Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Iohannis presedinte !

iohannis presedinte romania

137 raspunsuri la acest subiect

#41
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 noiembrie 2014 - 12:53

Putem schimba titlul in "Iohannis Presedinte!"?

 

 

Ponta nu face altceva decat sa promita liniste, sa-l compare pe Iohannis cu Basescu, numai ca el este cel care este triplu Basescu, cel care provoaca scandal, jigneste si se aliaza cu monstrul natiunii Corneliu Vadim Tudor. 



#42
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 05 noiembrie 2014 - 13:03

mi-a placut reactia lui Iohanis la invitatia la dezbateri. Dupa cum stiti, Ponthauzen dorise ultima dezbatere la Antena3 ... va dati seama ce ar fi sesit acolo cu o seara inainte de alegeri .... cat rahat ....

 

asta e reactia lui Ionahnis -- yesssss!!!

 

 

Klaus Iohannis, "neplacut surprins ca Victor Ponta prefera sa dialogheze intr-un format de discutii prestabilit de echipa sa, cu moderatorii si cu temele fixate dupa bunul sau plac": Ar fi extraordinar ca dezbaterea sa aiba loc la Universitatea de Vest din Timisoara, intr-un cadru echitabil si neutru

 

http://www.hotnews.r...rsitatea-ve.htm



#43
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 05 noiembrie 2014 - 13:09

Din pacate cei care nu s eprezinta decid.Iohannis poate sa iasa sa intrerupa lungul sir psd-ist dar...e nevoie sa se iasa la vot.Nu fac propAGANDA ci doar vreau cu disperare sa dispara ranjitul ochelarist.

#44
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 05 noiembrie 2014 - 14:42

Hmmm...nu stiu ce sa zic...

Rectorul UVT este Marilen Pirtea...nu vi se pare suspect numele asta? Marilen la un barbat? Probabil ca si asta e neamt...sau ungur, ca s-a nascut in Stei/Bihor...

Deci nu cred ca vrea Ponta, care l-a mai si propus pentru un mandat in parlament si el n-a vrut...

[:)]



#45
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 06 noiembrie 2014 - 08:54

Cinve imi cerea aseara argumente ca sa-l voteze pe Iohannis. Si mi-am dat seama ca s-a tot spus zilele astea: stat de drept, justitie, etc. Eu mi-am dat seama ca vreau liniste. Nu mai vreau apelative gen "chior", "betiv", "parasuta". Vreau un presedinte demn, care sa impuna respect prin atitudine, comportament, tinuta, discurs. Nu exagerez, mi-ar placea sa ma ridic in picioare cand ascult un discurs adresat tarii, romanilor de peste tot.

Nu mai vreau corupti, nu mai vreau paduri furate, nu mai vreau mite colosale care sa fie secretizate apoi (gen Voiculescu), vreau transparenta, curatarea clasei politice. Sa-i ia pe toti astia si sa-i judece, sa-i aresteze si sa bage frica in toata lumea ca altfel nu se poate. Ca sa nu le mai vina sa faca porcarii. Inclusiv in toate retele de functionarasi care au intretinut toate retelele astea mafiote. Ca, sa fim seriosi, fara aportul celor de la ANAF, spitale, Casa de Pensii, CAS, ITM, si care mai sunt ei, nu s-ar fi putut ajunge la asemenea evaziuni, munci la negru la greu si aparatura scumpa care zace de aiurea prin subsolurile spitalelor.



#46
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 06 noiembrie 2014 - 09:14

Cinve imi cerea aseara argumente ca sa-l voteze pe Iohannis.

....

Nu mai vreau corupti, nu mai vreau paduri furate, nu mai vreau mite colosale care sa fie secretizate apoi (gen Voiculescu), vreau transparenta, curatarea clasei politice.

Esti naiva daca ai impresia ca un presedinte poate rezolva toate pe care nu le mai vrei. Cei de la ANAF, CAS etc.. nu au nici o tangenta cu predintele si nu asculta de el, dimpotriva sunt dependenti de ministerul de finante.

Crezi ca un presedinte poate inchide "Gaura neagră" care înghite jumătate din bugetul ţării ?

Pentru asta trebuie luate masuri legislative, iar in legislativ decid partidele.

Din cauza asta cred ca un Johannis presedinte de partid si eventual premier ar fi mult mai eficient decat un Johannis presedintele "spectator" al Romaniei.

Sigur in fata occidentalilor are o imagine si o prestanta pe care Ponta nici nu o viseaza, dar imaginea presedintelui nu rezolva problemele din tara.

Mie mi se pare ca tocmai din cauza asta este impins spre functia prezidentiala, sa nu se implice in cea executiva.

 

Probabil cineva din occident face presiuni sa se schimbe majoritatea parlamentara si il vor pe Johannis ca un garant. Cei de aici vor sa le faca pe plac, dar nu-l vor pe Johannis, si atunci au gasit solutia.

Il alegem presedinte ca tot nu are nici o putere.

O sa dea bine la occidentali si o sa fie o noua dezamagire ca E Constantinescu, si astfel anuleaza un potential lider politic.


Editat de Deceneus, 06 noiembrie 2014 - 10:14 .


#47
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 06 noiembrie 2014 - 09:25

http://www.gandul.in...-cu-54-13489153

 

Pare cel mai plauzibil.... probabil asa va si fi.... nu stiu ce sa zic...



#48
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 06 noiembrie 2014 - 09:41

Deceneus, prefer sa fiu naiva si sa sper ca un presedinte ca Iohannis ar putea schimba ceva in tara asta, ar impune niste reguli. Oricum Guvernul se va schimba, indiferent cine iese presedinte. Parerea mea e ca se poate face ordine si in institutii, in timp. E total gresita ideea ca "oricum nu se poate face nimic". De asta nici nu iese lumea la vot. Toti au promis schimbarea, insa toti au perpetuat starea asta profunda de coruptie si urmarirea propriului interes.



#49
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 06 noiembrie 2014 - 09:41

Da, cam asta a fost si socoteala mea cu 54-46 in favoarea lui Ponta.

 

El acuma are cu ce sa negocieze: cu intrarea la guvernare, cu atragerea catre PLR a celor inspaimantati ca Iohannis va pierde.

Acum se va vedea clar cine are coloana vertebrala.



#50
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 06 noiembrie 2014 - 09:46

Deceneus, prefer sa fiu naiva si sa sper ca un presedinte ca Iohannis ar putea schimba ceva in tara asta, ar impune niste reguli. Oricum Guvernul se va schimba, indiferent cine iese presedinte. Parerea mea e ca se poate face ordine si in institutii, in timp. E total gresita ideea ca "oricum nu se poate face nimic". De asta nici nu iese lumea la vot. Toti au promis schimbarea, insa toti au perpetuat starea asta profunda de coruptie si urmarirea propriului interes.

Sti cum se spune ca "drumul spre iad este pavat cu intentii bune"!

Eu cred ca Johannis ar putea face mult mai mult din postura de premier.

Din postul de presedinte nu poate face nimic.

 

Basescu a facut pentru ca Boc i-a depus atributiile la picioare si a acceptat sa fie o "curea de transmisie".

In guvernarea lui Tariceanu Basescu nu a putut face nimic pentru ca nu are atributii de putere prevazute in Constitutie.

Presedintele are atributii de reprezentare, un fel de "mascota".


Editat de Deceneus, 06 noiembrie 2014 - 09:50 .




Etichetat si cu iohannis, presedinte, romania

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -