Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Mamici de Septembrie 2014 (Dovlecei de Septembrie) (17) Felicitari Arwen_76,Marru,CarmenStoica,Lolaria,Alina_mv,NicNic,Tuka81,IuliaTeodora,Clau1178!

septembrie gravidute mamici burtici

695 raspunsuri la acest subiect

#31
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:41

Lulu vezi daca ne.am trezit târziu,am rămas singurele pe aici,iar fetele s.au retras cu treburi care mai de care....



#32
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:43

Cupcake eu nu cred ca o sa ai nevoie de nicio clisma,cand te apuca durerile alea de contractii si binenteles emotiile,o sa mergi la wc de o sa stai mai mult pe acolo ca tot o sa ai Senzația de facut....



#33
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:45

Lulu, dc zici ca sunt atat de bune supozitoarele, voi lua si eu pt perioada de dupa cazariana, desi eu urasc supozitoarele. Merci de pont!

Andreutza, si u sunt pe aici, desi Luca m-a trezit xa de obicei, adica devreme :)))

#34
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:49

Eee,deci avem companie Lulu,nu suntem singurele ;) 



#35
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:50

Fetele, ma scuzati ca ma bag si eu in seama pe aici , in legatura cu clisma (chestie pe care o urasc din copilarie si adolescenta- am operatie de hernie si apendicita), dar pentru cele care fac cezariana: mie , acum 8 ani, dr mi-a zis sa nu mananc nimic cu o zi inainte si a 2-a zi , la ora 9 am intrat in operatie fara alte probleme !



#36
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:55

Andreutza, am intrat pe facebook-ul tau (noroc ca era lasat "la liber" caci eu nu am cont de facebook si nici nu vreau acum) si sunt super unghiutele.... si iti spune cineva care-si face unghiile doar la evenimente ! |Si preturile mi s-au parut bune!

A, si mi-au placut si pozele de la 'babutze". Sunt mandra de tine, gemanutzo! 



#37
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 14:02

Caresee prețurile sunt bune ca e afisat doar prețul de start " ab" ( de la) ,dar prețul final e altul....asa ca la o întreținere încasez in jur de 39-45€ si la set nou poate ajunge si la 70€  [soricel]  Dar totul depinde,de exemplu daca nu vrei nici un desen nicio culoare atunci te costa Întreținerea 30€ ceea ce e f accesibil ..;)



#38
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 14:04

Andreutza, foarte fain salonul si preturile! Bravo! Poti sa fii mandra de tine. Ma gandesc ca nu ti-a fost deloc usor!  [flo2]

 

Caresse, decat sa stau nemancata o zi intreaga, prefer un supozitor (eu cel putin). Personal mi-e tare rau de la foame si imi scade tensiunea. 

 

Ma gandesc ce sa fac de papa, nu am mai nimic in frigider, dar am congelatorul plin. Mami a gatit si maine mergem la ea la masa, deci azi doar ceva pentru mine, usor. Cred ca o salata de cartofi ar merge numai bine. Si fac maioneza dintr-un  galbenus de ou fiert tare. Fac maxim 50 ml de maioneza cu mult mustar Dijon si lamaie, apoi pun si niste iaurt, ceapa, ardei gras si lamaie si gata salata. Si am niste prosciutto pe care pot sa il trag putin de tot la tigaie sa il tai cubulete mici mici si sa pun in ea. Am mai facut asa si iese tare bun. Cam asta am prin frigider, cu asta trebuie sa ma descurc ca sa nu fac multa papa.



#39
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 14:09

Lulu multumesc frumos!! Sa sti ca nu a fost deloc ușor si in continuare imi este greu,mai ales ca eu nu am nici un control,angajate am 3, iar Plățile lunare merg...dar asta e,asta sa fie sacrificiul cel mai mare,bebe este deocamdată prioritatea noastră,ca de salon am timp sa ma ocup dupa ;)



#40
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 14:10

Lulu multumesc frumos!! Sa sti ca nu a fost deloc ușor si in continuare imi este greu,mai ales ca eu nu am nici un control,angajate am 3, iar Plățile lunare merg...dar asta e,asta sa fie sacrificiul cel mai mare,bebe este deocamdată prioritatea noastră,ca de salon am timp sa ma ocup dupa ;)





Etichetat si cu septembrie, gravidute, mamici, burtici

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -