Sari la conținut

Sari la conținut


Produsele de la Dacia Plant in Geanta Bebelusului

dacia plant stimularea lactatiei

51 raspunsuri la acest subiect

#11
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 12:53

1. Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

Da, atat ceaiul cat si pastilele mi-au folosit inca din maternitate. Ceaiul este foarte eficient, mai ales ca m-a ajutat sa ma si hidratez corespunzator, iar lapticul a venit indata [alap] . Plus ca ne-a fost de ajutor si in perioada colicilor (baut tot de mine,evident). Bebe simtea diferenta la burtica, in zilele cand uitam sa beau ceaiul incepeau durerile de burtica

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?

Deja am facut-o, si ele au avut aceleasi rezultate.
3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant?

Da. Am continuat doar cu ceaiuri, deoarece nu a mai fost nevoie de pastile. Ceaiul de fenicul l-am combinat cu cel de anason si pe langa aroma foarte buna, ma ajutau sa ma hidratez, pe bebe l-au ajutat sa scape de durerile de burtica, iar lapticul bun si dulce curge neincetat de 5 luni jumatate [alap]



#12
Gabitza82

Gabitza82
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 12:58

1. Da, am folosit atat ceaiul de fenicul cat si pastilele pentru stimularea lactatiei de la Dacia Plant din Geanta Bebelusului si m-au ajutat foarte mult.
2. Am recomandat deja aceste produse si altor mamici
3. Cumpar si folosesc in continuare pastilele pentru stimularea lactatiei de la Dacia Plant

#13
Meey

Meey

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.530 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 13:29

1. Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

da am folosit, combinat si cu alte ceaiuri , chimen, anason, am baut tone de ceai degeaba.

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?

din pacate nu pot recomanda un produs care pe mine nu ma ajutat
3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant?

am cumparat tincturi, siropuri si cosmetice



#14
Carmen87

Carmen87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 13:53

1. Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

Am folosit ceaiul din Gentuta bebelusului la cateva zile dupa nastere si parerea mea este ca impreuna cu bebe pus la san continuu a fost cel mai bun stimulent pentru lactatie.

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?

Deja am recomandat aceste produse si intrucat nu am avut nevoie si de pastile le-am dat unei prietene care a nascut la o luna dupa mine si care, cu doar 2 pastile/zi , a reusit sa isi sporeasca lactatia.
3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant?

Am cumparat ceaiul in continuare si, deoarece am fost foarte multumita de el, o sa mai incerc cu siguranta si alte produse.



#15
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 13:54

1.Am folosit produsele din Gentuta bebelusului pentru ca ,din pacate,ca marea majoritate a mamicilor m-am confruntat cu scaderea lactatiei.La mine au avut dublu efect pentru ca au ajutat si burtivs bebelusului scapand de colici repede.Preferam sa beau eu ceai decat sa-i dau fetei produse speciale.Ceaiul este si foarte bun la gust chiar neindulcit.
2.Am recomandat produsele tuturor mamicilor pe care le cunosc.
3.Am mai cumparat produzele Dacia Plant noi fiind NATIONALISTI si trebuie sa cumparam produse romanesti.Noi am cumparat siropuri si tincturi .

Editat de monic@, 02 septembrie 2014 - 13:57 .


#16
gabilori

gabilori
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 13:56

Am un bebe de 11 luni si sincer si acum folosesc pastilele MAMI de la Dacia Plant. Mie mi-au fost de foarte mare ajutor,de la 3 luni credeam ca nu o sa mai pot alapta dar datorita suplimentelor e ok si sper sa ma ajute si de acum incolo.Ceaiurile nu le-am folosit am optat pentru pastile.

#17
rody14

rody14
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 14:20

1. Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

Da l-am folosit. Nu stiu exact daca a ajutat la sporirea cantitatii de lapte, dar la sustinerea lactatiei am simtit ca a contribuit. Mi-a placut foarte mult si gustul, si faptul ca nu era la pliculet si-mi puteam doza astfel cat vroiam. I-am facut si la bebe ceai de fenicul, si i-a placut. Asa ca-l folosim in continuare.

 

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?

Da. In special pastilele Mami-Stimularea lactatiei de la Dacia Plant.

3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant?

Da am cumparat, atat ceaiul de fenicul cat si pastilele Mami-Stimularea lactatiei.

 

 



#18
Kary77na

Kary77na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.304 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 14:55

1.Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

Da, am inceput sa beau ceiut inca din maternitate. Nascand prin cezariana, am stat cu teama ca nu voi avea laptic, insa nu am avut probleme pana acum, poate si datorita ceaiurilor pe care le consum zilnic, de mai bine de 5 luni. De asemenea, nici bebe nu a suferit de colici.

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?

Da, am si recomandat deja prietenelor cu bebelusi si celor care urmeaza sa nasca. Sunt adepta solutiilor naturale, iar Dacia Plant imi inspira incredere.

3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant?
Da, am cumparat si voi mai cumpara, atat ceai pentru lactatie, cat timp alaptez, cat si alte remedii naturiste.

#19
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 15:40

1. Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?
3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant?

 

 

Pana voi naste eu mai este destul. Totusi, am o foarte buna si draga prietena care a nascut zilele trecute o fetita superba... si cand i-am facut prima vizita *intrucat vorbiseram la telefon si imi spusese de problemele cu lactatia, am considerat ca i-ar fi mai utile ei, asa ca i le-am dat. E foarte multumita de ele.

 

Cat priveste calitatea produselor Dacia Plant, in general, pot spune ca sunt extrem de multumita. Cam tot ce inseamna ceaiuri la mine in casa... si chiar comprimate *suplimente alimentare* apartin acestei firme.



#20
iraducu

iraducu
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 16:39

1. Ati folosit ceaiul de fenicul de la Dacia Plant? A ajutat la stimularea lactatiei?

Dupa nastere ( am nascut prin cezariana), am baut numai ceai de fenicul combinat cu anason si chimen si avem laptic, alaptez de 1 luna si jumatate si nu am avut probleme. 

2. Ati recomanda aceste produse pentru lactatie si altor tinere mamici?

Am recomandat deja
3. Ati cumparat in continuare produse de la Dacia Plant? Cumpar produse Dacia Plant insa cele pentru lactatie nu a fost nevoie sa le cumpar. Cel putin nu momentan.

 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -