Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitaaaaaari Mon! Felicitaaaaaari Alinush! Aspirante optimiste! (851)


548 raspunsuri la acest subiect

#21
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 10:36

[clo] Ne am pregătit pentru maternitate. Azi este rândul meu, sa pregătesc bagajelul.

Le punem frumos si cand vine clipa, tati stie de unde sa le ia. Ca siiigurrr, va fi emotionat si nu o sa mai stie nimic de capul lui :)))) hahahha , eu vorbesc, sa ma vedeți pe mine, cum uit tot [batcap]

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#22
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 13:12

Nu-mi vine sa creeeed..... [biz]  felicitari Mony ,Dumnezeu sa-ti dea o sarcina usoara si un bebe sanatos;ce mult ma bucur pentru tine .

Fetelor s-a spart gheata si avem o fata in titlu;sper sa fie cat mai curand mai multe;cine urmeaza?Albinutateo.....ce spui ,vii cu o veste buna?

 

Trebuie sa scot majoretele ca nu pot altfel  [artif]  [acor]  [deziuata] fetelor m-am prostit dar de emotie nu vad majoretele asa  ca ma bucur si eu cum pot  [balcon]   [balcon]  [balcon]



#23
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 14:03

Scumpele mele, sunteti minunate! Va iubesc si va strang pe toate in brate ca sa se ia!

Ne-am intors si noi de la beta..
M-a intepat si deja era a 3 a oara in foarte putin timp si nu curgea.
D-na doctor de la Synevo a zis hai sa asteptam ca iese si nu vreau sa te mai intep din nou. A reusit sa ia sangele, dar mi s-a facut rau. Aproaape sa lesin si transpirat toata. M-a intins putin pe pat si mi-am revenit imediat.
Azi noapte ma gandeam la ce medic sa merg. La cea care ar fi trebuit sa merg nu avea transvaginal si nu eram incantata sa nu-mi vad puiul mai repede putin. Si ca sa vedeti cum le asaza Domnul pe toate.
Doctora de la Synevo mi-a recomandat medicul ei si mi-a dat nr. de tel al asistentei care e verisoara ei. D-na ginecolog va avea toata aparatura noua - cu eco transvaginal (ce ma interesa pe mine), e si in spital (sef de sectie) si mi-a recomandat-o din suflet. A zis cand am plecat ca o sa imi placa de dansa.
Doamne, multumesc!

 

BU - am luat de capul meu da. Dar stiam de la Maryella si Doina ca nu o sa-mi faca decat bine. Din luna ianuarie si pana acum se dereglase cm-ul meu. Din 31 zile cat il aveam maxim se facuse de 35 zile. Asa ca am decis sa iau tinctura de BU din z1 pana in z14, 3 lingurite pe zi inainte de masa cu o jum de ora. Nu m-am abatut in nici o zi de la tratament. in prima luna surpriza a fost mare cand a venit la 29 zile. Iar acum a fost a 2 a luna.

Mierea + scortisoara - o pregateam intr-o cescuta dintr-o lingura plina de miere ( de la apicultor) + un varf de ling. de scortisoara. Din amestecul asta luam de 3 ori pe zi cate o lingurita mica. Dar intotdeauna o lingurita o luam dimineata pe stomacul gol.

 

Eu nu zic sa faceti ca mine.

Dar mierea cu scortisoara va va ajuta foarte mult.



#24
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 14:23

Gazela ma bucur ca am putut sa-ti aduc zambetul pe buze. [balcon] [pup]

Lavinia, Raisa, Caresse, Doina  si restul fetelor frumoase va multumesc. [pup] [balcon]

Elena sunt minunate hainutele. Nastere usoara iti doresc! [pup]

 

Teo am avut da simptome diferite de alte luni. Eu am simtit usoare ameteli si greata, sanii au inceput sa ma doara din ziua 18 seara si am stiu ca am ovulat. Eu dupa fiecare ovulatie am durerea de sani. Insa acum ma mai usturau putin. Ceea ce nu am putut trece cu vederea era ca mancam ceva si imi venea acru in gura apoi. Iti imaginezi sa papi inghetata cu cioco si apoi sa-ti vina acru in gura. Am fost si balonata, am avut si durere de cap..dar am zis ca le pot avea. Acreala in gura am inceput sa o am din z24. Cred ca am ovulat in z16. Pentru ca a iesit bine testul din z29.



#25
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 17:20

Ella multumim pentru noul capitol.Abia astept sa te vad si pe tine in titlu!

Mon, ce titlu frumos avem!

Daena mai ai putin. Astept barza de la tine. 

Caresse intra mai des cu berzele te rog ca uite incep sa aiba efect. Si mai ameninta-le ca functioneaza .

Teo asteptam si de la tine vesti bune!

Sa dea Domnul sa fie o toamna plina de teste pozitive !

Va pup cu drag si weekend placut!



#26
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 17:41

Buna fetelor! [flo2]

 

Multumesc de incurajari. Dar eu declar ziua 1 in ziua 15 de la ovulatie. Partea buna e ca dupa 6 luni mi-a venit in ziua 27... dupa o fluctuatie intre 31 si 37 zile.

 

Mony ma bucur ca esti atat de fericita. O sa vezi ca Dumnezeu le va aranja pe toate si curand o sa iti tii puiutul in brate. [pup] [pup]

 

Doina multumim pentru ca te rogi si pentru noi! Poate ca ne dai si tu o veste buna curand. Spor la bebelit. [pup]

 

Va pup si va astept pe voi cu vesti minunate!

 

Seara frumoasa! [pup]



#27
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 18:54

Albinutzateo, draga mea, pentru tine [flo]  [flo] [flo]  

Maryella, multumesc de incredere si uite aici pentru voi [barza1]  [barza1] [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  

 

 

va [pup]  cu drag pe toate !



#28
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 19:02

 Ely, super bagaj !

si eu trebuie sa-l fac , de fapt l-am inceput ! pentru ca dna dr mi-a zi ca bebelina e prea mica si am colul moale...deci... repaus la pat .... [fri]  [fri]  [alcool]  [alcool] [batcap]  [batcap]  .... si asra pentru ca m-am apucat de covoare si mopuri! Dar ma plictiseam si voiam ca bebe sa vina in curatenie totala ... 

 



#29
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 19:25

Monn,  bine ca ai gasit medic. Ca eu pe langa stresul ca implantarii mai vine imediat si daca raman ce fac...dar vorba ta, Dumnezeu e sus si le aseaza frumos pe toate.

 

Te rog, pentru ca ai facut prescurtare "ling." de scortisoara....este lingura sau lingurita. Eu zic ca e lingura.



#30
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 20:03

Si la mine tot cu repaus la pat, doar ca nu pot sta numai in pat. Ma mai si mișc cate putin , azi am iesit un sfert de ora, dar oricum abia merg. Ma Apasă jos. Nu mai spun ce picioare umflate am, port sosete speciale pt asta, dar tot mi se umfla. Mai avem putin si dam saculetul jos :) si trimitem barzucile la alte fete. Eu am ochit pe cineva, acum sa vedem daca se prinde si vrea sa se țină de cuvânt barzuca asta a mea ;)

curaj pe mai departe !!!

 

 Ely, super bagaj !

si eu trebuie sa-l fac , de fapt l-am inceput ! pentru ca dna dr mi-a zi ca bebelina e prea mica si am colul moale...deci... repaus la pat .... [fri]  [fri]  [alcool]  [alcool] [batcap]  [batcap]  .... si asra pentru ca m-am apucat de covoare si mopuri! Dar ma plictiseam si voiam ca bebe sa vina in curatenie totala ... 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -