Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Sanovil

nastere clinica sanovil bistrita gravida sarcina

238 raspunsuri la acest subiect

#41
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 20 august 2014 - 15:59

Bun venit cupcake si felicitari pentru bebe baietel!!! Ma bucur ca se mai aduna mamici ce vor naste la Sanovil :) O sa fie distractie la tine cu baietii, nu gluma ;)

 

Eu de abia am intrat in casa, acum am ajuns de la Clinica; bebe e bine sanatos, are 2 kg la acus 34 de saptamani, totul decurge bine si cred ca vom naste natural. Urmatoarea programare este peste 3-4 saptamani maxim cand vom vedea cum se prezinta situatia si cand "programam" venirea pe lume a piscotelului! Astazi m-a tratat cu un zambet de toata frumusetea, in comparatie cu tura trecuta cand nu a vrut sa se arate deloc la fata :)) sunt suuuper fericita si de abia astept sa il tin in brate!

Dl. dr a fost ca de obicei foarte amabil, nici nu mai are rost sa spun asta ca deja stiti :)

 

Anna - asteptam si vestile tale!

 

Va pup!



#42
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 20 august 2014 - 16:41

Bine ai venit printre noi Cupcake felicitari pentru baieti! Anda ma bucur ca totul a fost bine si eu o sa sun maine sa-mi fac programare pe luni cred si apoi revin cu vesti sa va spun cum a fost!



#43
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 21 august 2014 - 18:01

Multumesc de primire! Eu saptamana viitoare trebuie sa fac niste analize ( coagulare ... etc.) iar peste doua saptamani merg din nou la control sa vedem cum stam si cat mai sta bebele.Eu am DPN pe 18 sept. calculat dupa ultima menstruatie dar de prin 4 bebele cica poate sa vina deci il asteptam, mai ales ca eu nu ma mai pot odihni noaptea din cauza unei nevralgii intercostale care ma chinuie deja de ceva vreme.Este o senzatie foarte nasoala gen fierbinteala sau chiar curent electric ocazionala dar apare mai ales noaptea. Daca o mai tin asa o sa ajung ca o stafie si cand vine bebele o sa fiu deja super obosita. Poate o sa mai treaca daca se lasa burtica, sa vedem.

Va tin si eu la curent cu vizita la sanovil iar daca am sa ajung intre timp pe acolo cu dureri si se declanseaza nasterea am sa va povestesc. Ultima data cand am fost am intrebat doctorul ce parere are despre peridurala pentru ca eu inca nu sunt foarte hotarata dar as vrea in principiu. Doar ca fiind la a treia nastere s-ar putea sa nu mai apuc sa o fac. La primele doua nasteri nu am facut ba mai mult la a  doua am ajuns la spital cu dil. de 8 cm si totul s-a terminat foarte repede. Asta si datorita unei moase cu care am nascut si care mi-a administrat oxitocina eu la vremea aceea habar neavand de nimic. Pe de o parte a fost bine ca am scapat repede pe de alta parte durerile au fost foarte violente si mi le amintesc si acum dupa 9 ani de aceea m-am hotarat la anestezia epidurala.

Hai ca am scris .....ceva.

Va pup si tinem legatura ..... acum fug la mamici de septembrie ca azi trebuia sa nasca o mamica ..... Doamne ajuta!



#44
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 21 august 2014 - 18:15

cupcake - sper ca ai sa te simti mai bine, oricum cred ca in momentul in care o mama isi vede copilul uita de dureri, sau cel putin asa sper sa fie :))) Mult succes si asteptam vesti bune!



#45
bellamia2

bellamia2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 21 august 2014 - 20:55

Spuneti-mi va rog, din cele care-ati facut testele la Sanovil, cam la ce pret ajung toate fara ecografie la primul trimestru? Ezit intre a merge direct acolo sau la medicul de familie, dar banuiesc ca nici la medicul de familie nu e nimic gratuit.



#46
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 22 august 2014 - 07:55

bellamia, eu in primul trimestru nu eram la Sanovil si le-am facut la medicul de familie, evident am platit pentru toate...destul. Dar cel mai sigur poti afla preturile intrebandu-i AICI [:)]

Poate mai stiu mamicile de aici ceva de preturile respective...



#47
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 25 august 2014 - 16:17

Anna, ai reusit sa-ti faci programare pe astazi? Cum a fost?



#48
icailoaie

icailoaie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 26 august 2014 - 21:14

fetelor eu sunt din zona asa ca, daca aveti timp cand mai veniti la controll ne putem intalni la o cafea [:)]



#49
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 27 august 2014 - 08:41

Ica, mai ai timp cu cel mic? Sa ne mai pui poze cu el, e un duuulce :))))

 

Anna, asteptam vesti :)



#50
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 01 septembrie 2014 - 12:49

Salut fetelor, am fost la control lunea trecuta in 25, doar ca am fost acasa in Romania si nu prea am mai avut timp de internet [pk] ! Aseara ne-am intors in Austria si acuma am timp destul sa stau pe net si sa va povestesc! Totul a fost foarte bine la control, la 25 de saptamani am aflat ca o sa mai am o fetita [flo2]  care avea atuncea 810 grame si medical a zis ca e foarte bine chiar un pic mai marisoara! Ne-a mai dat voie sa venim vreo 9-10 saptamani in Austria ca a fost torul in regula si a spus ca totul decurge foarte bine! Cei 1200 de km pe care I-am parcurs ieri mi s-au parut floare la ureche si nu am avut nici un fel de problema sper sa fie totul bine si mai in colo! Va pup





Etichetat si cu nastere, clinica, sanovil, bistrita, gravida, sarcina

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -