Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 1 voturi

Ghiocei de martie 2014 - Cap 20

744 raspunsuri la acest subiect

new_life

new_life

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 07 august 2014 - 22:13

Uite, asta-i lungimea acum (proaspat imbaiat si cu zbarliciunile de rigoare).

E de-un coc fain la cununie? attachicon.gif20140807_172721.jpg

eu propun un coc lejer in partea de jos, cu cateva suvite rebele scapate din coc.. ti-ar merge si o impletitura draguta

Simona, plecand de la cazul lui Baby (chiar imi pare rau pentru ea [:(] ): si eu credeam ca doi adulti care au un copil trebuie sa ramana impreuna de dragul lui, sa aiba si mama si tata langa el, insa, dupa ce am vazut/citit multe, consider ca unui copil ii este mai bine doar cu un parinte decat cu ambii parinti care nu pot avea o relatie buna, ba se cearta, ba nu stiu ce se mai intampla, copilul simte, vede si sufera mult mai mult decat ar suferi daca ar ramane doar cu mama (de cele mai multe ori).

total de acord la faza asta! mai bine o familie monoparentala si linistita decat una biparentala cu tensiuni

Clujuuul n-aţi fost ieri în Decathlon?

Era o mămică cu un bebe mic prins de ea şi eu am rămas uitîndu-mă ca proasta la bebe şi la ea [batcap]

Apoi m-am gîndit dacă na fost careva dintre voi.

Papanicolaul meu e ok.adică 2cu celule precanceroase incipiente. Control la 6 luni.

Doctoriţa m-a sunat să îmi spună rezultatul, zice că-i în regulă.

am fost eu, dar azi. Mi-am dat seama ca-mi trebuie sutien nou la costumul de baie [batcap] . Cum ti se pare Kovacs? Eu m-am inteles tare bine cu ea.

poka, el a inceput cu agitatia, nu eu:) mie nu mi-e bine acum din cauza oboselii, a gandurilor legate de lactatie si a îîîîîîîîîî-ului lui. toata ziua îîîîîî îîîî îîîî, se face ca un arc daca e in brate, nu e bine nici jos, nici sus, nici in pat, nici pe covorasul de activitati, nici in bouncer, nici in fund, nici pe burta, nicicum. e bine doar daca se poate juca cu apa la chiuveta, sau daca poate rupe frunze din tufa. la astea 2 activitati e liniste si zambete. si dupa ce se trezeste cam 10 minute e tot un zambet si o veselie. dupa, incepe îîîîî-ul, deja mi se incretesc nervii cand il aud.

si adoarme greu, acum ma simt si eu ca Alex, zici ca telul meu in viata e sa adorm copilul. si noaptea il iau la alaptat (apropo mes, si al meu mananca mai bine noaptea), si nu-l mai pot pune in patut ca se trezeste instantaneu si plange. deci tre' sa dorm cu el, si nu pot dormi bine, is pe jumate treaza, prin urmare neodihnita, si tot asa....nah, mi-am varsat oala pe-aici:)

de la Z nu ma astetam sa faca din astea. Se pare ca au si ei faze si faze. Vestea buna e ca sunt trecatoare. Hang on!

Să vă împărtășesc ceva ce ne-a șocat astă seară la masă. La masa de lângă noi erau două familii, una cu gemeni cam cât Andrei aș zice. Și cum copiilor le era somn zice mama să îi ducă sus să îi culce, iar apoi vor coborî din nou în restaurant să își termine de băut rachiul!!! Soțul o întreabă dacă e ok să îi lase singuri, iar tipa zice că ce are, doar nu o să stea să îi păzească cum dorm! Am rămas mască cu soțul.

Daca aveau baby monitor si patut din care sa nu cada, se accepta :)

• 0

new_life

new_life

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 07 august 2014 - 22:15

vreau si eu pere bune! si curte!

• 0

new_life

new_life

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 07 august 2014 - 22:17

azi am fost la curs "intarcarea cu blandete" si concluzia e ca trebuie sa-i lasam pe ei sa se intarce singuri, cand vor. Ma si vad peste cativa ani ca si tipa aia din Games of Thrones care-si alapta ditamai copilu..

• 0

new_life

new_life

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 07 august 2014 - 22:32

a da, inca o chestie, la cursul despre intarcare a fost si un tatic (fara mamica, doar el)!

• 1

andra13

andra13

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 07 august 2014 - 22:45

Am o cutie nedesfacuta. Cred ca voi folosi in curand un pretext sa o deschid pt ca mi se termina lp..ul vechi si nu mai am ce pune in cafea

Hop si eu.....numa sa nu pui din tzitzi si in cafea;))...auzisem de o tipa care a vrut sa vada ce gust are laptele de mama si si-a stors intr-o cana;))
  • 0

andra13

andra13

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 07 august 2014 - 22:49

Deci acum subiect principali sunt pomi fructiferi....are tata un soi de meri cumparati din ungaria de la cv livada facuta la standarde europene, care de 7ani nu fac nici un mar;)) dadeau in floare, se forma fructul si cand sa se coaca picau toate pe jos...asa ca i-a scos si a pus piersici si caisi;)
  • 0

andra13

andra13

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 07 august 2014 - 22:51

a da, inca o chestie, la cursul despre intarcare a fost si un tatic (fara mamica, doar el)!

Lua notite pentru sotie sau ce cauta acolo?
  • 0

maddutz

maddutz

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 07 august 2014 - 22:59

hihihi

https://ro.celebrity...7.html?cmp=rofb

• 0

Julia1985

Julia1985

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 07 august 2014 - 23:05

Andra, eu nu.s curioasa de gustul laptelui meu. Imi imaginez ca ar fi o combinație intre ciorba, usturoi, si ceapa. Astea.s zilnic in meniu. Eu una mananc ciorba la prima ora a dimineții. E mancarea mea preferata.
  • 0

andra13

andra13

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 07 august 2014 - 23:11

Andra, eu nu.s curioasa de gustul laptelui meu. Imi imaginez ca ar fi o combinație intre ciorba, usturoi, si ceapa. Astea.s zilnic in meniu. Eu una mananc ciorba la prima ora a dimineții. E mancarea mea preferata.

;) daca pitzi il papa si nu mai cere lp inseamna ca ii place:)
  • 0

Intrebari Panica

• Ioana221290
    - Astăzi, 20:21

• Buna ziua

Annutzaaaa
    - Astăzi, 15:39

• 37 saptamini

marija1
    - Astăzi, 11:07

• Test de sarcina

codreanudg