lali [pup] ; Ai sa fii o mama minunata pentru surioara si fratiorul lui David; eu asa te vad, mama de pereche;are David grija sa fie asa, am incredere in el.

mariaceleste ce nu e cu putinta la om e cu putinta la Dumnezeu. Cu credinta inainte si o sa fie bine.

Teo scrie mama cat vrei tu ca , descarca-te ca de aia suntem aici. Te intelegem f bine ca si noi trecem prin aceeasi situatie. Lasa ca unite mergem inainte si o sa facem baby building la silvi la mare . Mergem la mare cu mic cu mare si le facem cunostiinta piticilor intre ei.



#535
oana76

oana76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 20:16

Wow, ce vis frumos. Am simtit o emotie citind despre ceea ce ai visat. Eu cred ca este un semn bun si am observat ca atunci cand visam si apoi ne linistim lucrurile o iau in directia cea buna. Cand ne incrancenam parca toate ne ies prost insa cand acceptam ceea ce ni se intampla si totusi avem incredere in viitor, culmea..vin lucrurile bune spre noi.

 

Hai, ca imi place, Maryella, cum ai scris...sa ne descarcam ca de aceea suntem aici. Frumos spus.

 

Eu am memoria si mai scurta asa ca nu va scriu un mesaj la fiecare, mie nu imi iese cum ii iese lui Lali de exemplu dar va iubesc pe toate.

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] 



#536
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 20:23

Anca imi pare rau. Te inteleg perfect. Capul sus si tu. Trebuie sa ramanem puternice. Bebelusii nostri ne asteapta. Sunt sigura ca acum se uita pe calendar si isi aleg luna in care ne vor privi in ochi. Sper sa fie un bebica si pentru mine. Hai capul sus. Te imbratisez. [pup] [pup]

 

Floren chiar ma intrebam ce mai faci. Mi-au dat lacrimile cand am citit visul tau. Eu nu cred in nebunie... ci cred ca undeva in sufletelul tau ti-e dor... Ma bucur pentru bucuria ta si sunt sigura ca Dumnezeu iti va oferi sansa sa ai un bebica. Vei fi o mama minunata. [pup] [pup] [flo2]

 

Maryella, Oana [pup] [pup] [pup] [pup]



#537
teodora74

teodora74

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 20:25

Floren, iubito fac şi eu parte din club...

Eram însărcinată cu Maria , cam cu o lună înainte să o pierdem, cînd am visat că eram undeva şi era aşa frumos şi eu eram cu fetiţa în braţe.

Parcă am aşezat-o pe ceva, aşa micuţă cum era, şi m-am întors o clipă să iau ceva, parcă aş fi avut un bagaj.

Şi nu am mai găsit fetiţa. Am căutat-o disperată, am strigat-o, am întrebat şi intr-un final....un domn, care parcă era lîngă o poartă pe care eu nu o vedeam, dar simţeam că e acolo, mi-a spus doar să nu o mai caut că a plecat.

Închipuie-ţi disperarea mea.

Cum să plece? Ea e aşa micuţă.Nu merge, nu poate să vorbească, de plecat nici vorbă ...

,,A PLECAT!   Las-o că ei îi este aşa bine acolo unde este acum."

Şi eu ţipam şi strigam fetiţa, şi încercam parcă să forţez uşa şi să merg după ea.

-Mă duc după ea, n-o pot lăsa singură.

Atunci l-am văzut cumva  pe acel domn, care cu o voce blîndă m-a mîngîiat pe faţă , m-a oprit şi mi-a spus

,,Tu încă nu!"

Şi m-am trezit.

Ce puteam eu să mă gîndesc în mijlocul nopţii, la 25 de săptămîni. Am zis că a fost un coşmar, dar în cele din urmă s-a adeverit.

Oare ce aş fi putut să fac

Cînd mi-au spus că a murit, am ştiut că de fapt am fost pregătită pentru ce avea să urmeze.



#538
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 20:32

Teodora imi pare rau. [grup] [pup] [pup]



#539
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 20:43

Offf, Teodora... ce cosmar, ce drama ti-a fost dat sa traiesti, numai sufletul tau stie.  Nu pot pretinde ca stiu ce simti tu, pentru ca eu l-am purtat in pantece doar 8 saptamani, dar cate vise si sperante ne-am facut impreuna...!  L-am vazut doar in vis dar sufletul meu se frange de dorul lui.

 Copilasii nostrii sunt ingeri acum, sunt fericiti acolo sus si intr-o zi ii vom reantalni si ii vom tine in brate - asta este singurul gand care ma consoleaza.

 Te imbratisez cu tot sufletul, scumpa mea! [pup]

 

Oana, albinutateo, va multumesc mult pentru gandurile bune! [pup]


Editat de Floren_, 14 octombrie 2014 - 20:49 .


#540
Ana8

Ana8
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 21:33

Buna fetelor! N-am mai intrat nici eu de ceva vreme pe aici, dar din cand in cand mai intram seara sa vad ce s-a mai intamplat.....Din pacate  eu n-am avut o perioada prea buna. Chiar imi propusesem sa imi schimb doctorul si sa incep sa fac din nou inseminari,dar pt ca nu eram bine psihic am hotarat sa mai aman acest lucru.... Asa ca mi-am facut programare la homeopat de care sunt tare multumita. Cand spun ca sunt multumita ma refer la faptul ca dupa o saptamana de cand am luat remediul recomandat, ma simit mult mai linisita si mai optimista, am scapat de stresul si de nelinistea zilnica pe care o aveam inainte......si sper ca in curand o sa vina si celalalt rezultat

Daca Mony intra si da  cu praful de burtica de care avem toate mare nevoie, eu o sa dau cu praf de optimism si incredere ca visul nostru se implini!

Va pup pe toate si va doresc o noapte linistita cu vise frumoase  [pup]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -