Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Oferta scolara in marile magazine

scoala rechizite articole scolare hypermarket

106 raspunsuri la acest subiect

#101
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 25 august 2014 - 08:39

     Noi am trecut pe la Auchan ieri, mi-a placut oferta lor, foarte multe rechizite au expuse pe standurile dedicate, am luat si noi caiete si alte chestii mici :-)



#102
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 25 august 2014 - 10:43

anya, da, la noi e uniforma pana se termina clasa a 12-a, santem la scoala catolica Sf. Iosif. De fapt, baietii trebuie sa poarte costum bleu-marin sau negru (sacou si pantalon) si camasa alba.

 

Ingrid si Cristi 11 ani



#103
burtika

burtika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 100 mesaje

Postat 30 august 2014 - 08:46

Ati vazut cumva, pe undeva, rucsacul de scoala din gama frozen, albastru? Daca-l vede cineva, va rog ...spuneti -mi si mie .



#104
Adriana mica

Adriana mica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.200 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 13:30

Dupa 2 ani de scoala, iata cateva concluzii personale referitoare la rechizite (pt clase mici). In general, le evit pe cele cu personaje (nu mi se patr ok dpdv calitate). Offtopic: dau nume de marci nu pt reclama, ci in ideea ca ar putea fi de folos:

 

1. Ghiozdan - Herlitz mi se pare cel mai bun. Este foarte usor (important la varste mici) si bine compartimentat. Anul trecut a facut fata cu brio, speram ca-l vom putea folosi si anul acesta (arata ca nou, depinde insa de cantitatea de carti si caiete, noi le luam acasa doar la sfarsit de saptamana).  In clasa pregatitoare a fost suficient un rucsacel mai mic. 

 

2. Penar. Este greu de gasit un penar echipat bun (exceptie reprezinta intr-adevar Herlitz). La pregatitoare nu-i chiar asa o problema, ar fi suficient un penar tip tui cu 2-3 compartimente (este mai usor de folosit). Anul trecut (clasa I) am incercat mai multe variante, pana la urma cea mai buna a fost un penar cu 2 fermoare (atentie sa aiba suficiente elastice mari pt radiera, ascutitoare, stilouri - ideal este sa aiba toate ustensilele in acelasi loc)

 

3. Stilou (nu este necesar la pregatitoare) - depinde cred de fiecare copil, Herlitz My Pen a fost cel ales de noi (se imprima cel mai putin pe partea cealalta a foii, mai ales ca cei mici au tendinta de a scrie apasat) 

 

3. Caiete - indiferent de tip (mate, dictando, etc), este important sa aiba copertile mai cartonate si foile mai groase. Idem si pt blocul de desen. La preturi ok am gasit la o librarie de cartier, anul acesta intentionam sa incercam 2 marci noi, ceva mai scumpe (e ok pt acum folosesc putine caiete): Oxford si Arena

 

4. Culori si carioci - BIC sunt foarte bune. Pt clase mici au si varianta cu forma ergonomica / triunghiulara, sortimente de carioci care ies la spalat, etc. In clasa pregatitoare a fost musai sa aiba gama mai mare de culori, anul trecut insa au fost suficiente doar culorile principale

 

5. Acuarele - am folosit doar la borcanase (diverse marci, Crayola de exemplu este ok)

 

Adriana


Editat de Adriana mica, 03 septembrie 2014 - 14:23 .


#105
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 13:47

Am fost si eu in cateva mari magazine dupa rechizite. Vroiam doar penar si ceva caiete.

Din pacate oferta e cam discriminatorie. La cei 16 ani ai fetei nu mai  merg chestiile cu printese si eroi zburatori.



#106
Adriana mica

Adriana mica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.200 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 14:06

Viviana, incearca la Jumbo. Au destul de multe variante, inclusiv din cele cu coperta cartonata ca la agende (potrivite, cred eu, la liceu). Noi am luat de la ei caietele pt engleza (studentesti de dictando), mi se par ok dpdv calitate (si arata foarte bine)


Editat de Adriana mica, 03 septembrie 2014 - 14:08 .


#107
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 03 septembrie 2014 - 20:43

Noi avem ditamai lista de rechizite, am doar cateva puncte nimerite de pe ea.





Etichetat si cu scoala, rechizite, articole, scolare, hypermarket

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -