Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV TURCIA 33

fiv turcia tayfun acibadem

563 raspunsuri la acest subiect

#21
lauraE

lauraE

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 25 august 2014 - 09:14

Buna fetelor si multumesc de  incurajari.Dellya mi-a venit menstruatia azi dimineata,deci maine cred ca merg la clinica ,nu am avut niciodata ciclu de 27 de zile mereu era de 30 sau mai mult,acum ce s-o fi intamplat nu stiu ,poate ca l-am astetat prea mult  [:)] .Dar oricum prindem perioada de examinari impreuna ,asa ca poate ne vedem acolo!in rest va doresc mult succes la toate si o saptamana reusita .va pup 



#22
alina_md

alina_md

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 25 august 2014 - 21:38

multumesc mult, as avea nevoie de un nr din Bucuresti. Cu Daniela vorbesc aproape zilnic dar mi se pare ca ori nu pricepe ceea ce o intreb ori raspunde standard ce vrea ea. Nu m-a lamurit cu PGD-ul deloc fac sau nu fac ? Cred sincer ca habar nu are. Eu sunt medic deci o intreb exact niste chestii clare.......insa ea raspunde in 2 vorbe aiurea gen" a vazut dl doctor dosarul dvs, va asteapta in prima zi de ciclu" . Cum ma pot lamuri daca fac PGD? e buna nu e buna procedura in cazul nostru? cum pot lua altfel legatura cu dr Tayfun? sau aveti un nr din Bucuresti va rog? Noi am facut 3 fiv-uri in tara vreau sa stiu ce ne pot oferi ei in plus.......insa doamna Daniela nu ma poate lamuri......



#23
alina_md

alina_md

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 25 august 2014 - 21:38

multumesc mult, as avea nevoie de un nr din Bucuresti. Cu Daniela vorbesc aproape zilnic dar mi se pare ca ori nu pricepe ceea ce o intreb ori raspunde standard ce vrea ea. Nu m-a lamurit cu PGD-ul deloc fac sau nu fac ? Cred sincer ca habar nu are. Eu sunt medic deci o intreb exact niste chestii clare.......insa ea raspunde in 2 vorbe aiurea gen" a vazut dl doctor dosarul dvs, va asteapta in prima zi de ciclu" . Cum ma pot lamuri daca fac PGD? e buna nu e buna procedura in cazul nostru? cum pot lua altfel legatura cu dr Tayfun? sau aveti un nr din Bucuresti va rog? Noi am facut 3 fiv-uri in tara vreau sa stiu ce ne pot oferi ei in plus.......insa doamna Daniela nu ma poate lamuri......



#24
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 25 august 2014 - 23:13

Alina uite un nr de telefon 021 3139938 dna Gabriela Maltezeanu, eu cu dansa am tinut legatura.

Laura, Ancutzz pupici!!!

Editat de dellya86, 25 august 2014 - 23:15 .


#25
lauraE

lauraE

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 26 august 2014 - 13:40

Buna fetelor,..azi am inceput stimularea , dar au inceput si  emotiile :).Ancuzz mult succes ,Dellya İstanbulul te asteapta :) pup 



#26
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 27 august 2014 - 11:19

Alina,iti dau si detaliile Tatianei:

tatiana.bulubica@acibadem.com.tr ,0733 602 354.

Laura,te asteptam cu vesti bune! [flo2]

     



#27
Cristina_Florentina

Cristina_Florentina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 27 august 2014 - 11:39

Buna fetelor!

Miaw mai am si eu cateva pastilute, le-am primit de la cineva. Ti le daruiesc cu drag. De cand trebuie sa iei estrofem? De pe ce data?

Fetelor eu am aranjat cu plecarea, transport, apartament,totul mergea ca pe roate pana azi cand m-a sunat dna gabriela sa-mi spuna ca pana pe 6 septembrie nu au translatoare la clinica...offf, offf sper sa ma inteleg cu d

Buna Dellya, am vazut ca urmeaza sa faci fertilizare in septembrie, si eu la fel, daca nu ai plecat inca poate putem discuta mai multe pe facebook sau la tel, pentru ca eu nu am inteles prea bine procedura. Cert este ca pe 14 septembrie voi fii acolo, dar imi e putin teama de necunoscut, nu stiu daca am inteles corect tot, vad ca tu ai primit si un numar de telfon de la clinica, eu am discutat doar prin mail-uri.Pooop la toate fetele de aici.



#28
Cristina_Florentina

Cristina_Florentina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 27 august 2014 - 11:43

Buna seara fetelor!

Ancutzz multumesc, am tradus deja laparoscopii/fivuri, etc. Analizele nu, dar oricum sunt ok, mai putin amh...

Qiao multumesc. O sa intreb de ea.

Laura inseamna ca o sa fim in aceeasi perioada. Mie trebuie sa-mi vina pe 29-30. Deci o sa ne tinem de manuta...

Pup mamicutele si gravidutele

Dellya, unde ai tradus analizele? Si cat te-a ajuns cu tot cu traducere? Muntumesc.



#29
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 27 august 2014 - 15:49

Buna Cristina

Eu am tradus analizele acasa, ce mai stiu eu, ce mai stie sotul, iar pentru termeni medicali am cautat pe google translate.

Eu am tinut legatura cu dna Gabriela Maltezeanu, reprezentantul Acibadem in Romania( dna tatiana bulubica e in concediu) si dansa mi-a facut programare, a vorbit pentru transport. E foarte draguta si m-a ajutat cu tot ce aveam nevoie.
Nu trebuie sa-ti fie teama, o sa fie bine, si noi suntem aici sa te ajutam.Poti sa ne intrebi tot ce-ti trece prin cap. Te pup

Sultanelor voi ce mai ziceti?
Ancutzz au crescut outele? Cand ai punctia?
Laura spor la clocit!!!
Va pup

#30
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 27 august 2014 - 16:11

Buna fetelor,

Eu urmez cu rabdare tratamentul, insa vreau sa va intreb daca e normal sa nu se faca deloc analize de sange ci doar ecografii - eu am avut analize de sange din Romania si aici nu mi s-au facut deloc - pentru monitorizare LH, FSH.

Eu am inceput stimularea vineri, si cred ca punctia o sa o am sambata sau luni - am inteles ca se face intre zilele 8-10





Etichetat si cu fiv, turcia, tayfun, acibadem

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -