Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Sanovil

nastere clinica sanovil bistrita gravida sarcina

238 raspunsuri la acest subiect

#221
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 07:56

la alte spitale este foarte probabil sa se intample acest lucru, insa la Sanovil stiu ca medicul care te urmareste pe tot parcursul sarcinii te va asista si la nastere [flo2] in cel mai rau caz, daca nu este posibil din diverse motive, va fi prezent medicul de garda. La mine au fost 2 medici, pe langa asistente.



#222
Vatavu

Vatavu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 10:45

Am auzit su eu tot felul de zvonuri precum ca medicul care te-a urmarut pe toata perioada sarcinii nu te asista la sarcina,eu tot la dl.Muresan am fost si i-am spus de cele auzite si mi-a spus ca sunt zvonuri sa stau linistita si asa a si fost,pe toata perioada travaliului a stat cu mine permanent un alt doctor si o asistenta iar dl Muresan a venit de nemumarate ori sa vada daca e totul ok iar cand s-a apropiat sa vina pe lume fetita a venit si a stat cu noi s-au adunat la un moment dat vreo 10 persoane cu tot cu medic pediatru,anesteziste totul a fost bine felicitari domnului ginecolog Muresan pt.ceea ce a facut in Bistrita o adevarata echipa tanara si bine organizati merita toti bani nici nu se compara cy ce am mai auzit pe la clinici particulare si spitale eu am fost cea mai mare fricoasa din lume de injectii spitale....am avut incredere in echipa,in mine si comunicarea este cea mai importanta...am nascut natural cu epidurala si nu ma asteptam...ai incredere in tine si sarcina usoara in continuare.



#223
EsteraGori

EsteraGori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 17:16

Multumesc de incurajari....oricum dr Muresan este un om de milioane...Si epidurala tio face la cerere sau tio fac fara doar si poate...?!



#224
IlePetruta

IlePetruta
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 18:15

Aș vrea să știu dacă cineva de aici a născut cu Doctor Barcan și cum a fost. Mai am putin pana sa nasc si vroiam sa stiu cum s-a comportat. Nu am avut probleme cu sarcina asa ca de obicei la controale nu am avut foarte multe de discutat. Sincera sa fiu nu ma simt prea comod cand intru in cabinetele doctorilor si de obicei mi se par stupide intrebarile pe care le adresez. Poate de multe ori renunt sa le adresez. Multumesc.



#225
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 19:06

Multumesc de incurajari....oricum dr Muresan este un om de milioane...Si epidurala tio face la cerere sau tio fac fara doar si poate...?!

Asa este.

La cerere, daca vrei poti si fara :)



#226
EsteraGori

EsteraGori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 16 iunie 2015 - 23:42

Eu am intrebat pentru ca am  citit pe net ca epidurala tio face doar la foarte mare nevoie...si in unele zone nu tio face deloc...Si de asta eram stresata ca DOARE si nu se face nici epidurala...



#227
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 17 iunie 2015 - 06:52

Eu am intrebat pentru ca am  citit pe net ca epidurala tio face doar la foarte mare nevoie...si in unele zone nu tio face deloc...Si de asta eram stresata ca DOARE si nu se face nici epidurala...

Este optiunea fiecarei mamici, cu sau fara epidurala, no problem :)



#228
Vatavu

Vatavu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 17 iunie 2015 - 10:58

Eu la ce frica aveam i-am spus din prima ca vreau cezareana,avand si o hernie de disc destul de avansata si dl doctor a spus sa nu ne pronuntam ca e prea devreme,cred ca el incurajeaza diamnele pt a naste natural cu epidurala,mai am o prietena care tot asa a patit era slabuta su zucea ca cezareana dar a fost si la ea natural cu epidurala...a fost foarte multumita ca si mine...asa a vrut cel de sus si micutii...degeaba facem planul...oricum in caz de complicatii va apela la cezareana.doamne ajuta si sarciba usoara [flo2]



#229
EsteraGori

EsteraGori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 20 septembrie 2015 - 22:29

Hey...cele care ati născut deja la Sanovil...ce vi se ofera exact la nastere...ma refer la tot ce ni se dă...



#230
Andradaanamaria

Andradaanamaria
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 22 septembrie 2015 - 20:21

Salutare mamici !!! Ma numesc Andra si sunt o viitoare mamica care este la Sanovil. Sunt in saptamana 15 de sarcina si vreau sa va spun ca sunt tare incantata de acesta clinica. Sunt la dl.doctor Andrei Nantoy , o persoana de nota zece , care vorbeste deschis si e mereu acolo oricand trebuie sa fie !!! Sunt o mamica tanara si nu am asa experienta despre tot ceea ce tine de sarcina si nastere, dar pot sa spun ca m-am documentat foarte mult !! Optez spre nasterea naturala cu epidurala ,cred, sa vedem ce zice doctorul si cat de mari sunt riscurile ei. Data probabila a nasterii e 15 martie 2016 , deci mai am mult si bine.Momentan astept cu nerabdare sa imi miste bb , parca parca am simtit ceva , inca nu stiu sigur!! Astept sa loveasca mai tare sa ma convinga.Va pup dragele mele!!!





Etichetat si cu nastere, clinica, sanovil, bistrita, gravida, sarcina

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -