Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


733 raspunsuri la acest subiect

#711
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 20 ianuarie 2015 - 23:46

Bravo Andrei! Norma, cum a fost la pilates?

#712
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 08:22

Good morning.

 

Azi a plâns acasa ca nu vrea dar pe mașina si la cresa nu a plâns si a intrat singur in sala.

 

La pilatea Ball a fost mai Putin obositor decât la aerobic fitness, asa ca voi continua cu aerobic fitness pt ca vreau sa dau jos ceva kg.

O zi minunata.



#713
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 19:57

Buna fetelor,

Imi pare rau sa aud ca aveti prbl de sanatate, nici nu e de mirare la ce prostii cumparam din magazin, majoritatea au E-uri ... daca o tin astia cu atatea chimicale nici nu o sa ne mai descompunem, ma amuza o stire la tv, cum un batran dezgropat era neputrezit iar batranii satului spuneau ca a fost blestemat ::))...

 

De sambata am scapat de suzeta, nu adormea deloc fara ea si o mai cerea si ziua (mai rar in ultima perioda). Cum am scapat ? Le-a ros pana se mai tineau putin si a tras de una, ia placut efectul si a tras si de celelalte 2 fara sa stie consecintele... cand a cerut la somn, i le-am dat pe cele rupte si a fost dezamagita dar s-a resemnat f.usor.

La somnul de pranz a tot incercat sa ma cheme langa ea dar am zis ”pas” asa ca se culca tot singura... imi e tare draga si sunt mandra de ea.

Pt. ca nu mai are suzi, dimineata se trezeste inainte sa plecam la gradinita si vrea sa vina cu noi afara dar ii plasez celalalt telefon, tv-ul deschis pe desene iar eu cant si spun poezii in cele 10-15 min. pana la intoarcere. Il  trec pe Stefan intersectia apoi se duce singur vre-o 200-300 m. daca o ia pe scurtatura.

Am copii mari si plang de bucurie cat sunt de buni si blanzi.

Pe 9 febr. o sa vina si tati acasa dar pe 20 se duce la C.ta sa isi dea Licenta si examenul pt. gradul de Ofiter 3... deci, f mult de invatat.

 

Kyrana, Doamne ajuta sa fie bine cu bebele din burtica iar tu sa nu te mai confrunti cu prbl. care le-ai avut in trecut.

 

Corina, imi pare rau sa aud ca ai atat de multe prbl. cu cel mic, cu mama ta... of, de cateva zile si mama mea are tensiunea f. mare pt. o persoana slabutza ca ea (18,8).

Maine se duce la dr. desi are oroare pt. ca trebuie sa astepte 5-6 ore... Doamne, ce sistem tampit avem

 

Seara buna si sa auim numai de bine



#714
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 21 ianuarie 2015 - 21:54

Oau Ramona ce copii mari si intelegatori ai. Bravo.

astept sa scapam si noi de suzeta. Doar la somn o cere si dupa ce adoarme o iau. De azi ii pun in lapte praf cate 30 ml de lapte de capra si încet sper sa scap de laptele praf. Nu vrea sa bea din cana decât apa si ceai. Si asta e un hop pe care trebuie sa il trecem.

Noapte. Buna.



#715
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 22 ianuarie 2015 - 04:16

Oli, ce Mai stii de Gabi & fete? ok?
A pus poze pe fbk?

#716
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 22 ianuarie 2015 - 10:45

Neata gajicute,

 

Gabi, am vazut o poza pe FB cu fetitele Gabrielei, la incubator, sunt 2 frumoase si nu par deloc micute, in ciuda greutatii.  [il]

 

Ramona, sa-ti traiasca odraslele si ma bucur mult ca sunt asa cumintei copilasii tai. Bafta dlui Sotulache cu examenele!

 

Norma, pingu mic bea de toate din pahar/cana, dar seara si dimineata cere "bibi" Ma bucur ca s-a reacomodat asa de repede, cat sa nu iti dea si tie emotii.

 

Luca a racit iarasi, de fapt nush daca raceala sau nu i-a convenit ceva si a vrut sa ne-o zica cu un dram de febra. 

Mai nou, nush daca v-am zis, am demontat patul si am pus salteaua direct pe jos; acum patutul lui Luca este fix lipit de al nostru. Doarme foarte bine in el si se trezeste max o data pe noapte sa se asigure ca sunt si eu prin preajma. Este iarasi in greva foamei, pana acum nu a vrut decat bibi, nici macar painica. Daca i-o fi foame, sunt sigura ca nu va sta pe ganduri sa ne ceara de papa. 

 

Am cerut okay-ul de sport de la doctorita mea si mi-am luat o minge Pilates si ieri m-am tot zbantuit pe ea. Colul are 2 cm, e moale dar inchis. Am iarasi control marti pe 27. Recunosc ca am ceva emotii legat de VBAC, doctorii nu par f pro acestei idei in general, nu la mine in mod special. 

Cam atat, ma duc sa termin o fasolica cu afumatura si o supita cu galuste. [flo]



#717
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 22 ianuarie 2015 - 13:32

Kytana si Andrei face la fel. Bea cu cana apa, ceai, sucurile nu ii plac ...dar lapte doar din sticlă cu biberon. Nu stiu cum voi rezolva problema asta.



#718
Irisucu

Irisucu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 22 ianuarie 2015 - 18:28

Hello, girls!! Long time no see! 

V-am uitat de tot, sunt o zapacita. O sa rasfoiesc cand am timp cate putin, sa vad ce fac boboceii dulci.

Off, m-au pacalit fetele, au stat cuminti cateva minute si acum s-au pus pe mine, ca doar incercam sa ma rup 5 minute  [batcap]

Mi-am gasit nasul cu piticarnita de Dalia, imi sta exclusiv in brate, este foarte atasata de mine. Mai trag anul asta si gata, o sa am fete mari. 

Va atasez fuguta niste pozici, sa ma laud cu florile mele.  [il]

 

Miniaturi atasate

  • 10938945_643389182454704_576608915_o.jpg
  • 1557209_638046249655664_6441734012836346191_o.jpg
  • 10893884_911117455574919_647282598_n.jpg
  • IMG_1933.JPG
  • IMG_1902.JPG
  • IMG_1474.JPG


#719
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 22 ianuarie 2015 - 19:57

Hello Irisucu - chiar ca long time no see.... Ce bobocele dragute ai tu. Sa iti trăiască si sa fie sănătoase.

Sper sa mai vii pe forum .



#720
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 23 ianuarie 2015 - 17:18

Hello.

Sunt bucuroasa ca am încheiat o saptamana fara incidente la cresa. E prima data când merge 5 zile consecutiv. Zilnic ne spune ceva nou invatat acolo. Dimineata nu merge cu plăcere dar nu plânge si dupamasa e f vesel.

Va doresc un weekend plăcut.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -