Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitaaaaaari Mon! Felicitaaaaaari Alinush! Aspirante optimiste! (851)


548 raspunsuri la acest subiect

#521
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 13 octombrie 2014 - 13:21

Ce frumos ca v-ati intalnit. Bravo voua. Ma bucur ca v-ati simtit bine.
Cine stie...poate intr-o zi facem si noi o intalnire cu fetele din Bucuresti, si nu numai.

#522
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 13 octombrie 2014 - 13:56

lali, eu la bucuresti nu vin. doar sa fie vreo deplasare in interes de serviciu ca sa ajung.

asa ca veniti voi toate la mare si facem o intalnire extinsa la constanta. [:D]



#523
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 13 octombrie 2014 - 14:23

Gazeluta mea scumpa...condoleante! Sa va dea Domnul putere sa treceti peste aceasta grea incercare.

Teo si Lali imi pare rau pt. z1. Sper ca stiti  ca pana de sarbatori treceti la odisee.

Am intrat sa mai imprastii niste praf de burtica, pentru ca vreau un titlu luuuung ...pffuu pffu

Noi maine facem 9 saptamani. Suntem bine. Ne-am obisnuit cu greturile de cateva zile si nu mai dam la boboci. Avem greata non stop in schimb.

O saptamana frumoasa! [flo2]



#524
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 13 octombrie 2014 - 19:44

Buna seara. [flo2]

 

N-am mai scris de mult. Am avut o saptamana foarte lunga si stresanta. Ieri n-am mai suportat si am plecat la plimbare sa ma regasesc. Sunt cam imprastiata. Cred ca venirea menstruatiei m-a dezamagit mai tare ca oricand... mai ales ca am bifat toate simptomele posibile si sigur nu au fost induse. Acum m-am mai obisnuit cu situatia insa am senzatia ca luna asta menstruatia a fost foarte abundenta si ciudata. Am fost palida si nu m-am simtit bine deloc. Acum sunt ceva mai bine... doar trista ca lumea ma intreaba "Pe cand un bebe?" Si eu incerc sa evit subiectul.. si ei insista.... povestindu-mi cum copiii sunt plini de gingasie... ca aduc multa bucurie si ca sunt minunati... Eu stiu ca sunt minunati... doar ca din pacate unele lucruri nu avem puterea sa le schimbam oricat de mult ne-am dori... Nu putem decat sa speram ca intr-o zi Dumnezeu ne va trimite fiecareia din noi o minune...

 

Si inca ceva... In urma unei stari foarte tensionate am ramas cu o durere de cap asa surda... care se intensifica in stari de nervozitate si agitatie. Am 4 zile de acum.. O resimt ca o furnicatura in varful capului...o apasare.. nu stiu cum sa explic. Am mai avut asa si a trecut de la sine... La cap nu am nimic pentru ca am facut un RMN in martie si totul era ok. Cred ca intai trebuie sa ma linistesc... Ma simt obosita psihic... Ma gandeam si la un ceai... Ceva sfaturi? Deocamdata o sa imi fac un ceai de tei cu miere.

 

Mon multumim pentru praful de burtica. [pup]

 

Marja chiar imi era dor de o postare de-a ta. Bafta cu tratamentul si sa vina barzuca repede. Te pup. [pup]

 

Doina tinem pumnii. [pup]

 

 

Raisa, Gazela, Silvi, Ella, Maryella, Lali, Tear  [pup] [pup] [pup] [pup]

 

Silvi ce dragut ca v-ati intalnit. Cred ca ar fi frumos sa facem o reuniune toate intr-o zi. [pup]

 

Imi pare rau ca am scris asa mult... Va pup. O seara linistita. [flo2] [flo2]



#525
doina88

doina88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 13 octombrie 2014 - 20:30

Multumesc fetele pentru gandurile bune.Au revenit stariile de la duphaston.Abea asteptt sa fim toate insarcinate.

#526
mariaceleste

mariaceleste

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 07:53

Buna dimineata la toata lumea!
Azi fac eu cinste cu o cafeluta si cu o poveste ,a mea.
Dupa o extrauterina am ramas cu trompele infundate si aderente care s-au format dupa operatie.Am inceput cu instilatii.Am facut in timp de 4ori hsg unde s-a vazut ca am totusi o trompa permeabila.
Am incercat de 4 ori proceduri pt Fiv
De 3 ori am facut stimulari cu Puregon si 1 data cu Gonal.,dar nu am reusit.
Acum sunt in faza de recuperare deoarece toate acestea m-au cam terminat si fizic si psihic.
Totusi undeva in sufletul meu mai este o farama de speranta.
Cam asta e ...deocamdata.

#527
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 09:11

Mariaceleste, multumim de cafeluta. off...ai trecut si tu prin tot felul de incercari. Iti doresc ca in curand sa ramai insarcinata si sa iti poti tine bebele in brate.

 

Mony, multumim pentru praful de burtica....cu cat e mai mult, cu atat mai bine se va lipi de burticutele noastre aspirante.

 

Teo...offf...te inteleg tare bine...eu desi nu am avut nici un semn de sarcina luna asta, din cauza intarzierii am inceput sa sper si desi m-am tinut tare, aseara am clacat si eu si am bagat un plans bun. Ma uitam la cateva poze cu David pe care le am inramate si parca priveam viata unei alte persoane....parca nici nu a fost copilul meu...parca a fost intr-o alta viata...mi se pare totul tare indepartat si imi e tare dor de el...offf....sa ne scuturam de starile negative si sa lasam energiile pozitive sa ne inunde trupul si mintea....sper si eu sa mai am privilegiul in viata asta sa mai fiu mama...hai, o noua zi...o noua speranta, da?

Capul sus si mergem mai departe. Sa fim recunoscatoare ca suntem sanatoase, asa cum suntem...trebuie sa vina si soarele pe strada noastra.

Sa nu mai scrii ca iti  pare rau ca ai scris asa de mult...foarte bine ca ai scris, te-ai mai descarcat si tu.


Editat de lalitica2000, 14 octombrie 2014 - 09:29 .


#528
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 10:26

 

Imi pare rau ca am scris asa mult... Va pup. O seara linistita. [flo2] [flo2]

 

buna dimineata!

 

mie imi pare bine! poti sa scrii oricat de mult, doar sa te simti mai bine. te imbratisez strans de tot!

cat despre durerile de cap, nu stiu ce sa zic...poate esti foarte obosita si stresata. incerca sa te relaxezi: citeste o carte, mergi la plimbare, la film ... [pup]



#529
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 10:47

mariaceleste, multumesc ptr cafea. trista povestea ta dar trebuie sa iasa si soarele. eu sper sa primesti un bb in burtica cat de curand si sa te muti la odisee. [flo2]

 

doina [pup]

 

mony, multumesc pentru praful de burtica. eu te-am tot strigat [pup]  si felicitari ptr cele 9 saptamani, acu se fac 9 luni!

 

lali, am mai spus si ma repet ESTI O SUPER FEMEIE! [pup]



#530
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 18:34

Salutare. [flo2]

 

Mariaceleste imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva. Capul sus. Dumnezeu ne ocroteste si intr-o zi ne va indeplini dorinta. Trebuie sa avem credinta. [flo2] [pup]

 

Lali iti multumesc. [grup] Te inteleg, ma doare si pe mine povestea ta si iti sunt alaturi. Sunteti niste fete minunate. Aveti puterea sa spuneti o vorba buna fiecareia... desi ati trecut prin clipe foarte grele. Va multumesc ca existati. Cat despre ceea ce mi se intampla mie... sunt sigura ca o sa treaca. Si eu am plans... si plang de fiecare data cand se aduce vorba despre "De ce nu faceti un bebe?". Si in sufletul meu plang mereu cand sunt inconjurata de copii... tare mi-as dori si eu macar unul. E un subiect care ma apasa. Eu imi doresc de multi ani copii doar ca nu as fi avut ce sa le ofer... si timpul a trecut... Dar ai dreptate. Trebuie sa ne ridicam si sa nu incetam sa luptam. Viata e frumoasa si merita traita din plin. Si nu conteaza daca uneori mai cadem... important e sa nu ramanem jos. Te imbratisez tare tare. Capul sus. [pup] [pup]

 

Silvi iti multumesc si tie. Sincer sunt obosita psihic... Uneori se aduna acolo in suflet multe lucruri.. Mai cadem... suntem oameni. Si azi ma doare capul... de vineri. Medicul neurolog e in concediu. O sa mai incerc saptamana viitoare daca nu imi trece.. sau o sa merg la altul. [pup] [pup]

 

De Caresse nu stie nimeni nimic? Sper ca e bine si acum se bucura de bebele ei. [pup]

 

Va pup pe toate. [pup] [pup]  Seara linistita.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -