Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


733 raspunsuri la acest subiect

#11
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 25 august 2014 - 10:04

Kyt [flo2] , ziua de apa este o data pe luna, cica purificarea organismului. Acum adevarul e ca sunt si destui care tin post negru ianintea diverselor sarbatori, si tot ca o purificare este. Insa eu, gurmanda de fel, nu sunt facut pentru asa ceva. Eu trebuie sa mananc ca sa traiesc :)) Si cu "sugatoare" mica agatata de mine, clar nu merge!

 

Ma bucur ca Luke a inceput sa vorbeasca! Deja "nu mai e" inseamna 3 cuvinte legate! Ai vazut? a stat el ce a stat si le-a rumegat bine! :))

Parca si Gabi zicea cu inscrierea de la nastere. Se pare ca asa e prin tari mai civilizate.



#12
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 25 august 2014 - 13:16

Oli - oauuuuuu ce mare e schimbarea, felicitări.
Kytana - felicitări lui Luca.

La multi ani celor care au împlinit deja doi anișori. Sa fie sanatosi si cuminti .

#13
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 26 august 2014 - 07:38

Wow, OLI, deci nu pot care ca sa si cum adica sa Te laud! Maica, esti sexoasa rau! Deci nu pot crede diferenta!

Te felicit din toata inima si Te invidiez frumos. Bravo tie pt perseverenta si putere! Un brat de flori iti trimit, ca meriti!

#14
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 26 august 2014 - 07:41

p.s. Corina, Tu acum sa nu Te superi, si Tu ai slabit si ai o vointa...
Dar sport regulat consecvent in conditiile ei... Chapeau!

#15
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 26 august 2014 - 08:17

Neata,

Hai ca ma faceti sa rosesc. Multam de complimente.
Adevarul e ca si eu ma simt tare mandra de mine si imi aduc aminte in aprilie cand am facut poza ca regretam ca nu am facut-o inainte sa ma apuc de sala. Deci eram si mai rau!
Am vazut ca in grupul de Rina multe fete fac programele lui Jillian Michaels. Kyt, parca si tu tot cu ea ai slabit, nu? Am facut si eu intr-o seara si am transpirat ca porcu in 30 de min (adevarul e ca si de la sala plec fleasca), dar mi s-a parut cam mult si sala si Jillian. Plus ca Maya a stat calare pe mine. Am facut abdomenele cu ea pe burta :)) La sala nu pot renunta ca am platit pana in decembrie.
Oricum mi-am descarcat programele ei pe telefon ca cica sa fac in concediu :))) Mi-e cam groaza ca o pauza de 3 saptamani o sa-mi puna capac si cand o sa revin la sala o sa lesin dupa 10 min. In fine, oi vedea pe acolo daca am timp si chef sa dac si ceva miscare, asa macar sa nu-mi pierd antrenamentul si sa nu se depuna prea rau delicioasa mancare greceasca.

#16
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 26 august 2014 - 08:30

Despre Maya ce sa va mai zic? Cu suptul suntem tot acolo: adica non-stop. Noaptea suge de la 5 ori in sus. Am renuntat de mult sa mai numar, stiu doar ca tot zice :mami, alta". Si trebuie sa ma intorc pe partea cealalta. Dar m-am obisnuit. Ca de 2 ani numai asa o tinem, n-am avut niciodata o noapte legata. Noroc cu deplasarile ca mai dorm si eu noptile legate :)) Glumeam, ca nici acolo nu pot dormi. Ma foiesc si ma perpelesc toata noaptea.

Doarme sa zic 2-3 ore legate si apoi parca la juma de ora tot mai tzoncane. sincer, nu am o problema cu asta, pt ca v-am zis, m-am obisnuit, si parca e normalul deja.

 

De culcat la fel ne apuca 23.30-24.00. Nu o pot convinge sa se culce mai devreme. De trezit pe la 9-10. Sau depinde. De exemplu ieri dimi la 6.30 m-am dus si eu la wc, ca nici asta nu apuc noaptea din cauza suptului ei, si in momentul ala s-a trezit si ea ca vrea tzitzi. Pana am venit eu s-a mirolait mami, tzitzi, si de cand am venit i-a fugit somnul.M-a supt vreo ora, pana m-am dat eu jos din pat si ea a cerut desene. Apoi i-am zis ca mami trebuie sa plece la serviciu, ca vine mamaie, si mami vine seara. Cand a auzit repede 'mami, tzitzi". Am pus-o iar la san si i-am repetat ca mami pleaca, vine mamaie...povestea obisnuita. Am invatat-o si atunci cand plec in deplasari sa ii repet de multe ori ce se va intampla. A zis "gata" si a continuat sa se uite la desene.

Cand sa plec, m-am dus sa o pup si sa-i spun ca mami pleaca la serviciu. Ce credeti ca a facut in timp ce o pupam? M-a impins enervata ca o dernajez de la desene si mi-a zis "mami, pleaca!". :)) Am trait sa o vad si pe asta! Aseara cand am venit (primul cuvant spus cand intru in casa care credeti ca e? Ghici tzitzi ce e!), mi-a zis: mami, peceta! Adica tableta. Ca mamaie nu i-o da, pt ca nu se pricepe, asa ca doar cu mine si tati are voie la tableta. I-a instalat sotul diverse puzzle-uri si joculete de potrivire a animaleleor, si le face de imi sta mintea in loc. I-am dat tableta, m-am dus sa-mi fac si eu un dus, ca eram dupa masaj si sala, ba chiar am avut timp sa-mi fac si baie pe par. Si in timp ce ma clateam a intrat peste mine cu mami, tzitzi. Tot e ceva, ca am avut un ragaz! :)


Editat de Olivette, 26 august 2014 - 08:31 .


#17
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 26 august 2014 - 14:04

Salutare.

Multumesc fetelor pentru urari, da am facut 2 ani, am baiat mare de acum!

Nici nu stiu ce sa va spun, sunt prinsa cu multe pe cap si nici macar nu am citit din urma. Sper ca sunteti bine toate si copilasii.

Calin e bine, merge greu cu olita, a inceput sa mai vorbeasca.

Sper sa reusesc sa mai trec si sa vorbim.

Toate bune, va pup cu drag!



#18
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 26 august 2014 - 22:28

Heloo, helooo

Nu va spun de cand ma chini sa trimit un mesaj si nu reuseam sa ma loghez, mi-am facut mii de nervi si am renuntat... e ceva in neregula cu contul meu de ma loghez asa greu, parola o pun corect dar ceva nu se leaga...

 

In primul rand sa urez LA MULTI ANI , celui care deschide lista sarbatoritilor, Calin !!! Sa cresti sanatos , cu pofta de viata si noroc !!!



#19
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 26 august 2014 - 22:40

La noi a venit tati acasa si am fost mai mereu pe drumuri, sa ne vedem rudele si parintii. Prea putin pe acasa si mereu din fuga.

Copii suunt foarte fericiti in prezenta lu` tati dar in curand el o sa plece pentru 4 sapt. la Constanta pentru ca are examene de dat, este ultimul an si trage tare sa nu se mai intainda cu restante... Cand se intoarce de acolo, mai sta 10 zile si se intoarce la munca in SUA... eh, visam si noi sa gaseasca un job prin Europa sa se vedem mai des...

 

Am citit dar pe sarite, stiu doar ca sunteti sanatoase, ca bebelusii cresc, vorbesc si incearca sa se acomodeze cu olitza, toate la timpul lor, altii mai devreme, altii mai tarziu...

 

Uf, ma duc la Stefan, cica il ustura funduletul desi nu se vede nimic iritat, sper sa nu ajung cu el la Spital :(



#20
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 28 august 2014 - 08:53

Neata,

Ce e pauza asta pe aici?

Ramo, sanatate lui Stefan.

Maya mi-a luat raceala de la Dani. Exact ce imi lipsea inainte de concediu! :(


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -