Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 2 voturi

Felicitaaaaaari Mon! Felicitaaaaaari Alinush! Aspirante optimiste! (851)

548 raspunsuri la acest subiect

Floric

Floric

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 18:23

Mon,  cum esti? Ti-ai revenit? Ai iesit in piata publica sa dai anuntul? asa ca eu m-am linistit, hai sa te intreb leacul? Stiu ca leacul nu se spune, se fura dar totusi...cum ai preparat mierea cu scortisoara si cum ai adminsitrat-o, cand, cat timp? BU ai luat dupa capul sau sau ti-a psus vreun medic?

Anca, eu i-au de 2 ori extractul din mladite. La pranz si seara inainte de masa.

• 0

albinutateo

albinutateo

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 19:43

Buna seara! [flo2]

Mony m-ai facut sa plang dea binelea. Ce ma bucur pentru tine. Nici nu stiu cu ce sa incep... Sf. Maria ti-a indeplinit visul si ti-a trimis o minune. Felicitari din suflet. Sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina usoara si la termen. Sanatate si familiei sa va bucurati de bebe si de toata perioada unica si sa vii numai cu vesti bune. Sa ai un bebe vesel, norocos si sanatos. Te imbratisez tare tare (poate se ia [:I] ). [pup] [pup] [pup]

Mon stii ce as vrea sa te intreb? Stiu ca nu e relevant dar... ai avut vreun simptom ceva? Sau doar a intarziat menstruatia? Eu sunt in ziua 14 dupa ovulatie. Nu ma mai dor sanii... semn ca trebuie sa imi vina. Poate luna viitoare. [flo2]

Ella sa dea Domnul sa ai bebe cat mai repede. [pup] 

La fel si voi fetelor. Mi-ar place sa ne mutam toate la odisee. M-am atasat de voi... va sunt alaturi de fiecare in parte... [pup] [pup]

Gyn bine ai venit! Sa dea Domnul sa gasesti o rezolvare si sa primesti si tu minunea de a avea un bebe. Pup [flo2]

Va pup fete dragi! .

Editat de albinutateo, 10 septembrie 2014 - 19:52 .

• 0

Gazela

Gazela

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 21:16

Fetelooooorrrrr

Monyyyyyyyyyy, scumpa meaaa, ca sa nu incep cu "ti-am spus eu" incep cu felicitaaaaaaariiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nici nu poti sa-ti imaginezi cum radiez eu de fericire de cand am citit mesajul!!!!!!!!iti doresc din suflet sarcina usoara si la termen, bebe sanatos tun si mancacios!!!!! Iti sta tare bine in titlu!!!!!
Vaaaaaai cat ma bucur, in sfarsit s-a dat startul, Doamne ajuta in continuare sa te urmeze cat mai multe fete, o sa te urmaresc si la odisee, sper sa nu ne parasesti pe aici, sa ne mai scrii si noua ce si cum, daaaaa??????
Te pup si imbratisez cu drag, Doamne Doamne si Maica Domnului au ascultat toate rugaciunile! Pupici multi multi!!!!!

Albinutateo asteptam urmatorul test de la tine, cine urmeaza apoi? Te pup :*

Maryella draga mea, multumesc mult de urari, esti o draguta ca intotdeauna :*, am trecut si noi in al doilea an de casnicie, din pacate nu avem o perioada prea fericita dar va trece, si aniversarea urmatoare va fi sarbatorita ca atare :) te pup :*

Pupici la toate si o noapte linistita cu multe zambete :)
  • 0

Gazela

Gazela

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 05:27

Buna dimi :)

Azi dau eu cafeluta, una buna si aburinda sa ne trezeasca pentru o noua zi de munca....:*

Sa aveti o zi cat mai usoara, va pup :*
  • 1

albinutateo

albinutateo

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 05:33

Buna dimi! [pup]

Gazela multumim de cafeluta. Eu chiar acum o beau pe a mea. Asa ca eu o sa dau o prajiturica bunaaaa sa ne indulceasca ziua de dimineata. [flo2] [pup]

Va pup fete dragi! [pup]

Editat de albinutateo, 11 septembrie 2014 - 05:33 .

• 1

daena

daena

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 08:09

Buna dimineata!

Fetelor, suntem bine, multumesc de intrebare. Asteptam sa ne vedem comoara, dar se pare ca ea e hotarata sa respecte termenul. [:)]

Mony, sa iti dea Dumnezeu o sarcina usoara! Eu am avut doar greturi in primele luni, apoi a fost foarte frumos, nici o neplacere. Chiar si acum ma simt super, nu umflaturi, nu dureri de nici un fel. Oricum ar fi, ai sa retii doar momentele frumoase din sarcina, inimioara batand, primele miscari, valurile din burtica... [il]

Va doresc la toate teste pozitive si bebei sanatosi in burtici! Mai cateva zile si se elibereaza si barza mea, sa vedem unde face urmatoarea livrare [pk] !

[barza1] [barza1] [barza1] [barza1]

Editat de daena, 11 septembrie 2014 - 08:09 .

• 1

marja91

marja91

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 09:00

Mony [pup]  [pup]  FELICITARI , sarcina usoara cu bebe sanatos si la termen , ma bucur tare mult pt tine si imi place mult semnatura ta [il] , Maica Domnului sa va aibe in paza [ruga] , vai ce mare bucurie  inca odata multe felicitari. [artif] [artif] [artif] [sap] [sap] [sap] [bum] [majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta]

Haideti fetelor ca s-a dat drumul la teste pozitive asa ca va trimit si eu niste [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] si abia astept sa vad cine urmeaza , asa ca hai berzelor faceti-va datoria!

O zi frumoasa fetelor si sa dea D-zeu sa veniti cat mai multe cu teste pozitive ! [flor]

Editat de marja91, 11 septembrie 2014 - 09:01 .

• 0

Elynko

Elynko

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 09:03

Super daena!  Eu m am cam chinuit putin si inca ma mai chinui ,dar vb ta,,,,o sa uitam dupa. Luna viitoare o eliberez si eu, o sa fie o toamna plină cu puiuti:)  yupiiii , ce bucurie o sa fie pe aici ;)

Sa ti dea D zeu nastere usoara, te pup! 

Va salutam si pupam pe toate fetele cochetele ! 

Buna dimineata!

Fetelor, suntem bine, multumesc de intrebare. Asteptam sa ne vedem comoara, dar se pare ca ea e hotarata sa respecte termenul. [:)]

Mony, sa iti dea Dumnezeu o sarcina usoara! Eu am avut doar greturi in primele luni, apoi a fost foarte frumos, nici o neplacere. Chiar si acum ma simt super, nu umflaturi, nu dureri de nici un fel. Oricum ar fi, ai sa retii doar momentele frumoase din sarcina, inimioara batand, primele miscari, valurile din burtica... [il]

Va doresc la toate teste pozitive si bebei sanatosi in burtici! Mai cateva zile si se elibereaza si barza mea, sa vedem unde face urmatoarea livrare [pk] !

[barza1] [barza1] [barza1] [barza1]

• 1

LaviniaR

LaviniaR

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 09:49

Neata fete dragi.

Gazela, Teo, multumesc de tratatie.

Mony m-ai facut sa plang de bucurie! Doamne Doamne te iubeste!

Hai ca s-a spart gheata venim si noi in curand.

Va pup si va imbratisez.

• 0

doina88

doina88

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 10:27

Buna fetelor!Felicitari mon din suflet.Eu azi ma duc la manastirea radu voda.Aici sunt moastele sfantului necatrie.Am sa ma rog pt toate fetele...promot sa nu uit de niciuna.Eu astept ovulatia care nu a venit inca:).Am dureri in ambele parti,zici ca snt nebuna
  • 0

Intrebari Panica

• Valoare beta hcg la 6 saptamani!

DanaTDI
    - Astăzi, 13:54

• Pete maro in 31 săptămâni

bugica
    - Ieri, 13:32

• Sexul bebelușului

adriana_teoo
    - Ieri, 00:07

• Colonoscopie in sarcina

RobertaMD
    - nov 25 2021 14:37

• Prima sarcina - multe intrebari

NicoletaBog
    - nov 24 2021 13:28

Grupuri

• Mamici de Iulie 2022 (Trandafirasi de Iulie)

Anda08
    - nov 09 2021 09:56

• Mamici de Iunie 2022 (Capsunele de Iunie)

Anda08
    - sep 27 2021 15:42

• Mamici de Mai 2022 (Ciresele de 2022)

Anda08
    - aug 20 2021 11:58

• Mamici de Aprilie 2022 (Buburuze de 2022)

Anda08
    - iul 16 2021 13:49

• Mamici de martie 2022 (Ghiocei de Martie)

Anda08
    - iun 21 2021 11:37

Bloguri

• Bebe nu vrea să vina îi place la mami în burtică

A2021
    - Astăzi, 13:40

A2021
    - Astăzi, 13:38

A2021
    - Astăzi, 13:38