Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Oct. 2014 - FELICITARI schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 10

sarcina bebe gravida septembrie octombrie bobocei nastere

192 raspunsuri la acest subiect

#171
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 13 septembrie 2014 - 23:09

Schumpi, felicitari!  [flo]  Sa aiba parte bebelina ta de o viata ca o poveste frumoasa!  [pup]

 

Fetelor, chiar ca m-au luat emotiile! Dar sunt niste emotii pozitive, mi-e foarte drag, mi se pare ca a inceput o perioada cu multa incarcatura emotionala si ca pe toate ne asteapta ceva extraordinar la sfarsitul acestei perioade. Sa ne bucuram cat putem de ce traim si de ce vom trai de acum inainte!



#172
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 13 septembrie 2014 - 23:15

wow, FELICITARI, SCHUMPI!!!

ghiciti de ce nu dorm eu la ora asta! ...m-am apucat sa-mi fac bagajul!!! de azi m-a luat tare de tot teama ca ma va lua pe nepregatite si daca nu am totul gata, nu stiu cum o scot la capat! pe tati nu prea pot pune baza in chestii de-astea, el abia-si gaseste hainele lui in sifonier (aici e si vina mea ca refer sa i le dau eu decat sa-mi faca dezastru)!!! asa ca am pregatit gentuta pentru sala de nasteri si geanta mai maricica ptr bagajul meu si al lui bebe... mai sunt cateva lucruri de luat dar zilele astea chiar vreau sa ma ocup sa nu mai lipseasca nimic!!! deocamdata am pus tot ce se putea (ce am din lista), asa ca pot merge linistita la nani...

Silvia, eu am alergia de vreo 4 ani (nu stiu tu de cat timp), dar ce am observat eu e ca de la an la an e parca mai usoara, sper sa nu se agraveze brusc! tu nu ai observat nici o ameliorare in timp? ...poate la tine o fi vreo forma mai grava... eu in primul an, cred ca vreo 2 sapt am fost rau de tot, pana mi-am dat seama ca nu e raceala si am mers la medicul de fam... mi-a zis ca e rinita alergica, mi-a dat antihistaminic, picaturi pt ochi si spray nazal si gata! eu am luat doar antihistaminicul si de la plafar extract hidroalcoolic din muguri de coacaz negru... urmatorul an, m-am convins ca presupunerile mele ca ambrozia era cauza erau adevarate, asa ca m-am "inarmat" din timp cu antihistaminic si extractul de la plafar... numai ca antihistaminicul am luat doar jumate de doza (din primul an am vazut ca nu avea efect decat siropul, pastilele nu ma ajutau deloc), doar in zilele f rele luam doza intreaga... in al treilea an -anul trecut- am luat numai extract din plafar si mi-am cumparat Aerius (antihistaminic sirop) sa-l am in casa, in caz de nevoie... cred ca toata perioada alergiei am luat de maxim 10 ori, din care doar o data doza intreaga... la fel, simptomele parca se diminueaza de la an la an... anul asta nu am luat nici extractul pe care-l luam de obicei, beau apa multa si am luat vreo 10 zile capsule de trei-frati-patati, dar cand s-au terminat nu am reusit sa ajung pe la plafar, si am vazut ca ma simt la fel, deci nu prea au cine stie ce efect... asa ca nu am mai luat... eu zic ca oricum, pana in octombrie trece perioada asta si scapam, daca bebeii nu se grabesc, vin in perioada fara alergie, nu? (parca pe la sf lui septembrie se termina cu polenul, nu?)



#173
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 13 septembrie 2014 - 23:40

Schumpi, felicitari!!!! Ma bucur tare mult ca sunteti bine. Sa aveti parte de zile frumoase si linistite :*

 

Recuperare usoara!!

 

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#174
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 13 septembrie 2014 - 23:55

Felicitări schumpi pentru printesica !!!! Sa va trăiască si va bucurati de ea !!! Sa ai laptic pt bebelina , si sa fie mancaciosa si bineînțeles sa nu facă colici !!! Chiar m- au luat si pe mine emotiie ,ca pe toate cand am văzut ca gata s- a spart gheata si au inceput sa vina boboceii , mai avem un pic si o sa facem cunoștință cu minunile noastre ! Sper din suflet sa avem toate nasteri si recuperări ușoare si bebei sanatosi ca de îngrășat ii ingrasam noi apoi cu laptic bun !!!

#175
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 14 septembrie 2014 - 07:08

FELICITARI, SCHUMPIIIIIIII !

BINE AI VENIT PE LUME, BEBELINA DULCE ! [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]

Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce e mai bun pe lume!

 

Schumpi, esti o curajoasa , BRAVO !

[flo]  [flo] [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  



#176
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 14 septembrie 2014 - 08:47

Neata burtici! Sa aveti o duminica frumoasa si linistita!

 

Schumpi, cred ca esti cu bebelina in brate acum!!! Sa fie o mancacioasa mica si sa ai laptic mult! Tu cum esti? Cum te simti?



#177
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 14 septembrie 2014 - 08:59

Schumpi felicitari, esti o mamica foarte curajoasa. Sa fiti sanatoase amandoua, sa ai cea mai cumintica bebelina, necolicioasa si mancacioasa. [flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  

Pupici fete dragi si-o duminica frumoasa incontinuare.



#178
alinabacau1

alinabacau1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 14 septembrie 2014 - 09:57

Schumpy felicitari pt fetita sanatoasa ce ai aduso pe lume...

Saptamana  trecuta cand am fost la masuratori la medicul de familie mi-a zis ca tot pe 10 10 va fi dpn...pe 22 avem si programare la  ginecollog.

sincer eu nu simt ca as naste prea curand.

 

 

Anda de ce nu imi raspunzi la pm ce ti le-am dat in legatura cu gentuta?



#179
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 14 septembrie 2014 - 09:59

alina, primesc multe pm-uri si le iau pe rand. iti raspund si tie curand :)



#180
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 14 septembrie 2014 - 10:01

Neata fetelor!

Ma trezesc si aprind televizorul si ma opresc la kanal D, unde avea Teo in reluare si era un interviu cu Olivia Steer care a spunea ca laptele matern este secretia iubirii si ca nu exista mame care nu au lapte si ca daca iti iei copilul in brate si il iubesti automat vine si laptele. Nu stiu ce credeti voi, dar pe mine m-a indignat un pic si m-am gandit la toate mamicile care pur si simplu nu au reusit sa alapteze sau al caror lapte nu a fost suficient, oare cum s-au simtit acele femei auzind spusele doamnei? Gata, m-am descarcat :))

O duminica minunata va doresc :)





Etichetat si cu sarcina, bebe, gravida, septembrie, octombrie, bobocei, nastere

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -