Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 7

sarcina gravida octombrie 2014 bebe nastere

197 raspunsuri la acest subiect

#181
alysolita

alysolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 20 august 2014 - 16:18

buna mamicutelor! ce hainute frumoase si dragute! si la un pret foarte bun!si eu as vrea sa gasesc asa! noi maine  mergem la eco si asa ma cuprinde o teama  de numa! daca este totul ok dupa eco mergem sa cumparam si noi cate ceva!



#182
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 20 august 2014 - 17:09

Aly, mergi la eco cu zambetul pe buze! Ai intalnire cu bebe si totul va fi bine!  [flo2]



#183
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 20 august 2014 - 17:10

Anda, ce faci azi de nu zici nimic? Cred ca esti plecata tu pe undeva...



#184
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 20 august 2014 - 17:12

Aaa, m-am uitat acum in urma si am vazut ca esti la doctor azi! Ce uituca sunt.. Sa intri sa ne spui cum a fost!



#185
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 20 august 2014 - 18:46

Silvia, felicitari si la mai multi ani fericiti impreuna! Sa va iubiti mult! cum te mai simti? (interesant site-ul , nu au preturi rele)
Geo - ce dragute sunt hainutele si ieftine

 

[:)]

harnicute mai sunteti :)))

 

Asa e, noi azi am fost pe drumuri, am fost la marea intalnire cu bebeeee! Avem intr-o zi 34 de saptamani si cantarim 2kg! Colul este bine, mami e bine si ea, cu mici exceptii: picioarele mi s-au umflat ca niste pepeni azi de la caldura, sunt ruuuupta de oboseala de zici ca am carat saci de ciment in spate si mi se inchid ochii de somn. Dar brusc uit de toate cand imi amintesc de printisorul meu :))) Cum data trecuta m-a tratat cu spatele, acum mi-a facut o surpriza frumoaaaasa si mi-a zambit. Mi-aduc aminte acele cateva secunde parca il am in fata ochilor, atat de dulce si scump a fost! Dar e scump la vedere, i-am vazut fatuca, mi-a tras un zambet si apoi iar s-a intors :) i-am zis ca nu o sa treaca mult timp si atunci vede el pupici de la mine :)))

Urmatoarea intalnire este peste 3 maxim 4 saptamani si vedem cand se anunta nasterea, cel mai probabil sa nasc natural dupa cum arata placenta si ce a zis dl doctor, dar cu epidurala.

 

Iata si minunea mea mica :) sa ma laud si eu un pic ca nu pot rabda, ma umflu in pene ca o closca de acum :)))) deja imi merge gura ca la o moara stricata

 

va puuup

 

 

Miniaturi atasate

  • 20august2.JPG
  • 20august 1.JPG


#186
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 20 august 2014 - 18:58

caresse - La Multi Ani baietelului tau  - scuze de intarziere! Sa creasca maaaaare, sanatos si sa va bucure mereu! [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]



#187
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 20 august 2014 - 19:28

   Anda.... ce frumos!!! M-am emotionat eu cand am citit ca ti-a zambit si cand am vazut pozele, imi inchipui cum ai fost tu:) 34 de saptamani!!!! Wow... mai ai o aruncatura de bat!

   Pe 30 august am si eu programarea la morfologie si abia astept sa il vad si eu pe printisor :)

   Confirm si eu ca hainutele din Auchan au preturi incredibil de bune si materiale bune( adica bumbac 100%, ca pe mine asta ma interesa), eu am luat de la ei pantaloni, caciulite, manusi, body-uri + o paturica primita cadou de la sora mea.

  O seara frumoasa tuturor burticilor



#188
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 20 august 2014 - 19:53

Anda, ce zambet strengaresc ti-a aruncat micutul tau. Imi inchipui ca te-ai topit toata! M-am emotionat eu vazandu-l, daramite tu. :)



#189
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 20 august 2014 - 20:23

daaaa fetelor, eu inca visez cu ochii deschisi la piciul meu, m-as fi uitat non-stop la eco :)))

sunt atat de fericita dar si  obosita .....  incat voi trage pe dreapta cu speranta ca il voi visa la noapte pe ptrintisor :) va pup - noapte buna mamici dragi



#190
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 20 august 2014 - 20:42

Anda, cat e de duuulce!! Eu cred ca ma puneam pe plans daca o vedeam pe bubulina mea asa zambitoare. Mandra mea la ultimele 2 ecografii a fost cu fata lipita de uter si arata foarte ciudat in poze :)) mai rau ca in filmele de groaza :)) tot ce am putut sa admir la ea au fost falcutele.

Am mai comandat si eu iar cateva hainute pentru bebe de pe amazon..de la mare i-am luat o rochita cand imi cautam eu niste haine mai lejere. Garderoba mea era mult prea limitata si cum duminica a plouat mai toata ziua am fost la cumparaturi. La LC Waikiki am gasit niste tricouri pt gravide foarte amuzante si incredibil de ieftine, tricourile la 37 de lei si o bluzita la 45 si cum aveau si raion pt bebei ne-am uitat si pe acolo. Tati a venit cu o rochita tare dragalasa la mine sa ma intrebe daca e buna marimea pt vara si..nah, a nimerit-o :)). Am comandat si eu 2 pachete de pampers si 4 pachete de servetele umede. Sunt curioasa cat ma tin 180 de scutece :)) Azi i-am luat si cercelusi bubulinei, am gasit la un magazin din baneasa cercei speciali pt bebe cu o biluta la spate care se insurubeaza sa nu se intepe.

Azi mi-am primit rezultatele la analize si mi-a cam scazut hemoglobina. Nu mult dar medicul m-a pus deja sa iau si tardiferon pe langa femibion. Deocamdata iau 30 de zile si apoi refacem analizele. Sper sa nu scada mai mult ca iar am inceput sa visez tampenii. Paranoia isi cam face de cap cu mine :( ma trezesc plangand si il mai panichez si pe tati. 

Foarte dragute hainutele si preturi foarte bune. Si eu abia astept sa primesc coletele sa le vad pe viu toate hainutele si lucrusoarele. 

 

Va pup si spor la cumparaturi! :)





Etichetat si cu sarcina, gravida, octombrie, 2014, bebe, nastere

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -