Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


733 raspunsuri la acest subiect

#701
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 18 ianuarie 2015 - 23:37

Ramona, bafta la scoala!

mai e putin si vine sotul acasa! cat sta de data asta? mai pleaca la C-ta?



#702
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 15:34

Hello.

Am scris si am pierdut.....a fost ok la cresa. A plâns Putin când l-am lăsat dar mai mult s-a miorlait. Pe la 11 am sunat la directoare si a zis ca se joaca cu puzzle si a păpat si nu a plâns deloc in sala.

La 13 am vorbit cu el si a zis ca mai merge, ca i-a plăcut si ca a păpat. Vom vedea maine....



#703
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 20:09

Hello,

A nascut Gabi. Cele 2 fetite au 2.300 si 2.600. Sunt la incubator, dar sunt ok. Pfff, ce emotii am avut cu ea de ieri de cand i s-au fisurat membranele. Vineri fusese la dr si cea mica nu mai luase nimic in greutate. Se declansase iar sindromul transfuzor-transfuzat si doctorita ei zicea sa mai stea o saptamana. :( Bine ca a nascut mai repede si sunt ok toate 3!

#704
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 20:15

Gabi, ce ma bucur sa te citesc asa fericita! Pupicei tie si scumpului de Stefan!

Corina, imi pare asa de rau ca David e iar bolnav. Mititelul de el. Nasoala si situatia cu mama ta. Nasol si ca esti in incurcatura si nu ai ce face :( Sotul nu poate sta si el cu David?

Norma, minunat Andrei cu patinatul lui! :*

Noi suntem bine. Eu cu dentistul aproape zilnic. Maya sanatoasa...momentan.
Nu am ramas insarcinata luna asta si m-am bucurat pe de-o parte, ca sa imi pot rezolva dantura ca e dezastru. Am inceput sa iau din nou vitamine

#705
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 20:44

Oli, spor si bafta si curaj la dentist! Eu si dentistii nu suntem prieteni, m-a ferit Dumnezeu de carii, prima data am fost la dentist la 19 ani pt un detartraj  [:-)))] Ma rog, ce-i drept nici mama mea nu m-a dus, eu mi-am scos maselele singura, etc. Meh, povesti din trecut, nu am chef sa-mi amintesc. 

De Gabi am citit si eu, noua ne zisese ca dr i-ar fi zis sa mai stea 2 sapt si ne-a zis ca incearca cu ce poate sa declanseze nasterea. Se pare ca una dintre metode a functionat [pk]  [pk] , tre sa o intreb care, sa nu ajung nici eu la mana doctorilor.  [alcool]

 

Corinuka, te imbratisez si iti urez muuulta putere si rabdare sa treci peste toate. Doamne ajuta sa se insanatoseasca repede mamica ta. Pupici lui Daviducu si multa sanatate si lui! [ruga]

 

Norma, ce bine ca ati reinceput cu dreptul cresa!  [flo2]  Tu cum mai esti, bine?  [biz]

 

Gabi, moaaa ce spirit zambetesc pe tine! eu am inceput sa ma topesc zilnic si nush cum sa il iubesc mai mult si mai mult, sa il fac sa rsimta cat mai putin cand va veni bb mic. Astazi s-a trezit si a venit sa ma mangaie pe fata sa ma trezesc si eu, apoi si-a luat un iepuras si a venit langa mine sa ne iubim  [il]  [il]  [il]  Cred ca o sa explodez de atata drag cat imi e de el! Si cand ma gandesc ca pana pe la un an si ceva ma uitam la el si nu simteam nimic  [fri]  Rau cu depresiile astea, fereasca Dumnezeu sa mai trec (sau vreuna dintre voi) prin asa ceva!

 

Eu venii de la dr tot cu vesti in contradictoriu, adica ... placenta e bine, la Doppler totul se vede bine, inima dezv okay, rinichi okay, stomacel okay. Atunci de ce nu ia in greutate? Cica 200g in 11 zile, dar alea pot fi si eroare de masurat... Cert este ca pisoiu' e cu 3.5s in urma la dezv cavitatii abdominale, caputul e in grafic, piciorusele si ele mai micute cu 2s. Maine ma duc la dr mea sa vad ce imi mai zice si ea.  [alcool]

Astazi la spital era o alta dr si m-a intrebat daca fumez  [soricel]  Imi venea sa ii zic ca un carton pe zi. Era normal sa ma intrebe, probabil s-a gandit ca asta ar fi fost cauza. 

 

Fug la nani ca nu ma mai tin ochii. Va tzuc!



#706
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 22:23

Kytana, stii ca eu cu M mergeam la 2 doctori in paralel: un sef de spital, mare profesor, la cabinetul lui, 600 lei/consultatie si la doctora cu care am nascut pana la urma (am renuntat la marele prof cand a refuzat sa-mi masoare colul si de la cealalta dra am aflat ca era deschis). Ei bine s-a inramplat intr-o zi sa am programare la ambii in aceeasi zi (de obicei erau la 2 sapt). La dra mea totul ok, la el copilul mai mic cu 2-3 saptamani, femur mic, cap mic, si la fel ma intreaba daca fumez. Doctorul meu, da? Care la cati bani ii dadeam aveam pretentia ca macar sa ma cunoasca. Deci depinde si de "maiestria" celui care masoara.
Gabi a luat ulei de ricin si calciu la greu ca sa declanseze nasterea. Se pare ca au functionat, ca pana seara i se fisurasera membranele.

#707
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 22:27

By the way, si eu am fost prima data la dentist la 18 ani. Sora mea se tot ducea, eu nu fusesem niciodata. Si m-am rugat de tata sa ma duc si eu ca eram curioasa mai mult. Aveam doar 2 carii. Si anul trecut cand am fost, la fel 2 carii. Acum se pare ca s-au adunat bombele in gura mea. De ieri am inceput iar sa iau vitamine de gravida. Se pare ca alaptatul si neluatul de vitamine m-a adys aici.
De cand a facut M 6 luni nu am mai luat. Si fructe si legume mananc zilnic de 3-4 ori, dar se pare ca nu sunt suficiente.

#708
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 19 ianuarie 2015 - 23:02

Hello.

ce vesti bune cu Gabi. Mă bucur sa aud ca sunt bine toate trei.

Kytana mă bucur ca esti atât de optimista in ultima vreme. Abia astept sa nasti si sa fie totul ok.

Oli succes cu bebe 2. Ce bine ca e bine Maia.

Gabi cum va mai distrati?

Noapte buna.

 

Aaaa Andrei e f ok. I-a plăcut azi, au făcut salata de fructe si au cântat La.multi ani unei fetite. Azi a venit acasa cu Podul de piatră...il.zice cap coada. E incredibil.

Si nu stiu de unde dar ne spune tot felul de chestii asa din senin. Ca atunci când va fi mare va cânta la pian. Si va vrea pian când va mai creste.



#709
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 20 ianuarie 2015 - 08:47

Buna dimineata.

Azi a fost si mai bine la cresa decât ieri. Nu a plâns, a urcat singur scările si ne-a rugat sa mergem dupa el la 12.30 si atunci e cuminte. I-am promis. Sper sa mă pot tine de cuvân, sa nu intervină ceva la job. S-a dus singur in clasa si s-a lipit de educatoare.

Sunt mai linistita.



#710
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 20 ianuarie 2015 - 13:43

Asa cum am promis am fost la cresa dupa Andrei. Era la toaleta si a venit vesel ca a facut si kk si pipi. Mi-a zis ca i-a plăcut, ca mai merge, ca a păpat si mi-a arătat ca a lipit un omulet de zăpadă. Mi s-a părut incredibil ca din 20 de planșe aproape identice a stiu exact care a făcut -o el. Daca nu se imbolnaveste pare ok totul. O zi minunata. Eu mă duc după job la pilates ball.

Editat de norma36, 20 ianuarie 2015 - 20:12 .



Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -