Sari la conținut

Sari la conținut


Adio, Robin Williams!


72 raspunsuri la acest subiect

#11
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 12 august 2014 - 16:22

Adio, Robin Williams!
RIP [:(] ! 

 Astfel de "lectii" si emoticonul cu pipa chiar nu isi au locul la un subiect atat de trist. 

 



#12
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 12 august 2014 - 17:51

Adio, Robin Williams!
RIP [:(] ! 

 Astfel de "lectii" si emoticonul cu pipa chiar nu isi au locul la un subiect atat de trist. 

 

Ba exact aici isi au locul, fiind vorba de Rest in Peace.

Sincer pe internet eu una sunt destul de toleranta, accept si trec peste multe lucruri, dar am si eu doar 2 lucruri care ma enerveaza, care sunt "piticii" mei in virtual: chestiunea cu 3 majuscule RIP  in memoria unui om pe care se presupune ca l-ai apreciat, si chestiunea cu "La Multi Ani!" de ziua unei personalitati care este moarta de ceva timp, in loc sa se spuna " Cinste memoriei...", "In memoria...", "In memoriam... etc.

Nu stiu, mie ambele mi se par deplasate si uite ca de ceva timp mi-am propus sa trag niste semnale asupra lor. Si din ce am observat online, nu sunt singura.



#13
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 12 august 2014 - 18:16

Consider ca aici nu era cazul. Si probabil ca nici eu nu sunt singura (desi asta nu conteaza neaparat).
Dar sunt de acord ca nu se spune "La multi ani!" intr-o zi comemorativa, sensul urarii este cu totul altul.



#14
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 13 august 2014 - 10:12

Eu m-am gindit ieri cam toata ziua la Robin Williams...de ce...nu stiu ,pentru ca am mai spus ca nu era unul dintre favoritii mei.

 

Acum imi dau seama si de ce nu l-am placut probbail...a fost fals,foarte fals,eu cel putin l-am simtit prin sticla...a fost un actor ce nu a reusit -pentru mine,sa treaca peste probleme zilnic,curente(era alcoolic si consuma droguri)...era fortat,veselia lui pe ecran,nu era d efapt veselia lui,era veselia rolului ce-l interpreta.

 

Nu pot sa nu ma intreb insa,cum de oamenii astia mari,nu-si pot tine prorpia viata in control?Cum de se lasa prada viciilor ,fara a se putea impotrivi?

 

Acum cind esti tinar,esti luat d eval,insa deja la o anumita virsta...er trebui sa fie altfel.

 

oriucum mare pacat,mare pacat pentru sufletul lui ce nu si-a gasit feiricrea aici,pe pamintul asta.

 

Inca odata,Dumnezeu sa-l ierte si sa-i aduca fericirea si linistea ,cautate de-a lungul vietii lui pe pamint.


Editat de andacos, 13 august 2014 - 10:12 .


#15
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 13 august 2014 - 10:19

Pentru ca, dincolo de toate, sunt si ei oameni, oameni obisnuiti. Totusi a ajuns pana la 63 de ani, spre deosebire de altii care au pierdut lupta mult mai devreme. 



#16
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 13 august 2014 - 10:20

Dumnezeu sa-l ierte!

 

Tristetea oamenilor veseli e cea mai adanca...



#17
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 13 august 2014 - 10:23

Da, am simtit si eu ca in spatele zambetului de pe ecran se ascundea o mare tristete... Cam ca un clovn care face giumbuslucuri cu lacrimile in ochi...



#18
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 13 august 2014 - 12:45

Nu pot sa nu ma intreb insa,cum de oamenii astia mari,nu-si pot tine prorpia viata in control?Cum de se lasa prada viciilor ,fara a se putea impotrivi?

 

Pentru noi e usor sa dam din umeri "oare cum?" dar oamenii ca el, marii artisti,... simt enorm, nu e usor.

 

Plus ca depresia nu e o problema de vointa. Durerea psihica poate fi mai puternica decat cea fizica. Imagineaza-ti ca iti taie cineva un picior si eu vin la tine si zic "chiar nu ai vointa deloc sa nu te mai plangi si sa nu mai iei pastilele alea calmante"?



#19
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 13 august 2014 - 12:57

Pentru noi e usor sa dam din umeri "oare cum?" dar oamenii ca el, marii artisti,... simt enorm, nu e usor.

 

Nu e vorba de a da din umeri...sunt intrebarile mele si nu trebuie tu sa cauti raspuns la ele.

 

Cu depresia...eu am s-o spun pe aia dreapta,cred ca oamenii slabi sunt intr-o depresie continua.Da...eu asa vad...nu incerc sa conving pe nimeni ,insa iesi de acolo daca vrei s aiesi,oricit de greu este.Insa da...este mai usor sa te ascunzi in spatele unor prorpii slabiciuni,decit sa incerci s afaci ceva.



#20
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 13 august 2014 - 12:58

Si mai cred ca totusi destul de usor se cade in capcana asta a sufletului artist...tot parerea mea.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -