Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

vasectomie

vasectomie infertilitate copii

152 raspunsuri la acest subiect

#41
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 19 august 2014 - 11:40

Am uitat sa spun ceva ref  la mersul cu autobuzul. Autobuzele au orar fix, vin cam la 15 minute dimineata in timpul saptamanii. Dar, daca autobuzul ajunge la un anumit numar de calatori, soferul nu mai ia pe altii. Asa ca mai astepti 15 minute, poate ai bafta la urmatorul (de, ora de varf, autobuze aglomerate). Ceea ce inseamna ca ai pierdut legatura. Asa ca mai stai sa astepti cat o fi urmatoarea legatura. Adica ajungi la scoala...la un moment dat...Adauga aici un copli hiperactiv de 8 ani si un carucior de gemeni..... [:-)))] 

 

Dana...ai mey, nici chiar asa...or fi casele la n km in outback, da nu in oras. Tocmai ce zisai ca suntem prea multi de aglomeram autobuzele dimineata [:D] Cu restul sunt de acord. 



#42
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 19 august 2014 - 11:41

Alexia, eu am dat exemplu masina insa era doar un exemplu. Pune orice altceva vrei tu in loc de masina, era vorba de idee in sine.

Departe de mine gandul sa te critic, din contra, esti de admirat [flo].

Subliniam doar idea ca avem prioritati diferite, vedem lucrurile diferit.



#43
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 19 august 2014 - 11:53

 

 

Dana...ai mey, nici chiar asa...or fi casele la n km in outback, da nu in oras. Tocmai ce zisai ca suntem prea multi de aglomeram autobuzele dimineata [:D] Cu restul sunt de acord. 

N-am stiut ca tu stai in oras,mesajul tau a venit dupa al meu.

 

Eu stau in afara orasului (tot 4 km)si daca nu am neaparata nevoie d emasina de mers la servici,cind vine vorba de cumparaturi...e alta treaba.



#44
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 19 august 2014 - 12:17

Dana, nu stau chiar in oras, dar e zona metropolitana, asa numitele inner suburbs. Scoala e si ea in suburbie, nu in oras. Ca sa va faceti o idee, populatia intregului stat esta cam cat populatia Bucurestiului. Numai ca mult mai rasfirata. Aglomerare mare in zona metro, si rarefiat in zona rurala.

 

Mikyyy, nu cred ca gandim asa de diferit. Poate diferit in functie de conjuncturi. Altfel te descurci tu cu copii mari si independenti in Bucuresti, altfel eu cu copii micuti aici. Acolo gradinita e gratis, aici costa mult. Facultatea in Ro e gratis, aici costa. Nici eu nuconsider ca tre sa le dai copiilor luna de pe cer cand pocnesc ei din degete (asa cum considera exul meu), dar macar o activitate de fiecare tot ar trebui. O vacanta, macar din cand in cand. Numai drumul pana in Romania, de ex, 2 adulti plus 4 copii ar fi cam $12 000. Doar 3 copii, ar fi aprox 10 000. Teoretic, un excedent de 2000 de dolari de cheltuit cu ceilalti trei. Intelegi ideea? 



#45
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 19 august 2014 - 12:46

Da, asa e. Dispozitivele astea nu sint 100% sigure, sint doar 99,9%. Numai abstinenta e 100%. Dar nici vasectomia nu e 100%. Frizerului meu tocmai i s-a nascut al 8 lea copil DUPA ce a facut vasectomie!!! [batcap] [alcool]  Noi ne vedem cam la 3 luni, cind a venit si mi-a spus ca partenera tocmai ce a nascut din nou, am crezut ca o sa cad de pe scaun. La inceput am crezut ca engleza lui imi joaca feste, ca nu aud bine. "Partenera" (ca ocpati fiind cu facutul de copii nu au avut timp sa se casatoareasca inca) a descoperit ca e gravida cind era deja in 7 luni!!! [alcool]  Ea e grasa rau, deci nu se vedea cine stie ce, dar nu a simtit ca ceva ii misca in burta? Mare ti-e gradina Domnului!!! Oricum, el a decis sa mearga sa-l ia de git pe doctor, sa intrebe cum de a fost posibil asa ceva? Ce treaba de mintuiala or fi facut aia?

Deci ca sa vezi, esti bun bazat ca ai vasectomie si defapt nu a fost facuta cum trebuie si nu functioneza.



#46
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 19 august 2014 - 13:19

Letitia, exista mai multe metode de vasectomizare. Una implica doar ligaturarea vasului, ceea ce poate duce la desfacerea ligaturii, alta implica si taierea a vreo 2 cm din el si cauterizarea capetelor. Asta mi se pare full proof. 

Dar, si poate aici a gresit frizerul tau: timp de 3 luni DUPA vasectimie trebuie folosit prezervativul. Dupa astea 3 luni se face o spermograma sa se verifice situatia. daca nenea frizerul a lasat prezervativul in sertar pana sa fie steril, voila al 8-lea copil!



#47
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 19 august 2014 - 13:41

 Frizerului meu tocmai i s-a nascut al 8 lea copil DUPA ce a facut vasectomie!!! [batcap] [alcool]  .

 

Asta-I ca in bancul ala cu Ion la doctor: Sotul se plange medicului:
- Dom' doctor, nevasta-mea ramane insarcinata intr-o veselie !
- Nu folositi metoda calendarului ?
 - Ba da, dar fara efect.
- Anticonceptionale?
- I-am dat, da' tot ramane!
- Ia-ti prezervative!
- Am luat, dar degeaba.

Exasperat, doctorul il sfatuieste:

- Atunci, nu mai fa sex cu ea!
- Am incercat si metoda asta, dom' doctor, da' tot ramane



#48
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 19 august 2014 - 14:35

Off topic :

 

O batrinica se plimba prin parc, inca nu are baston, are o poseta in mina si un cos cu un motan cuminte si batrin tare. Gaseste in mijlocul unei alei o broscuta uscata car abia mai respira. O ia s in mina si o lasa apoi in fintina arteziana. Broscuta face trei ture in apa, apoi iese si-i spune batrinei :

- Mi-ai salvat viata. Iti satisfac 3 dorinte. Te ascult.

- Sa fiu tinara.

- Se face.

Si babutza se trezeste brusc inalta si dreapata, fara nici un rid.

- sa fiu bogata.

-Se face.

Poseta devine grea. Deschide ea poseta si vede ca are aur in ea si un teanc de bani. Buna treaba !

- Vreau ca motanul meu sa se transforme intr-un june frumos.

- Se face.

Si motanul se transforma intr-o frumusete de barbat. Care-i spune printre dinti :

- Proasto ! acum ai sa regreti ca m-ai castrat.



#49
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 19 august 2014 - 15:13

Asta-I ca in bancul ala cu Ion la doctor: Sotul se plange medicului:
- Dom' doctor, nevasta-mea ramane insarcinata intr-o veselie !
- Nu folositi metoda calendarului ?
 - Ba da, dar fara efect.
- Anticonceptionale?
- I-am dat, da' tot ramane!
- Ia-ti prezervative!
- Am luat, dar degeaba.

Exasperat, doctorul il sfatuieste:

- Atunci, nu mai fa sex cu ea!
- Am incercat si metoda asta, dom' doctor, da' tot ramane

[:-)))] [:-)))] [:-)))]  Sa stii tu ca e cam asa!!!

 

 

Alexia, tot ce se poate sa ai dreptate. N-am intrat in amanunte cu el, dar banuiesc ca nu a facut ce i s-a spus sa faca. Il vad in vreo 2 saptamini si-l mai descos eu. Sper pina atunci sa nu faca inca un bebe!!! [fri]



#50
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 19 august 2014 - 19:28

[:-)))] tare faza cu frizeul!

Editat de lavi02, 19 august 2014 - 19:29 .




Etichetat si cu vasectomie, infertilitate, copii

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -