Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Februarie 2015 (Bulgarasi de Februarie 2015) (3)


226 raspunsuri la acest subiect

#201
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 21 august 2014 - 11:25

Eleina,

 

Ma bucur mult ca durerile tale au fost de scurta durata. Eu sunt un pic mai ghinionista. Nu prea cedeaza. Am crescut si eu doza de no-spa, sper sa ajute si sa reusesc sa stau pe  scaun la birou. Daca tot nu creste, de maine bag si 2 ovule. Dar sa raman pozitiva, zic [:)]

 

Gabriela,

Ma bucur din suflet ca tu si bebelinele sunteti bine. Doamne ajuta asa sa fie pana la termen.

 

Mihaaaaa, mi-e dor de tine!! De ce nu ne mai scrii? te-am suparat cu ceva? Hai cu un semn te rog, ca mor de ingrijorare!

 

Pup mult.



#202
Diella

Diella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 21 august 2014 - 12:03

Bun regasit, mamici! [flor] Sa aveti o zi frumoasa si racoroasa!

 

Soparlica, esti foarte tare ca ai puterea sa-ti continui viata activa! Mie mi-e ciuda pe mine ca ma lenevesc si ma vaiet din ce in ce mai des... [smulgpar]

 

Andreea, multumesc! [flo2] Sa ai o sarcina usoara si bebel sanatos si mancacios!

Si eu iau No-Spa la cea mai mica durere, nu astept sa se intensifice, si ma cocot in varful patului. Dr mi-a zis ca atata vreme cat durerile nu sunt insotite de sangerari, nu reprezinta o problema, dar sa nu le ignor.

 

Eleina, multumesc! [flo2]  Si mie mi s-a parut superb cand am aflat ca am gemeni, insa m-a cuprins si ingrijorarea - double trouble! [fri]



#203
Diella

Diella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 21 august 2014 - 12:15

[flo2] Gabriela, da suntem apropiate, avem aceeasi DPN si ambele avem gemeni!!! [:)] O sa fiu cu ochii pe tine!!! Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara si bebeline sanatoase! [ruga]   De ce faci amniocenteza - ai avut indicatie?

Ai mei au fiecare saculetii/placentele lor. La morfologia de la 12 s, medicul ne-a zis ca sunt baietel si fetita, iar dr meu ginecolog a confirmat la 14 s; fetita e linisitita si delicata, iar baietelul un super-agitat! Sper sa nu-si schimbe sexul intre timp! [:)]



#204
Diella

Diella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 21 august 2014 - 12:19

Fetelor, voi cat ati luat in greutate pana acum de la inceputul sarcinii? Cum reusiti sa va abtineti de la mancare?

Eu am luat aprox 6 kg si mi se pare mult. [smulgpar]  Am o problema la coloana (hernie de disc) si mi-e frica sa nu ma ingras mult pentru ca mi-ar afecta coloana.



#205
oana9689

oana9689

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 21 august 2014 - 14:36

Buna ziua mamici !

Am avut o seara minunata,a venit iubitul meu fara sa-mi spuna,a batut la usa si surprise !! Doamne ce bucurie,mi-a mangaiat burtica si parca a simtit bebe,am simtit niste miscari,nu stiu exact daca a fost bebelinul dar stiu ca si el s-a bucurat enorm   [il] . Astept sa termin cu scoala de soferi sa mergem intr-o mica vacanta,avem nevoie.Astazi am avut mare pofta de mancare,ma simt foarte bine.Va doresc si voua sa aveti parte zilnic de fericirea pe care am avut-o astazi ! Va pup !



#206
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 21 august 2014 - 15:02

Buna sa aveti inima,

 

Eu cred ca am racit, sunt cobza, ma doare capul si ma inteapa ochii. Nu stiu cum am reusit.  [batcap] Diseara incerc sa fac casuta noua, ca doar suntem in crestere si noi!

 

Oana, am citit zambind mesajul tau. Ma bucur enorm ca lucrurile merg bine. Ai grija de tine si distractie placuta in concediul mult asateptat. [flo]

 

Andreiuta, cum te mai simti? [floare3]

 

Gabi, o cunosti pe Olivia care are o fetita Maya, cumva? Am vazut din intamplare pe FB. A fost si este cu mine in odiseea Boboceilor de sept-oct 2012. [:)] Ce zici, trecem fetitele pe prima pagina?

 

Diella, despre greutate nu stiu ce sa zic, eu am luat 1 kg, cred. Stiu ca e normal sa iei mai mult daca ai gemeni, dar mai bine vb cu medicul mai ales cu istoricul tau. Multa sanatate!

 

Miha, hai pls, la raport. Deja intru la idei  [fri]

 

Soparlica, distractie placuta incontinuare si ce n-as da sa vin si eu la o drumetie. Faci o poza si pt mine, te rog?

 

Adelina, ce ma bucur pentru rezultatele bune! Vrei sa trecem bulgarasul pe prima pagina sau preferi sa asteptam urmatoarea echo?

 

Sper pana pe seara sa imi revin sa facem si modificarile de rigoare. Va pupic!



#207
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 21 august 2014 - 15:30

Eu in primul trimestru am slabit 3,5 kg. Acum in luna a patra am luat 1 kg. Cu grmeni stiu ca poti lua in total si pana la 20-25 k, dar medicul ar trebui sa te indrume cel mai bine.
Kytana, fa-te bine, te rog. Nu lasa raceala sa se instaleze. Ai gtija de tine.
Eu nu m-am simt bine si am venit acasa. Pur si simplu nu mai suportam sa stau pe scaun din cauza durerilor. Si mi-am pus si o perna mare sub sezut, dar degeaba. Acum stau in pat. Am sunat-o pe doc.in speranța ca ma va primi la un control, dar fara succes.
Mi-am luat calculatorul acasa si voi lucra de acasa pana trec durerile; n-am alta varianta.

Va pup.

#208
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 21 august 2014 - 15:33

Fetelor, aveți cumva un alt link catre Miha? Facebook, email, ceva? Sunt tare îngrijorata....

#209
Diella

Diella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 21 august 2014 - 16:46

Kytana, multa sanatate!!  [flo2]  Sper sa fie doar o stare trecatoare - odihneste-te cat poti de mult!

 

Andreea, e mult mai bine sa stai in pat. Si eu am perioade cand statul pe scaun imi accentueaza unele dureri. Ai grija de tine si multa sanatate! [flo2]

 

In legatura cu greutatea, am vorbit cu medicul - mi-a spus sa am grija cat si ce mananc! [:)]  E de dorit sa nu depasesc pana la sfarsitul sarcinii 15 kg.

Treaba e ca in primul trimestru, pentru ca nu prea am avut probleme cu vomitatul, nu m-am abtinut de la mancare si am luat 5 kg!! Cand am vazut ca am luat proportii, am decis sa-mi pun unele restrictii si in ultima luna am reusit sa nu iau mai mult de max 1 kg. Insa nu mai mananc paine, cartofi sau dulciuri. Sper sa ma tina vointa... [:)]



#210
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 21 august 2014 - 16:58

Am cautat pe forum la info utilizator, Miha nu a mai intrat de luni. Sper din tot sufletul sa nu aiba net, sau ceva asemanator. Nu pot gandi la altceva decat ca este bine dar foarte ocupata. 

 

Andreiuta, pentru linistea mea si a ta, nu vrei tu sa te duci la urgente? ti-e frica sa nu te refuze? Spune-le ca te doare, ca nu pot sta in fund si mai baga de la tine (da, stiu nu e tocmai etic) dar asa poti obtine o eco de urgenta. Sau, faci o programare la Medlife/Sanador/etc si le spui ca vrei o eco de control si atat. Linstea ta e mult mai importanta si ii face bine si lui Stef sa fii zen, cum se zice. [pup]

 

Eu tot rau, astept dl Pinguin sa imi fac supa, ma harjie grav gatul si durerea de cap nu ma lasa. Am luat un paracetamol, baut ceai de lamaie, ceai de tei si cam atat. Stiti si alte remedii naturale? Oscillo nu iau de cand am citit ca sunt mai mult placebo si sunt facute din ficat de rata si alte cela...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -