Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 114

fiv medlife albu

491 raspunsuri la acest subiect

#41
Xenia02

Xenia02

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 466 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 18:18

Multumesc, Ina.
Ne ajuta Doamne Doamne sa fie bine.
Sa dea Domnul ca toate fetele de aici sa aiba bebe sanatosi langa ele.

#42
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 08:24

Hello ,luni am trasferat 2 puiuti frumosi unul cu 7 celule ,unul cu 8 ,am stat cumintica la pat ,acum ramine sa vedem rezultatul.M-am hotarit sa fac si  asa zisa ""injectie de implantare "",nu am nimic de pierdut ,rau nu face asa ca azi la ora 12 fac un dipherelin de 0,1. [flo2] [flo2] [flo2]



#43
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 08:56

Bravo Angelica. Dar cum e cu injectia asta de implantare? Am mai auzit dar nu stiu cum se procedeaza.



#44
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 09:32

Lavinia se face cand incepe fereastra de implantare, in z6 de la punctie, 0.1 Decapeptyl sau 0.1 Diphereline si are rolul sa "pacalesca" organismul. 

...nu stiu daca s-a "demonstrat stiintific" daca chiar ajuta  [soricel]


Editat de QiaoBing, 11 septembrie 2014 - 09:35 .


#45
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 14:45

Angelica,doamne ajuta!!!! De data asta sa fie lipiciosi si 9 luni frumoase fără probleme!!!

Lavinia, succes!!! [flo2]

Xenia,aici in Austria analizele alea sunt obligatorii,asa ca le poți face liniștita :)

pup fetele  [flo2]



#46
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 17:14

Buna fete,

 

Doamne ajuta Angelica. Bafta Lavinia, tinem pumnisorii, la fel tuturor fetelor.

Azi am fost si noi la control la White, avem 3300 gr si ne-a programat la cezariana pe 26.09.2014. Pe 22.09.2014 mai mergem la control si mai vedem atunci. Maine avem intalnirea cu anestezisul si cu neonatologul. Maine si toata saptamna viitoare nu este White, asa ca sper sa nu vrea bebelina sa vina mai devreme si sa-si astepte doctorasul, altfel ar trebui sa nastem cu Stan care-i tine locul.

 

Va pup si tinem pumnisorii tuturor fetelor.



#47
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 18:57

Felicitari Roxy pentru bebelina grasunica;) sa va ajute doamne doamne sa ajungeti cu bine la termenul dat de doctoras .. Si daca vrea mai devreme asta e face cunostinta cu doctorasul stan;) cum este cu cordonul?  Pupici  [flo2]

 

Angi doamne ajuta sa fie fivul norocos si sa vii aici sa ne povestesti de greturi , stari de rau , arsuri, etc..;) eu le- a dat la toate fetele din starile mele si se pare ca a fost cu noroc la unele ... Asa ca iti doresc si tie la fel ... Multe greturi draga mea ;) [soricel]

 

Lavi tinem pumnishorii stransi ... [:)] cum stai cu costumatia? Ai nevoie de vreo freza ceva ?  [soricel]  

 

Andreutza tu cum esti, ce face bebelina scumpa? Un picutz mai aveti si vei avea cea mai frumoasa intalnire ;)  [flo2]

 

Pupici la toate fetele si tinem pumnishorii pentru fetele care sunt in focuri. [soricel]



#48
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 19:18

Roxyc felicitari pt grasunica dolofana si fudula cu margele la gat care nu vrea deloc sa-si de-a cordonul jos!!! [vampa]  sa pup eu grasunica mancacioasa [alap] [flor]

Cristina,eu am devenit ca in armata,numar zilele,orele,minutele,secundele...doar doar poate trece mai repede,sincer de la atata voma mi-a pierit toata pofta de graviduta,nu m-am bucurat si eu deloc,tare suferinda am fost toata sarcina,parca asa sarcina nu doresc fetelor,oricat de mult iti doresti bebe,credeti-ma nu mai e nicio satisfactie....dar bine ca se uita repede!!! [:-@] [artif]  vine bebe si cu siguranta suntem fericite,atunci incepe alta distractie [viki]  pt mine au mai ramas 19 zile,Roxyc stam cumintele pana la termen,da!?!??!


Editat de andreutza2, 11 septembrie 2014 - 19:20 .


#49
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 19:48

Crystyne are inca cordonul in jurul gatului, de 2 ori chiar:). Andreutza trebuie sa fim pe pozitie si sa asteptam termenul. Eu ma rog sa stea a mea macar pana pe 22.09 cand vine doctorasul. Pup fete si tinem pumnisorii.

#50
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 20:00

Si a mea are margelutze ;) doar vor fi niste fetitze cochete nu? Doamne ajuta ! Sa stea cumintzica acolo , vb cu ea si spunei ca ii cumperi ceva frumos daca il asteapta pe white ;) pupici 

 

Andreutza eu de greturi am cam scapat dar nu ma lasa arsurile ... Si lasa fetele sa simta si ele cum este cu greturi ;) ce numai noi sa ne chinuim;) deci asa ai inceput cu amr? Dar va veni o perioada frumoasa..;) pupici





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -