Sari la conținut

Sari la conținut


Adio, Robin Williams!


72 raspunsuri la acest subiect

#41
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 august 2014 - 07:01

Nu pot totusi s anu constat ca asa tacit,se admite,se considera normal consumul de droguri,alcoolul cu tot ce inseamna ele...in lumea artistica,este luat asa la pachet cu artistul si cu cit valoarea lui este mai mare(pentru unii ,bineinteles)cu atit ii sunt "iertate"slabiciunile,modul total nepotrivit de viata.

 

Oare noi publicul spectator,am putea face ceva...ma gindesc la un boicot al filmelor,unde se stie ca actorii sun consumenti de droguri,un boicot la CD-urilor cintaretilor din aceasi categorie?

 

O fi irealist pentru unii,insa daca e totusi o posibilitate de a scapa de mizeria drogurilor...



#42
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 14 august 2014 - 08:12



Aa deci tu nu stii,da' te-ai giindit ...ia s-arunc eu o momeala,poate -poate!!!! [:D]

 

N-am idee despre ce vorbesti. Normal ca nu stiu ce crezi tu, de aceea TE-AM INTREBAT.

Ce momeala?

 

Cat despre MJ si droguri... ce numesti droguri? Cocaina, marijuana - din astea? Ca nu a folosit.

Cel mult, din cauza calmantelor.


Editat de rall, 14 august 2014 - 08:13 .


#43
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 14 august 2014 - 08:16

Rall,tu l-ai da model pe Michael Jackson, copiilor tai?


Daca ar fi dansatori ori cantareti, sigur, cred ca pentru oricine MJ ar putea fi un model. Cariera si munca lui sunt extraordinare.

A fost declarat cel mai cunoscut om de pe pamant... [:)]



#44
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 14 august 2014 - 09:41

Nu pot totusi s anu constat ca asa tacit,se admite,se considera normal consumul de droguri,alcoolul cu tot ce inseamna ele...in lumea artistica,este luat asa la pachet cu artistul si cu cit valoarea lui este mai mare(pentru unii ,bineinteles)cu atit ii sunt "iertate"slabiciunile,modul total nepotrivit de viata.

 

Oare noi publicul spectator,am putea face ceva...ma gindesc la un boicot al filmelor,unde se stie ca actorii sun consumenti de droguri,un boicot la CD-urilor cintaretilor din aceasi categorie?

 

O fi irealist pentru unii,insa daca e totusi o posibilitate de a scapa de mizeria drogurilor...

Nu pot sa nu fiu suta la suta de acord cu mesajul asta!

Eu chiar as duce lucrurile un pic mai departe, in sensul ca uneori am impresia ca artistii sunt impinsi (manipulati) spre un anume mod de trai, tinzand sa fie la limita mai tot timpul. Mi se pare ca le sunt speculate anumite slabiciuni si adusi catre un sablon care devine din ce in ce mai reprobabil... Uneori par a nu fi lasati sa-si vindece depresiile... Par a fi alimentati, ingropati in ele...

Nu-mi dau seama carui scop ar pute servi treaba asta, pentru ca singurele explicatii care-mi vin in minte aduc a un pic de paranoia... Si nu-mi dau seama nici cat de greu este sa evadezi din cerc...

Cat despre treaba cu boicotul, m-am gandit si eu de multe ori la ea... Insa vad ca majoritatea apreciaza cu atat mai mult un artist cu cat stilul sau de viata e mai depravat... Cel putin in ultima vreme... idolii tinerilor... nu stiu... sunt foarte low.

Si vad ca timpul exacerbeaza toate lucrurile astea... Daca acum 50 de ani cel mai rau lucru era sa bei nitelus alcool si iei doua barbiturice peste limita, acum la rang de cinste sunt drogurile de mare risc, si betiile ordinare, la limita pierderii ratiunii.

Pe de alta parte, mie mi-e mila de bietii oameni, care cauta faima ca pe un fel de colac de salvare si, in schimb, gasesc un mediu toxic, care le vine de hac pana la urma.

Cat despre Michael, nu vad de ce nu ar putea reprezenta un idol pentru fiica mea. Medicatia care l-a ucis a fost prescrisa de un cadru medical, nu a fost o supradoza stupida. Iar acuzatiile care l-au bantuit toata viata s-au dovedit in cele din urma nefondate, aruncate de diversi hrapareti, care doreau si ei o bucata de placinta...



#45
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 14 august 2014 - 10:02

 

 

Imi pare rau, nu stiu cum sa fac ca sa citez corect, pentru ca nu imi iese.
 

"Eu chiar as duce lucrurile un pic mai departe, in sensul ca uneori am impresia ca artistii sunt impinsi (manipulati) spre un anume mod de trai, tinzand sa fie la limita mai tot timpul. Mi se pare ca le sunt speculate anumite slabiciuni si adusi catre un sablon care devine din ce in ce mai reprobabil... Uneori par a nu fi lasati sa-si vindece depresiile... Par a fi alimentati, ingropati in ele...

Nu-mi dau seama carui scop ar pute servi treaba asta, pentru ca singurele explicatii care-mi vin in minte aduc a un pic de paranoia... Si nu-mi dau seama nici cat de greu este sa evadezi din cerc..."

De acord cu ce ai scris, si mie imi pare ceva foarte dubios in aceasta chestiune, sunt cercuri vicioase bine intretinute. 

 

 

"Cat despre treaba cu boicotul, m-am gandit si eu de multe ori la ea... Insa vad ca majoritatea apreciaza cu atat mai mult un artist cu cat stilul sau de viata e mai depravat..."

Nu cred ca este posibila si realista varianta aceasta, ar trebui sa nu ne uitam la enorm de multe filme, si sa nu mai ascultam un numar foarte mare de melodii.

"
Daca acum 50 de ani cel mai rau lucru era sa bei nitelus alcool si iei doua barbiturice peste limita, acum la rang de cinste sunt drogurile de mare risc, si betiile ordinare, la limita pierderii ratiunii."


Tot din ce am citit si vazut, s-au facut si filme inspirate din realitate pe chestiunea asta, drogurile si alcoolul invadasera cetatea filmului inca din anii '20-'30 din pacate.

Da, pentru cei din orasele subjugate lumii filmului drogurile sunt ceva "normal", 'natural" din nefericire, singura preocupare a celor care traiesc acolo  fiind sa nu ajunga prea dependenti, sa tina acel consum "sub control". Unii reusesc chestia asta, altii insa nu.


 



#46
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 14 august 2014 - 10:17

Unii actori, ajunsi la apogeu si constientizand situatia, aleg sa se rupa cat mai mult de astfel de medii si sa traiasca in alte orase si chiar tari.

Cum a fost cazul lui Johnny Depp; consuma o gramada de alcool si droguri, a cunoscut-o pe  Kate Moss cu care tragea betii si scandaluri, erau faimosi in privinta asta.

 

A cunoscut-o pe Vanessa Paradis care era o fata cu capul mai mult pe umeri, care i-a oferit primul copil si a hotarat o viata mai tihnita in S-ul Frantei. Si s-a schimbat Depp foarte mult, s-a linistit. Cred ca stiti povestea.

Din pacate s-au despartit, acum el e cu o actrita mult mai tanara (Amber Heard) si cred ca s-a intors sa traiasca mai mult pe pamanturile americane, in lumea filmului, sper sa nu revina la vechile obiceiuri. 



#47
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 14 august 2014 - 15:08

citesc si ma tot minunez. 

 

deci asa gandesc unii dintre noi: aaa, uite x-uleasca apreciaza actorul x, sigur e pentru ca se drogheaza mau mult ca actorul y...

 

"Cat despre treaba cu boicotul, m-am gandit si eu de multe ori la ea... Insa vad ca majoritatea apreciaza cu atat mai mult un artist cu cat stilul sau de viata e mai depravat..."

 

 

fascinant.

 

si uluitor, mai departe

 

Oare noi publicul spectator,am putea face ceva...ma gindesc la un boicot al filmelor,unde se stie ca actorii sun consumenti de droguri,un boicot la CD-urilor cintaretilor din aceasi categorie?

 

de ce e atat de greu unora sa-si asume niste principii si sa traiasca cu ele? nu vrei sa te uiti la bicentennial man ca RW se drogheaza, da-i drumul si nu te uita. oricum, daca asta e tot ceea ce ramane in mintea spectatorului dintr-un film, inseamna ca filmul acela nu era pentru el si mai bine iti salvezi banii de cinema si mergi la o bere la terasa, stiu si eu.

 

____

 

si despre ce am mai citit aici, cat de putin e inteleasa depresia ca si conditie, no comment. nu toti trebuie sa ne pricepem la toate. dar macar atat respect cat sa nu tocam si disecam o persoana moarta, care nu mai are un cuvant de spus.... ar fi un semn de respect elementar fata de o alta fiinta umana. un odihneasca-se in pace ar fi mai potrivit, fie si in forma prescurtata :)



#48
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 august 2014 - 17:09

Daca ar fi dansatori ori cantareti, sigur, cred ca pentru oricine MJ ar putea fi un model. Cariera si munca lui sunt extraordinare.

A fost declarat cel mai cunoscut om de pe pamant... [:)]

Am inteles,ai raspuns exact cum trebuia...ca dansator sau cintaret,poate fi considerat model! [:)]



#49
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 august 2014 - 17:12

N-am idee despre ce vorbesti. Normal ca nu stiu ce crezi tu, de aceea TE-AM INTREBAT.

Ce momeala?

 

Tu NU INTREBI...tu ai arta ta! [:D]

 

Si somniferele pot ajunge droguri la un moment dat,da...la genul asta de droguri m-am referit!



#50
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 14 august 2014 - 18:05

Nu e vorba de a da din umeri...sunt intrebarile mele si nu trebuie tu sa cauti raspuns la ele.

 

Cu depresia...eu am s-o spun pe aia dreapta,cred ca oamenii slabi sunt intr-o depresie continua.Da...eu asa vad...nu incerc sa conving pe nimeni ,insa iesi de acolo daca vrei s aiesi,oricit de greu este.Insa da...este mai usor sa te ascunzi in spatele unor prorpii slabiciuni,decit sa incerci s afaci ceva.

 

Ok, tu gandesti asa, eu una gandesc altfel. 
 

Da, este posibil ca depresia sa ii chinuie mai mult pe oamenii "slabi" - insa sunt slabi in sensul ca au anumite sensibilitati, niste puncte nevralgice mai usor de atins decat media.

Insa acesti oameni "slabi" pot avea o mare energie creatoare, sunt in general oameni foarte destepti si foarte capabili, sunt niste oameni foarte placuti  si de admirat in multe privinte.

 

Si pot exista si niste oameni "puternici" , cu o tarie de fier, insa fara pic de creativitate, cu foarte multe defecte personale, destul de neagreabili.

Doar se stie ca niciun om nu le poate avea chiar pe toate :P




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -