Sari la conținut

Sari la conținut


Produsele de la Dacia Plant in Geanta Bebelusului

dacia plant stimularea lactatiei

51 raspunsuri la acest subiect

#21
yrynuka

yrynuka

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 16:42

Buna ziua,

 

Am avut norocul sa ma bucur de produsele oferite In Geanta Bebelusului, printre care si produsele de la Dacia Plant. Inprimul rand suntem fani produselor de la Dacia Plant deoarece sunt produse 100% naturale si am incredere in aceasta marca. Cu privire la Produsele din geanta pot spune ca eram deja familiarizata cu aceastea deoarece am folosit aceste produse si la prima sarcina, ne stiind de aceasta geanta a bebelusului, eu beneficiind de ea, la a doua sarcina. Insa aceste produse mi-au fost recomandate de alte mamici si am decis sa le incerc si eu. La a doua sarcina am fost foarte fericita sa vad ca printre celelalte produse oferite in geanta isi aveau loc si cele de la dacia plant. M-am declarat o mamica fericita, deoarece dupa prima luna de la nastere am inceput sa le folosesc si chiar sa cumpar altele dupa ce acestea s-au terminat

 

1. Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

Ceaiul de fenicul mi-a fost recomandat de alte mamici si am decis sa il incerc si eu. La a doua sarcina am fost foarte fericita sa vad ca printre celelalte produse oferite in geanta isi aveau loc si cele de la dacia plant, in special acest ceai de fenicul pe care l-am folosit si la prima sarcina. La prima sarcina m-a ajutat doar vreo 3 luni sa pot sa alaptez, dupa care lactatia a inceput sa scada, ajungam la 3 luni jumatate sa nu mai am lapte deloc. Insa a fost si o perioada obositoare si cu mult stres si cred ca acest lucru a contribuit la scaderea lactatiei. La a doua sarcina, am folosit ceaiul de lactatie si am reusit sa alaptez 2 luni jumatate. ma bucur ca ma reusit si atat decat deloc. 

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?

Recomand produsele pentru lactatie deoarece organismul este diferit de la o femeie la alta si sunt sigura ca altor mamici le vor fi de mare ajutor produsele. si pe mine m-a ajutat intr-o oarecare masura dar atat timp cat timpul de odihna e redus e mai greu sa ne mentinem pe pozitie. 

 

3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant?

Dupa terminarea produselor de la Dacia Plant din Geanta Bebelusului, mi-am trimis sotul imediat sa imi cumpere de la farmacie exact aceleasi produse pentru stimularea lactatiei. Din pacate, m-au ajutat 1 luna jumatate. Chiar si pentru bebelusa mea am folosit Ceaiul Ingerasul nou aparut de la Dacia Plant si chiar si alte ceaiuri precum cel de menta, musetel.

 



#22
elke85

elke85

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 17:05

Inca din spital,am inceput sa iau cate 2 capsule pe zile de Mami stimularea lactatiei,la recomandarea doctorului,lapticul nu a intarziat sa apara,cam dupa vreo 2 saptamani laptele parea sa fie mai putin,atunci am inceput sa beau si cate 2 cani de ceai de fenicul de la Dacia Plant. Dupa ce sa terminat ceaiul am mai cumparat doar o cutie,dar capsulele inca le cumpar,bebe are 2 luni si o saptamana si inca iau cate 2 capsule pe zi. Le recomand cu incredere tuturor mamicilor care au probleme cu lactatia.



#23
simo_22

simo_22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 04:02

1. Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

 

     Nu am folosit ceaiul pentru ca am avut laptic si nu a fost nevoie, dar i l-am dat verisoarei mele careia i-a fost un real ajutor!

 

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?
 

 Daaa, chiar le-am recomandat catorva mamici

 

3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant?

 

  Da, am cumparat si o sa cumpar in continuare, produsele sunt de calitate! 



#24
davidutza10

davidutza10
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 08:34

1. ceaiul de fenicul este cunoscut ca un real ajutor proaspetelor mamici,iar cel de la Dacia Plant este cel mai bun. l-am folosit la prima nastere si il voi folosi si la a doua,peste cateva luni cand voi naste!

2. da,in mod sigurat da. chiar acum verisoara mea se pregateasca sa nasca si in mod sigur il voi recomanda.

3. da ,o sa raman clienta lor fidela,fiindca atat cat si calitatea foarte buna cat si preturile care nu sunt exagerate ,te indeamna la fidelitate



#25
Ncornelia

Ncornelia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 10:43

 Si eu pot spune ca am folosit la prima sarcina ceai de fenicul de la Dacia Plant pe toata perioada alaptarii. Nu numai ca este benefic pentru lactatie dar din cate stiu schimba un pic si gustul laptelui in ceva care le place bebelusilor. Pentru mine ceaiul de fenicul si momentul in care il savuram(dimineata) a reprezentat un moment de relaxare inlocuind pe toata perioada laptarii cafeaua.

Da, l-as recomanda

Si cu siguranta as cumpara in continuare produse de la Dacia Plant



#26
Elatia

Elatia
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 11:37

Am folosit ceaiul inca de cand eram in spital, la reanimare, ca sa am laptic suficient pentru bebita (avand in vedere ca am nascut prin cezariana). Laptele a venit repede si bun si bebita a luat foarte bine in greutate doar cu lapticul meu.

 

Ajunsa acasa am consumat si tabletele, dar nu a trebuit sa iau foarte multe, si-au facut efectul imediat si s-a marit productia de laptic.

 

Inca din maternitate le-am sfatuit pe colegele de salon sa consume ceai de fenicul pt lactatie si le-am spus si de suplimentul 'Mami".

 

Mai mult decat atat, ceaiul l-am folosit si pt colicile lui bebe si l-a mai calmat un pic. 

 

Am fost foarte incantata cand am vazut aceste 2 produse. Stiam ca imi vor fi de mare ajutor!



#27
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 14:09

Multumesc frumos pentru gentuta si am sa raspund cu drag celor 3 intrebari:

 

1. Am folosit ceaiul pentru stimularea lactatiei in prima sarcina, chiar din a doua zi si la 4 zile de la nastere alaptam piticul si mai mulgeam alti 60 ml, deci chiar a ajutat la stimularea lactatiei.

 

2. Am recomandat cu mare caldura aceste produse altor 3 mamici, pentru ca pe mine chiar m-au ajutat si pentru ca produsele sunt romanesti si mi se par de calitate.

 

3. Da, am mai cumparat ceiut pentru ca s-a deschis un magazin naturist in apropierea casei mele si m-am gandit sa-mi fac stocul pentru venirea pe lume a fetitei.



#28
evenme

evenme

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 15:50

1. Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

 

- DA;  ( acum nu stiu sigur daca ceaiul, eu sau tonele de lichide au fost cauza :) )

 

 

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?

 

- DA

3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant?

 

_DA

 

 

Multumim,



#29
evenme

evenme

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 15:50

1. Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

 

- DA;  ( acum nu stiu sigur daca ceaiul, eu sau tonele de lichide au fost cauza :) )

 

 

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?

 

- DA

3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant?

 

_DA

 

 

Multumim,



#30
amaliamonica

amaliamonica
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 21:04

Va salut mamici...si eu mam bucurat cand am primit geanta cu atatea produse de calitate si indispensabile...ceaiul de fenicul sa dus imediat dupa ce am nascut...pastilele pt lactatie la fel..miau fost de mare ajutor si recomand tuturor mamicilor produsele dacia plant


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -